Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ilyen törzskönyvet is ki...

Ilyen törzskönyvet is ki lehet adni?

Figyelt kérdés
Hogy az apai oldalon a nagymama ugyanaz, mint az anyai oldalon a dédmama. ? Vagy az a beltenyészet, ha ugyanazon az oldalon szerepel valaki kétszer?
2010. febr. 15. 10:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát igen ez is beltenyészet.
2010. febr. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
Ez még semmi. Olyat is kiadnak, ahol a lány kutyát a saját apjával fedeztették. Erre azt mondja a tenyésztő, hogy vonaltenyésztés. Hahaha. Mert ő 30 éve tenyésztő, de ha egy 3-4 éve tenyésztő valaki összepárosít féltestvéreket, akkor ugyanez a NAGY tenyésztő szidja a kicsit, hogy mocskos beltenyésztő! Érdekes nem?
2010. febr. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Hozzáértő csinálhat ilyet probléma nélkül. Az utódokkal nyilván még fokozottabban kell vigyázni, hogy ne kerülhessen össze rokonnal, de ettől eltekintve teljesen normális a dolog.

Ismétlem, kizárólag akkor, ha hozzáértő csinálja, aki nem csak összerakja a csini állatokat, hanem odafigyel a genetikára is és ért is hozzá.

2010. febr. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, azért ez nem egészen így van. Nagyon indokolt esetben a tenyésztő engedélyt kaphat, hogy közeli rokonnal fedeztessen. Érdemes elolvasni a beltenyésztésről és a vonaltenyésztésről szóló részt:

[link]

2010. febr. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, utolsó előttinek szólt.
2010. febr. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

10:55-nak

ez előttem levő hozzászólásodban az utolsó előtti válaszoló ugyanaz, mint az előtte levő válaszodban az utolsó válaszoló.

2010. febr. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Aha, nyilván felfelé ugyanaz az illető nagyitól/dédnagyitól viszont lefelé már más hímmel való párosításból van az apa/nagyapa. Mindenesetre érdekes.
2010. febr. 15. 11:04
 8/9 Winner of Royal Hill ***** válasza:
Laikusnak nyilván marha érdekes,meg furcsa,meg "Úristen". De aki ért hozzá az tudja miért történtek ezek a párosítások,milyen tulajdonságokat próbáltak ezzel rögzíteni,stb.
2010. febr. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam. lehet bamba vagyok, de már vagy 20szor láttam mire feltűnt. Csak csodálkoztam mennyi ausztrál rokon van, aztán rájöttem, hogy hát ja, ebből van, ami ugyanaz.
2010. febr. 15. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!