Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyik díszállat tartása a...

Melyik díszállat tartása a legkevésbé körülményesebb?

Figyelt kérdés

2015. jan. 5. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Az igénytelen halé.
2015. jan. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az melyik hal?
2015. jan. 5. 21:14
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy bánatot. A legkisebb akvárium, amiben gerinces állatot (beleértve a halat is) tarthatsz 30 liter. Ahhoz, hogy ne dögöljön ki, kell szűrő, fűtő, hőmérő, tető, az akvárium szakszerű bejáratása (az minimum 3 hét), heti 30% vízcsere klórmentes, azonos hőmérsékletű vízzel, napi etetés, egészségügyi ellenőrzés.

Sok mindenkinek nem való, mert 1. komplex rendszer, aminek meg kell érteni a működését 2. hangtalan: neked kell rájönnöd, hogy baj van és ha igen mi baja és hogy tudsz rajta segíteni (halra szakosodott állatorvos nincs). Szóval nem kevés tudás és érzék kell hozzá. Ellenben ha sikerül mindent eltalálni, akkor tényleg nincs sok baj az akváriummal.

Ha még mindig hal kéne, tessék felmenni az [link] oldalra és elolvasni a cikkeket a Kezdőknek és az Akvárium menüpontban.


Tipp: ha sokkal könnyebb olyan állatot tartani, amit konkrétan szeretnél is. Nekem pl. magyarázhatják, hogy milyen jó papagájt tartani, ha annyi érzékem sincs a madarakhoz, mint egy döglött kannyúlnak.

2015. jan. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egér vagy valami rágcsáló
2015. jan. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 T.Kitti12 válasza:
A hörcsögek nem sok mindent kell...5 cm forgácsot szerintem elég ha 2 hetente cseréled,reggelente vágsz neki valamilyen gyümölcsöt (citrusokat ne) meg minden 2. nap kb. 2-3 evőkanál rágcsáló eledelt adsz neki.
2015. jan. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sziámi harcoshal, hullámos papagájt hallom, hogy igénytelen. A sziámi harcoshal abszolút igénytelen, kis (akár 3-4 literes-természetesen minél nagyobbat tudsz biztosítani, annál jobb) akváriumban tartható és nagyon szép. Hullámos papagájt akkor ajánlanám, ha madarat akarsz tartani, ilyen szempontból kezdőknek ez ajánlott, erről könnyű gondoskodni.
2015. jan. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam hogy a sziámi harcoshalat min. húsz literes akváriumban kell tartani. És a törvény bünteti a kisebbet.
2015. jan. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!