Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Macskát vagy nyuszit kérjek...

Macskát vagy nyuszit kérjek szülinapomra? Felpontozom azt, aki értelmesen válaszol!

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta szeretnék egy cicát, vagy egy nyuszit, de nem tudom melyiket. Melyikkel lenne jobb szerintetek? Véleményeket és tapasztalatokat szívesen várok! Tudni kell, hogy panelházban lakunk, tehát nem tudom hogy egy cica mennyire érezné itt jól magát. De a nyuszi meg nem tudom hogy mennyire okos állat, bújós-e, meg ilyesmi?

Ki mit ajánl? A választásotokat kérlek indokoljátok meg!

Köszönöm szépen előre is!:)


2015. febr. 12. 17:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
87%
Én a cicára szavazok. Ivartalanítva jól elvan a lakásban is, főleg, ha mindig ott élt kicsi korától. Sokkal jobban lehet vele kommunikálni, játszani. Bár talán a költség is több vele.
2015. febr. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező! Ha olyan nagyon rég óta szeretnél cicust vagy nyuszust hogyhogy nem néztél utána az olyan alap dolgoknak, hogy " egy cica mennyire érezné itt jól magát" meg a nyuszi "mennyire okos állat, bújós-e, meg ilyesmi?" Tőlem maximum plüss állatot kapnál.


Ettől függetlenül megosztom veled a megfigyeléseimet, hátha okosabb leszel tőle. A rokonságban van egy halom kinti macska, 2 panelmacska, meg volt 2 db nyúl (R.I.P.).

- Mindkét állattal vért lehet izzadni, ha elcseszed a nevelését.

- Mindkét állatot oltani kell. Meg ivartalanítani is (a bagzó macska kibírhatatlan, mindkét faj hímjei jelölnek, az ivaros lány nyuszik territoriálisak).

- Mindkét állat szobatiszta tud lenni.


Az eget verő különbség számomra ott kezdődik, hogy a cica ragadozó, a nyuszi meg zsákmányállat. Nyilván nagyon más temperamentum a kettő és nagyon más jellegű foglalkozást is igényel.

Macskával gyilkolósat kell játszani: labdagyilkolás, műegérgyilkolás, botos játék gyilkolás. Panelban a te feladatod lemozgatni, szórakoztatni. Ha nem fárasztod le, elszórakoztatja magát: legyilkolja a melltartód, a fotelt, a karácsonyi kaktusz, a lábfejed...

Nyuszival nincs tapasztalatom. Nyilván mivel menekülőállat, azzal nem fogod lenyűgözni, hogy fél óráig mozgatsz előtte egy madzagot. Szóval itt jönne az a rész, hogy alaposan utánanézel, hogy hogy kell a tepsifülest kézhez szoktatni, hogy kell vele kommunikálni stb. Nekem meg nem véletlenül nincs normális tapasztalatom nyúllal: rokonok sajnos előbb hülyére terrorizálták, majd kinyírták mindkét nyulukat.

Ajánlott blog: [link]


Még egy dolog: a nyuszinak nagyon érzékeny a gyomra.

2015. febr. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Macskát. 2 kollegámnak is van nyula, sok a gond vele. Nem játszik, állandóan takarítani kell az almát és mindent megrág. Elrágja a hűtő,laptop vezetékét is. A másiké amelyiket kert elkerített részében tartják állandó kihívás a kutyáknak, folyton megugatják és ha kiszökik úgy fut, hogy alig lehet utolérni és visszarakni a helyére. Az állatkert irodai nyulai is mindig elbújik, félénk, megsimogatni sem lehet. A macskával több mindent tudsz kezdeni és ha jó az alom, csak oda végzi a dolgát.
2015. febr. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
azért a macska is képes rombolni és megrágni bármit :D
2015. febr. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 cicás csaj válasza:
nekem mind kettő volt de már nem élnek a panelba a macska nem jó de macska függő lehet élvezné a panelt..... a nyuszi viszont nem olyan okos a kan nyulat meg megse lehet fogni az enyém anyira ˝ agresszí˝v volt˝˝
2015. febr. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A macskákról tudni kell hogy szabadságra van szükségük nem szeretik a bezártságot! Max a kifejezetten benti cicák! A nyuszit pl ki bírod vinni sétálni hámmal egy cicát nem! Lehet hogy büdi de hogyha rendszeresen takarítod nem lesz baj! És a nyulakból is vannak inkább benti fajták ! Szóval szerintem nyuszi!!!!!!!!!!!!!
2015. márc. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!