Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért kell állandóan kijavítga...

Miért kell állandóan kijavítgatni a fajtisztát fajtatisztára, mikor teljesen más a kérdés?

Figyelt kérdés

Itt egy páran szeretnek biológia órát tartani és már komolyan, a tököm tele van, ha látok egy kérdést, biztos hogy valami okos szépen beírogatja, hogy jaj hát nem faj, hanem fajta és akkor még magyaráz is, mintha komplett hülyékhez beszélne és ő lenne az ÉSZ, de rendes válszt nem nagyon ad, ezen a kötekedésen kívül.


Szerintem senki sem retardált, így mondjuk egy csomó minden mást is rövidítve mondunk mégis pontosan tudjuk miről beszélünk, minek kell okoskodni?


2010. jan. 11. 00:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%
Spec. igazuk van, még ha nem is kapcsolódnak a kérdéshez.
2010. jan. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
22%

Az ilyenek engem is idegesítenek.

Meg amikor beírják, hogy nem mini, hanem mérethibás.

Akkor a tesóm kutyáját majd mérethibás yorki (bocs, yorkshire)-nak fogom hívni.

2010. jan. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%
Azért, mert a kettő ég és föld. És sokan valóban nem tudják. Ez nem rövidítés, mint pl. a vok, vagy a kb...
2010. jan. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Ez kb olyan, mintha kijavítaná a közlekedés rovatban, hogy nem motor, hanem motorbicikli, mert a motor az egészen más stb.
2010. jan. 11. 00:41
 5/22 anonim ***** válasza:
80%
Ahhoz nem értek, de ez tényleg ég és föld. Nem mindegy hogy a kutya nem fajtiszta, tehát pl farkas+kutya keverék vagy nem fajtatiszta, tahát két különböző fajtájú kutya keveréke.
2010. jan. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
92%

A faj nem a fajta rövidítése, egyáltalán nem ugyanaz, mint amikor a napszemüveg helyett napszemcsit mond valaki.


Én például azért szoktam párszor ezt kijavítani, mert biológusnak tanulok és nagyon szúrja a szemem. De sosem bunkó stílusban és általában bocsánatot is kérek a kioktatás miatt.

Nálam ez kb olyan, mint ha egy teljesen divatmán és divathoz értő emberke előtt aztmondják mondjuk egy gucci táskára hogy louis vuitton...


Egyébként én például nem szoktam felháborodni, mikor az informatikus párom kijavít valami számítógépes dologban, hanem azt mondom, hogy" köszi, mostmár legalább ezt is tudom :)"

Nem feltétlenül negatív szándékú, ha kijavítják az embert...


//És egyébként hivatalosan bejegyzett fajtaként tényleg nincs mini yorkie...//

2010. jan. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
39%
Biológiailag igazuk van, a faj és fajta messze nem ugyanaz. Csakhogy a magyar nyelvben létező kifejezés a fajtiszta, ami nyelvtanilag megegyezik a fajtatisztával, annak egy rövidülése.
2010. jan. 11. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Igen erre gondolok én is, hogy ez egy létező szó, ebben az értelemben is használjuk, rövidülés és mégis úgy kezelik azokat, akik ezt mondják, mintha komplett hülyék lennének.
2010. jan. 11. 01:45
 9/22 anonim ***** válasza:
64%
Ha kicsit is beleolvasol az írásokba akkor észreveszel egy érdekes véletlenszerűséget. Hogy azok használják ezt a szót akiknek amúgy is kitűnik a kérdéséből, kommentjeiből, hogy gőze sincs a kutyákról. Nézd csak meg! Az esetek nagy részében ez így van! Nem hiszem hogy aki elletni akarja a kutyáját, vagy egyéb butaságokat kérdez, az rövidítve használja. A másik meg az hogy senki nem hal bele abba az egy betűbe...
2010. jan. 11. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
73%
Bocsi a off-ért, de valaki légyszi magyarázza el, hogy mi pontosan a különbség a két szó között, mert nekem még mindíg nem tiszta. :S
2010. jan. 11. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!