Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A vadászgörényem túl van...

A vadászgörényem túl van pörögve és nem tudom hogy tudom lenyugtatni valami tipp?

Figyelt kérdés

Nem marad meg a kezemben, pörög, (nem szó szerint) Harap ha benyúlok hozzá.. :(

Azt szeretném ha nyugodt lenne és megmaradna a kezemben.



2014. júl. 23. 16:35
 1/10 anonim válasza:
0%
Őszintén nem tudom,hogy milyen egy vadászgörény,de volt aranyhörcsögöm,és az is ilyen aktív volt.Csináltam neki a házban egy kis sarkot ahol szaladgálhatott nyugodtan.Meg lehet próbálni csak szépen simogatni,nem durván.
2014. júl. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát csak szépen simogatom nem durván de folyamatosan le ugrik vagy le akar menni és ez nagyon zavar. :/
2014. júl. 23. 17:05
 3/10 anonim ***** válasza:

Mióta van nálad, mennyi idős, hím vagy nőstény, értesz a görényekhez? A görény egészségi állapota megfelelő, mit kap enni és hányszor, hol a ketrec, hogy próbálsz benyúlni hozzá? Tenyésztőtől van, mentett vagy "származása ismeretlen"? Mindig is ilyen szeleburdi volt, vagy csak az utóbbi időben? Mióta csinálja?

Ennyi infó alapján valószínűleg te csinálod rosszul. Persze lehet, hogy eleve egy beteg, ideggyenge példányod van, de ezt elsőre azért nem feltételezem. A ketrecben ne abuzáld, az az ő menedéke, az ő háza, az ő vára. Ott hagyd békén, inkább nyisd ki neki az ajtót, hadd jöjjön ki magától. Ha valamiért csak egy felső ajtó használható, akkor óvatosan nyújtsd be a kezed addig, amíg nem zavarja, de már fel tud kapaszkodni rá, és várj. Rá fog jönni, hogy téged használhat mászókának és ki fog jönni.

A kezedben nem is biztos, hogy meg fog maradni. Ha nem bújos, hanem pörgős, aktív görényed van, ne erőltesd, hadd menjen. Ha pici, akkor lehet, hogy sok felfedeznivaló vár még rá, nem érdekled annyira. Sok simogatás, ha mégis közel enged, pozitív megerősítés. Kaphat jutalomfalatot, ha hagyja magát dögönyözni. Harapásról szoktasd le, és következetesen neveld. (Büntetés után kapjon simogatást! Ne féljen a kezedtől.)

Ha csak az utóbbi időben lett ilyen, akkor más a helyzet, betegség lehet mögötte. Bár a kérdésedből arra következtetek, mindig is ilyen volt.

2014. júl. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1 hónapja van nálam,2 hónapos,nőstény,ez az első görényem, az egészségügyi állapota rendben van,Kutyakonzervet mert akitől vettem az azzal etette kap mellette tápot és nyers húst is.

A ketrec a szobámban van fal mellett, óvatosan nyúlok be hozzá és csak akkor mikor nem alszik.

Származása ismeretlen egy fiatal sráctól vettem.

Csak most kezd "vadulni" kb 1 hete.

Kijönni úgy szokott hogy kinyitom neki a ketrecajtó tetejét és kimászik de ahogy kijön el is szalad nem tudom ez normális-e? :/

meg elég erős szaga van és ez nagyon zavar nem tudom hogy hogy tudnám enyhíteni ezt a szagot.

Május 9. én születtek

2014. júl. 24. 17:38
 5/10 anonim ***** válasza:

Az erős szagon nem tudom, lehet-e változtatni, de a kutyakonzervet hagyd el minél előbb. Egyrészt ez is okozhatja, másrészt nem kéne ezzel etetni (ha táp, akkor is macskáknak való).

Még nem kamasz, de megszokta nálad. Fegyelmezd, mert láthatóan ő a főnök (harapás), illetve még mindig fél tőled. Meg kéne tanulnod, hogyan fogd meg, hogyan fegyelmezd, hogyan játssz vele stb. Segíthet a jutalomfalat, hogy kiépítsd a bizalmat.

Sok oldal van a neten, az mvk.hu például hasznos. Segíthet a későbbiekben (ha kamaszodni kezd, lesznek még itt bajok).

2014. júl. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy a tápot nem eszi meg ://
2014. júl. 26. 20:43
 7/10 anonim ***** válasza:
A mienk sem, pedig azt kapja, amit a tenyésztőnél is evett, helyette eszik húst. Csak hús, nem lesz semmi baja. Azt mondod, azt kap. Melegben nem a legjobb, ilyenkor napközben kaphat egy kevés tápot - eszi, nem eszi, ez van. Nem hülye, nem fog éhen halni (bár vannak speciális esetek).
2014. júl. 27. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Na egy egész napos koplalás után elkezdte enni a tápot!!

Sikerült a szagot is "enyhíteni".

De egyet előre kettőt hátra most az alomtál zavarja őt és húzza jobbra balra. :/

2014. júl. 29. 20:54
 9/10 anonim ***** válasza:
Vagy rossz helyen van, és lakberendez, vagy hisztit csap, és rájött, hogy ez jó hangos.
2014. júl. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mióta tápot adok neki azóta ezt csinálja szerintem hisztizik rágja a rácsot minden baja és hajnali 4-kor felkelt aminek nem örülök és nem bírom leszoktatni.
2014. aug. 1. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!