Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért kell állandóan kijavítga...

Miért kell állandóan kijavítgatni a fajtisztát fajtatisztára, mikor teljesen más a kérdés?

Figyelt kérdés

Itt egy páran szeretnek biológia órát tartani és már komolyan, a tököm tele van, ha látok egy kérdést, biztos hogy valami okos szépen beírogatja, hogy jaj hát nem faj, hanem fajta és akkor még magyaráz is, mintha komplett hülyékhez beszélne és ő lenne az ÉSZ, de rendes válszt nem nagyon ad, ezen a kötekedésen kívül.


Szerintem senki sem retardált, így mondjuk egy csomó minden mást is rövidítve mondunk mégis pontosan tudjuk miről beszélünk, minek kell okoskodni?


2010. jan. 11. 00:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

A faj egy nagyobb állatendszertani egység,ilyen pl.a ló,kutya,farkas stb.A fajok egymás között szaporodva nem szaporodásképes utód,fajhibrid jön létre,ilyen pl.az öszvér.

A fajta a fajon belüli,általában ember által kialakított kisebb csoport(ez mondjuk nem a legjobb kifejezés,de nem jut jobb eszembe),ilyen pl.a német juhász,angol telivér stb.A fajták egymás között szaporodva termékeny utód jön létre,további szaporodásra alkalmas,ilyen pl.a keverék kutya.

2010. jan. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
98%

Hát akinek mindegy, hogy idd ki a bilit vagy vidd ki a bilit, annak szerintem a fajtiszta és a fajtatiszta kutya között sincs sok különbség.

Tudjátok az analógiát:

Minden fajtatiszta kutya fajtiszta, de nem minden fajtiszta kutya fajtatiszta.

2010. jan. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
98%
:)
2010. jan. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
95%
Engem is ki szoktak javítani, mert van, hogy eltévesztem, pedig tudom mi a különbség! Igazából a hadarásom miatt, sokszor úgy jön ki, hogy bele se gondolok.:) Ha valaki kijavít, akkor azt mondom, hogy jaj igen én is ezt akartam:) köszi! Ennyi. Szerintem ezen kár felhúzni bárkinek is magát...
2010. jan. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
99%

Szerintem se kell ezen kiakadni, én pl. örülök, ha valaki kijavítja valami hülyeségemet.

Engem is zavar, amikor valaki fajtisztát ír fajtatiszta helyett. A kutya önmagában egy faj, azon belül vannak fajták. Ez nem olyan bonyolult.

2010. jan. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
48%

rÖVIDEN!


A fajtiszta= keverék

A fajtAtiszta= NEM keverék

2010. jan. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
11:07, szerintem valamit nagyon félre értettél. Én most már értem, köszi annak, aki válaszolt.
2010. jan. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Szerintem ez az egész arról szól, hogy okoskodjuk a kevésbé járatosnak tűnők kárára, vagy rejtsük el a saját nem tudásunkat ilyen szólamok mögé. Lehet választani, kinek mi áll közelebb a szívéhez. Ha meg nagyon bele akarjuk ásni magunkat a biológiába, amire ilyenkor gondolunk tulajdonképpen egyik kifejezés sem az igazi, hiába propagálják, hogy "csak a fajtatisztát szabad mondani, mert a másikat a hülyék mondják".
2010. jan. 11. 11:25
 19/22 anonim ***** válasza:
97%
Szerinted azért szól erről, mert nem a tudományt választottad hivatásul. Ha nem így volna, tudnád, hogy bizony a köznapi életben nagyon sok minden felett elsiklik egy biológus, fizikus, kémikus stb. Azt ne hidd, hogy csak ebbe lehetne belekötni, kijavítani. Csak van egy alapszint, ahonnan már nem illik hagyni a pontatlanságot továbbterjedni. És baromira nem arról van szó, hogy okoskodunk, mert kinek? Én fogom másnak bizonygatni, hogy ki fingta a passzát szelet?! Hát tudod ki izgat, hogy emberszámba vesznek-e tök ismeretlen idegenek a neten keresztül, avagy nem... Csak ugye próbálunánk valami tudást széthinteni a világban. Szakszavakat te meg se becézgetni, se rövidíteni ne akarjál, akár egy betű megváltoztatási is mást jelenthet, pórus vagy pólus nem ugyanaz...
2010. jan. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
11%

ez valóban idegesítő,pláne mikor nem segítőkészen mondják,hanem bunkó stílusban. sztem kisebbségi komplexusuk van :p

amúgy a yorkis téma...hát 00.31es elég gáz ha illető így gondolja,ugyanis minél kisebb egy yorki manapság annál keresettebb.és nem mérethibás,hanem direkt így tenyésztik,másnéven extramini yorki,nekünk is olyan van, a legkisebb.így lehetett venni.És egy méretHIBÁS kutyát a tenyésztő nem ad ki a kezéből 80-90ezerért :)még baja lehet belőle ha vmi profi veszi meg:) van nagyobba nagyobb is, az sima yorki:)

2010. jan. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!