Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék állatorvos...

Hogyan tudnék állatorvos mellé asszisztensnek menni? Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
25 éves egyetemista lány vagyok. Egy időre szüneteltetnem kell a tanulmányaimat (valamivel több, mint 7 hónapra) és nagyon szeretnék állatorvosi rendelőbe menni asszisztensnek, hogy segíthessek segíteni a sérült/beteg állatokon! Néhány rendelőben jártam ugyan, de sajnos nem jártam sikerrel. (Elsősorban Pécsen és környékén érdekelne.)Kell valami speciális előképzettség? Esetleg fizikai adottság? Tanfolyam? Mindent megtennék, ha csak 1 rövid időre is ilyen munkakörben dolgozhatnék... :-)
2010. febr. 11. 21:06
 1/2 anonim ***** válasza:
70%

Lásd be, az asszisztens feladata, hogy segítsen, te, mindenféle előképpzettség nélkül pont akadályoznál, így nemigen fognak sehova felvenni, egy olyan munkakörbe, ahol ráadásul a hibáknál nem csak anyagi kár keletkezhet. Azmeg, hogy rövid időre... remélem érzed te is a dolog irrealitását, ez nem olyan munka (sőt egyik szakmunka se olyan), hogy hirtelen felkelek, és hopp tudom, másnap meg már mást csinálok.

Én inkább az önkéntes munkát javasolnám pl egy menhelyen, ott is dolgozhatsz állatokkal, illetve ha olyan a hely, akkor némi "állatorvosi" tapasztalatot is szerezhetsz.

2010. febr. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom, nincs végzettséghez kötve, bár mezőgazd. szakiskolában szokott lenni állatorvosi asszisztens képzés, ill. talán főiskolákon is van. Tehát alkalmazhat állatorvos végzettség nélkül is. Biztos, hogy állatszeretet kell, nem finnyáskodni,számítógépes ismeret az adminisztrációhoz.Telefonáld fel az állatorvosokat, s akkor nem kell talpalni, ha merev az elutasítás.Csak oda menj el, ahol nem zárkóznak el!
2010. febr. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!