Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen háziállat való nekem?

Milyen háziállat való nekem?

Figyelt kérdés
Szeretnénk egy házi állatot panellakásba. Szeretnénk ha viszonylag hozzá tudna szokni az emberhez. Elvetettük a halat a hörcsögöt, a patkányt, az egeret, a tengerimalacot, a kaméleont, a sünit, és a papagájt is. A nyúlon illetve a macskán gondolkozunk. Szóba jött a mókus is de nem tudom, hogy mennyire lehet megszelidíteni. Egyéb ötletek?

2014. okt. 19. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Én a macskát választanám :)
2014. okt. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kár volt elvetni a halat, mert az a legkevesebb gondozást igényli és szinte magától is elvan.
2014. okt. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 KGabi0000 ***** válasza:
39%
Ja,csak a hal nem jó semmire,nekünk is van egy csomó,uncsi,hülye diszhalak.Csak bámulnak,de semmi hasznuk,még csak szeretni sem tudnak.Nekünk nyuszink és macskánk is van,egyedüli állatként én a cicát ajánlom,ő egy kicsit szórakoztatóbb.Legalábbis az enyém biztos.ÓÓÓ és van még a degu vagy a csincsilla.De olyanunk nekünk már nincs.
2014. okt. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

# 3 Társállatot még mindig nem a hasznáért tartunk. Nekem spec. halam is van és macskám is, mindegyik nagyon szerethető jószág, csak nem minden emberhez illik.


Kérdező!

Mókusról azt olvastam, hogy nem kifejezetten szelídíthető.

Ha a nyuszi és a cica között vacillálsz, érdemes csinálni egy költségvetést, illetve azt is érdemes átgondolni, hogy egy ragadozóval vagy egy zsákmányállattal jönnél-e ki jobban.

Ha meg ötleteket vársz, akkor érdemes lenne leírnod az igényeidet és a lehetőségeidet, mert ez így elég kevés információ ahhoz, hogy ajánljunk valamit.

2014. okt. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem ismerlek, szóval nem tudhatom neked milyen állat való. Nem írtál magadról semmit, sem arról hogy mekkora hely van az állatnak, mennyit tudsz foglalkozni vele, stb.

Amit semmiképp nem ajánlok az a mókus.

2014. okt. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Családi állatnak keresem van egy 4 és egy 6 éves kisgyerek is. A lakás az 70 m2 de van erkély (szinte beépítve tehát eső nem esik be és üveggel is el szoktuk zárni ha rossz az idő)
2014. okt. 20. 19:00
 7/7 Schibo ***** válasza:

A nyuszi igazából olyan gyerek mellé való, aki nem nyúzza, kergeti, mert a nyuszikat ez megviseli. A nyuszik általában nem szeretik, ha felveszik őket és kell nekik 1-2 év, mire kezesebbek lesznek. A tartásukhoz sokat kell olvasni, mert sokan követnek el hibát, főleg a táplálásukkal. Ha nem vigyáz az ember, akkor elrágja a vezetéket, leszedi a tapétát, stb. Rendszeresen kell oltatni őket, karmot vágatni, orvoshoz vinni és elég kevés nyúlhoz értő doki van Mo-n. Ivartalanítani is szükséges őket; a bak nyúl büdös és agresszív lehet enélkül, a nőstény pedig nagy eséllyel lesz ivarszervi problémás: cisztás méh, petevezeték, méhvérzés, stb. Az orvosi és egyéb költségei ugyanolyan sokba, ha nem többe kerül, mint egy kutya vagy macska költségei. Ha bélleállása van, ami a helyes táplálás mellett is előfordulhat, mert erősen frontérzékenyek, akár éjjel is rohanni kell vele ahhoz a bizonyos " nyúlhoz értő" dokihoz. A mi nyuszink már 7 éves, ez mind tapasztalat. Nem véletlenül az egzotikus állatok közé sorolják még az orvosok is. A torpenyul.hu oldalon sok infot lehet szerezni róluk és mindenképpen javaslom, még mielőtt vennétek egyet (csakis tenyésztőtől) ha mellette döntötök, hogy olvassatok előtte sokat. Vigyázat, sok olyan oldal van, ahol nem értenek hozzájuk! Ha jól bánnak velük 10- nél is több évig élhetnek. A nyuszik ráadásul főleg reggel és este aktívak, napközben inkább pihennek, alszanak.

A macska jobban tolerálja a gyerekeket. Jobban szeretik, ha a szokásos módon játszanak velük. Ekkora gyerekek mellé inkább ajánlanám. Jobban lehet dajkálni.

2014. okt. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!