Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kaptam egy lovat és szeretnék...

Kaptam egy lovat és szeretnék rajta lovagolni majd de sajnos nem tudok. ( hol tanulhatnék meg rendesen lovagolni borsodban? Mert lovastúrák vannak de 1 hét alatt nem hiszem hogy megtanulhatnék lovagolni

Figyelt kérdés
2010. jan. 31. 20:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ha minden nap kimész simán meg tudsz tanulni:) jó lovazást:)
2010. jan. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem lévővel, de edző nélkül vagy, tehát testtartásra ügyelni! :)


Váá. Énisakarokegylovaat. :D

Am milyen fajta? Marmagasság? :)

14/L

2010. jan. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
tök jó hogy kaptál lovat.De furcsa,akkor tényleg még sosem lovagoltál?Hány éves vagy?Nincs rokon,ismerős aki taníthatna?Nem tudom kitől kaptad a lovat.azért kérdezem.Van lovarda Szirmabesenyőn,elég drága volt régen,ezért nem mehettem,más helyet nem tudok most.Talán Miskolc-Görömböly
2010. jan. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Lovagolni NEM lehet megtanulni csak úgy,magadtól,hogy kijársz a lóhoz!

Fontos lenne egy oktatót kerítened,már csak azért,hogy megtanulj biztonságosan ülni a lovon,hiszen a lovaglás veszélyes dolog.Azt megtanulhatod esetleg,hogy fenn maradj a lovon,de ez kevés,súlyos tragédia lehet a vége!Ráadásul a ló hamar észreveszi,hogy nem tapasztalt lovas ül rajta,és mindenféle trükkel próbálkozni fog.

El kéne vinned a lovadat bértartásba egy olyan helyre,ahol oktatnak is mindkettőtöket,gondolom a lóra is ráfér,együtt tanulhatnátok.

Itt vannak felsorolva megyénként a lovas helyek,nézz körül:

http:/www.lovarda.lap.hu

2010. febr. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

[link]


Remélem,így már jó lesz.

2010. febr. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok és karácsonyra kaptam és hucul kanca a lovacska,sejtettem hogxy nem fog menni egyedül lovaglás de apa azt mondta hogy majd tavasszal vagy nyáron beirat egy lovassuliba engem is me magát is.) meg egy bácsi aki apa ismeröse versenyzett éés azt mondta hogy majd eljön párszor megmutatni ezt azt de ö már öreg szóval nem tudom mi lesz majd
2010. febr. 1. 14:12
 7/12 anonim ***** válasza:
13 56-al 100%ig egyetértek, ez így nem működik:S Nagyon fontos lenne, h rendes oktatód legyen, mert így csak tönkreteszed a lovacskát, rádásul nagyon súlyos baleset is lehet a vége:S
2010. febr. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
meg lehet tanulni magunktól is lovagolni. :)a lényeg a testtartás és a helyes jelzések. :) a többi magától jön, higgy nekem, több, mint 1 éve lovagolok, egy barátságos hucul kancán! X)
2010. febr. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%
Az tőled is függ, hogy meg tudsz-e egyedül tanulni. Én meg tudtam, de én olyan fajta ember vagyok, aki állandóan azon aggódik, hogy jól csinálja a dolgokat, és sosincs megelégedve magával, egyszóval maximalista. :D Én automatikusan "figyelmeztetem" magam, hogy ellenőrizzem a jó tartást, stb., és fel is vetettem magam videóra, és megnéztem kívülről milyen vagyok. Tavaly nyáron jártam oktatóhoz, mert meg akartam tanulni ugratni (meg is tanultam) és ő is meglepődött, hogy milyen kevésszer kell a tartásom miatt rámszólnia, ahhoz képest amire számított. Két szóval sok sikert!
2010. febr. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Miskolcon a Balohg-ligetben, vagy Miskolc-Görömbölyön(én oda járok, nagyon jó hely)
2010. márc. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!