Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan tanulhatnék meg jól főzni?

Hogyan tanulhatnék meg jól főzni?

Figyelt kérdés
Már 3 éve "főzök" De ami egyszer sikerül következőre katasztrófa!Idegileg nem bírom mert a férjem mindenbe beleköt ami szerintem jó lett neki az is katasztrófa!Szeretnék jól főzni de nem megy a receptkönyvek sokszor csak azt írják ízesítés só bors stb. de mennyi?Van aki ugyanígy van?Hogyan szerez új erőt egy új próbára?
2011. okt. 26. 13:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én általában azt vallom, hogy a főzés csak fantázia kérdése. A receptkönyvek mostanában csak arra szolgálnak, hogy megnézzem, mi kell a kajába. Aztán ha szerintem a petrezselyem pl kevés, teszek bele még, függetlenül attól, hogy a recept szerint nem kellene. Mindneki a saját ízlésére formálja a dolgokat.
2011. okt. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szeretsz főzni akkor felesleges az egész, én 21 éves vagyok de gyerek ként is főztem mert imádom, a legjobb hogy ráérezz a dolgokra nézz főzős műsorokat és ne csak figyeld értsd is meg nézd miből mennyit és hogyan készítenek, a legjobb a Jamie olviert, river cottage, nigella lawson, nigel slater, ők jók érthetőek, általában olcsó ötletek mutatnak be, én szeretem őket sokat tanultam tőlük is, recepteket hiába olvasod azzal nem jutsz előrébb de pl főzős gasztro blogokat nézel és elolvasod a pontos utasításokat, mi az ami nehéz benne mire ügyelj...legalább is máshogy nem lehet, szeretni kell főzni a fűszeretek ismerni kell, és tapasztalat :) így már menni fog
2011. okt. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ne parázz! Nem sikerülhet mindig minden ugyanolyan jól! Sokszor van, hogy valamit ugyanúgy csinálsz, de az alapanyagban van egy kis eltérés (pl. a lisztek sem egyformák, most azon agyalok, hogy a törtpaprikám sem olyan mint régen, a pörköltöm szinte "avas" tőle stb.)

ettől teljesen más állaga, íze lesz a készételnek.


A repectek ha nem írják a mennyiséget, akkor azt jelenti, hogy "ízlés dolga", ki miből mennyit tesz az egyes fűszerekből.


Csinálj olyan kajákat, amiket tutira nem lehet elrontani:

kifőzött tészták különböző feltétekkel (túrós, sajtos, mákos stb.)

Sült krumpli tükörtojással vagy sült kolbásszal, virslivel

Paprikás-krumpli, tarhonya füstölt kolbásszal


Ha pl. oldalast előző este besózod, majd sütés előtt a tepsibe amit kizsíroztál, egy kis vizet öntesz rá, fóliázod, amikor megpuhult, fólia le, és pirosra sütöd. Készíts mellé hagymás törtkrumplit, és azzal tedd az asztalra: ha nem ízlik, csinálj magadnak amit akarsz. Te pedig ülj mellé, és tüntetőleg (bocsi a kifejezésért) "telepofával" elkezdel zabálni. Ha még ettől sem kap kedvet a kajáláshoz, majd főz magának amit akar.

2011. okt. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megértő válaszokat!Sajnos valóban nem szeretek főzni!Főzős műsorokat szeretem akkor ezután jobban figyelem őket mit hogyan!
2011. okt. 26. 13:42
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha férjednek nem tetszik akkor dolgozatok ketten a konyhába és mutassa meg ,hogy mit szeretne !!! Vagy mondja meg ,hogy ő még mindig a mama főztjét szereti,és akkor csomagoljon a mama neki minden nap.

Vagy menjetek el együtt 1 főző tanfolyamra!!

Szerintem ha 3éve főzől biztos nem vagy béna. A férjed elvette a kedved.

2011. okt. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is utolsó nagyon tetszettek a tanácsok és a vége is nagyon jó! :)
2011. okt. 26. 13:45
 7/11 A kérdező kommentje:
Még egy köszönöm!Sajna a közös főzés nem jön össze mert szinte csak aludni jár haza!Ebben a témakörben mindenki olyan jó fej!Köszönöm a támogatást!!! :)
2011. okt. 26. 13:48
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha már előre streszeled magad, akkor oda az egész. Ezt is nyugodtan kell csinálni, olyan lesz, amilyen.

A sót és borsot óvatosan használd,mert ha egy étel sótlan, vagy kevéssé borsos,azt utólag lehet pótolni. Ha viszont több,akkor azt már nem annyira egyszerű kezelni.

Egyébként ez is olyan , mint minden más dolog, gyakorlás kérdése, és belejössz.

Főzés közben tessék kóstolgatni. Mindenből egy kicsit használj, és úgy is fogod érezni,hogy kell-e még az ételbe vagy sem.

A férjednek pedig mondd meg, hogy próbálkozol, és Rómát sem 1 nap alatt építették fel. Kritizálni könnyű, tessék, neki lehet állni házat építenie. Azt te is meg tudod majd mondani, hogy tetszik neked vagy sem. :)

2011. okt. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Akkor megpróbálok nyugodtan neki állni sajnos valóban mindig azon aggódom vajon ízleni fog-e a férjemnek!Mert mint mindenki én is szeretném tökéletes vacsorával várni a páromat! :)
2011. okt. 26. 14:00
 10/11 anonim ***** válasza:
Egy cipóben járunk, mármit a párunk főztünkkel való megelégedettségét illeti.
2011. okt. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!