Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy terjedhetett el most...

Hogy terjedhetett el most ennyire a veszettség?

Figyelt kérdés

Ahogy olvasom az interneten, illetve a hírekben is hallottam,hogy Magyarország déli területein felütötte újfent fejét a veszettség. Aztán a héten hallottam,hogy már Pest környékén is találtak veszett rókát,illetve most olvasom,hogy Gödöllőn is ebzárlatot rendeltek el a vakcinázás miatt.

Mégis hogy tudott így elterjedni most hazánkban a veszettség? Illetve hogy a fenébe jött át ilyen mértékben,ha Magyarországon viszonylag ritka a veszettség járvány?


( aki esetleg nem tudott erről,annak ajánlom figyelmébe,hogy olvasson utána, ha ezeken a területeken él, illetve szerintem minél hamarabb oltassák be azokat a kutyákat, akik még nem rendelkeznek a kellő védelemmel)



2014. ápr. 5. 13:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon mindig is volt veszettség, nem kell "átjönnie".

Az ok, hogy megszaporodtak a veszettség esetek, az az, hogy az utóbbi években nem igazán vakcinázták a rókákat orálisan. Talán mostmár jobban figyelnek erre.

2014. ápr. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

értem. Eddig azt hittem, hogy egyáltalán nem volt veszettség, nem tudtam,hogy mindig van.

Hát, szomorú a dolog, remélem mihamarabb megoldódik a probléma, mind a vad, mind a házi állatok érdekében is.

2014. ápr. 5. 13:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Én az ország középső részén lakom,felénk is voltak veszett rókák,valami 17.

Már csak idő kérdése,hogy megjelenjen az urbánus veszettség is,ami már nagyon rég nincs Magyarországon.Itt nagyon sokan évek óta nem oltatják a kutyáikat azzal az indokkal,hogy sosem megy ki a portáról,láncon van.Vagy ha nincs láncon,akkor is sajnálják a pénzt rá.Megtehetik,semmi következménye,senki sem ellenőrzi.Van aki 5 egyforma kutyát tart,ebből egy van beoltva.Ha valamelyik megharap valakit,ennek az egynek az oltási könyvét mutatja be.Chipezve sincs a falusi kutyák nagy része,következmény semmi.

Macskák kint járnak mindenfelé,oltva egy sincs soha.

2014. ápr. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

hát igen,ettől én is tartok nagyon.

Bár,az én kutyám mindig rendszeresen van oltva,de még így is féltem,hogy mi van,ha...

Az emberekre meg ha megfertőződnek tuti,hogy valami hajtóvadászatot indítanak majd a veszett állatok ellen.

2014. ápr. 5. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!