Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám irtani a békákat?

Hogyan tudnám irtani a békákat?

Figyelt kérdés
Borzasztóan félek a békáktól! Már próbálkoztam sóval, de a 1,5 méter távolságot szeretem tartani velük! Tehát ez így nem működik! Elvileg a béka hasznos... Nálunk minden évben rengeteg van, de sem a szúnyogokat, sem a meztelencsigákat nem irtja! Mivel kutya is van a háznál (aki minden ilyen lényre ami él és mozog) vadászik! Távol szeretném tartani őket tőle!

2014. ápr. 24. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak hasznos, de védett is, sokat tenni nem tudsz ellenük. A kutya hamar rájön, hogy ne marjon békára, pocsék ízt hagy maga után.
2014. ápr. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudok róla, hogy védett a béka! Csak nem értem, mert borzasztó szapora jószág a varangy! A kutyus vadászkutya és hát mindig is szerette a békákat hajkurászni! Most nyáladzik folyamatosan és a varangyosra gyanakszom!!! :(
2014. ápr. 24. 21:39
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te nem félsz a békáktól, hanem undorodsz tőlük. Hagy őket békén és ne hergeld magad.
2014. ápr. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én megértem a kérdezőt. Este konkrétan rettegek kimenni az udvarra, utcára, mert attól félek, rájuk lépek, állandóan ott ugrálnak láb alatt, brr...


Kutyám is van, őket nem kell félteni, nem szokták megenni a békát, max. játszanak vele, ugrálnak körülötte, kergetik.


Megszabadulni tőlük szerintem sajnos sehogy nem lehet. Vagyis nem akarok én ártani nekik, csak nem bánnám, ha máshol ugrálnának, nem a lábam alatt...

2014. ápr. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nem lennének békák, akkor ellepnének minket a szúnyogok és hasonló jószágok. Szerintem még mindig jobban megéri néhány békától a távolságot tartani, mint csapkodni a millió szúnyogot.
2014. ápr. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!
2014. ápr. 25. 16:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak a tisztánlátás érdekében a varangy és az ásóbéka nem szúnyogokra vadászik, hanem olyan rovarokra, férgekre, házatlan csigágra, egérfiakra, amit ő a lomha mozgásával utolér. Ezzel együtt is az egyik leghasznosabb állat. Lehetőleg ne irtsd. Elvettük már minden élőhelyüket, legalább azt próbáld elviselni, ha az udvarodban, kertedben vadászik.
2014. ápr. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A levelibékára gondoltam, ő repülő rovarokat is eszik.
2014. ápr. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!