Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Álszentek a tenyésztők, vagy...

Álszentek a tenyésztők, vagy tényleg van oka, hogy ivartalanítási szerződéssel adják el csak a piciket?

Figyelt kérdés
Sokszor nekiestek a tenyésztők a szaporítóknak, hogy abban különböznek tőlük, hogy őket nem a pénz hajtja, hanem, hogy beleszeretnek egy fajba és arra törekszenek, hogy fenntartsák a fajtahű vérvonalat, "minőségi" egyedek szülessenek. Nos, én is beleszerettem egy ritka macskafajba és elkezdtem magyar tenyésztők után kutakodni kíváncsiságból. Két tenyésztő van összesen. Ahogy böngésztem az oldalukon az első dolog, amit a picik megvételéről hangsúlyoztak, hogy csakis kedvenc minőségűként adják oda a cicákat, ivartalanítani kell. Nekem egyből az jött le, hogy félnek a konkurenciától, amit a fenti elv miatt nagy álszentségnek tartok, hiszen elméletileg a cél, hogy a fajta fajtahű egyedeinek tenyésztése. Vagy csak nem tartják a cicáikat minőséginek? Az meg szintén ellentmondás lenne, mert akkor miért pároztatja a kandúrt meg az anyamacskát, ha eltérő jellemű utódok jönnek létre? Az egyik tenyésztő megmagyarázta, miért nem engedi, hogy tenyészeti macskát vihessenek el tőle: mert a macskának hormontúltengése lesz, és az rossz. Ezt szintén nem értettem, akkor az anyát meg az apát nem félti a hormontúltengéstől? Nekem nincs semmi ötletem, csak egyedül az tűnik logikusnak, hogy féltik a pénzüket, az meg inkább szaporító stílus. Ha nekem lenne tenyészetem biztos megengedném, hogy tovább szaporítsák, szigorú feltételek mellett, pl. évente egyszer, maximum három alkalommal szülhet az anya, szigorúan tenyésztőként bejelentve stb.
2014. nov. 2. 11:03
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Másik tenyésztőnek nyilván más feltételekkel ad kölyköt, de egy tapasztalatlan akárkinek, aki csak azt tudja, hogy mennyit fizetett a sajátjáért, csak ivartalanítva adnám.


"Ha nekem lenne tenyészetem biztos megengedném, hogy tovább szaporítsák, szigorú feltételek mellett, pl. évente egyszer, maximum három alkalommal szülhet az anya, szigorúan tenyésztőként bejelentve stb."


Álomvilág :D

2014. nov. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Feketén-fehéren le van írva, hogy csak ivartalanítva ad el. Nincs apró betűs rész. Ha a tenyésztők soha nem adnának el állatot kezdő tenyésztőnek, akkor szerinted hogy létezhetnének a tenyészetek? Sehogy, remélem nem mindenki így áll hozzá. Valahol el kell kezdeni, te talán tenyésztő vagy már több tíz éve?! Nem értem, hogy minek kötekedsz a leírással, mikor a kérdésre kéne válaszolni.
2014. nov. 2. 12:09
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Nyilván nem fogja kiírni, hogy kivétel, ha tenyésztő vagy...

De persze mindenki h.ülye, csak te vagy kisautó. :D

2014. nov. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én nem akarok tenyésztő lenni. ;) Ok, további szép napot.
2014. nov. 2. 12:49
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
A frászt félnek a konkurenciától. Attól félnek, hogy a sok idióta tönkreteszi a fajtájukat. Hála istennek, már kutyások között is sokan kikötik az ivartalanítási kötelezettséget.
2014. nov. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
Ezért kapod ivartalanítási kötelezettséggel. Értő olvasás látom nem megy.
2014. nov. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%
Aki tenyésztő (akár kezdő, akár nem), az kifejezetten így is keresi meg a másik tenyésztőt. Számukra egy teljesen másik szerződés van (ami pl. kiköti az egészségügyi szűréseket, a vemhes anyamacska megfelelő ellátását stb.). Nem minden törzskönyves macska alkalmas a továbbtenyésztésre, sőt, van olyan, hogy egy alomban maximum 1, vagy ilyen kiscica sincs... Ellenben a többi tökéletes házikedvenc lesz, akiket ivartalanítani kell, hiszen a gazdái nem tenyésztők, így nem szabad, hogy szaporodjanak (hiszen a gazdi sem ért hozzá, és a macska sem tökéletes tenyészmacska...). Ezért kerül bele az ivartalanítás a szerződésbe!
2014. nov. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nézz körül az országon és megértesz mindent
2023. aug. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!