Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatokban van gonoszság?

Az állatokban van gonoszság?

Figyelt kérdés

Sok ember kiröhögi a másikat, ha elesik, megbotlik, vagy ilyesmi. Kigúnyolja a másikat, poénból elevszi a dolgait, jót nevet, ha a másiknak nem sikerül valami, vagy csak nem olyan "ügyes" mint a másik. Gondolom mindenki érti mit értek a gonozsság szó alatt.

Vagyis, az állatokban van ilyen, hogy a másiknak kárt okozzon, viccből, vagy hasonló?


2010. febr. 16. 17:12
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
31%

Igen. A leg különösebb történeteket is etológusok dolgoztak ki és magyaráztak meg!

Egy etológussal inkább ne vitatkozz. Kérdezd már meg legközelebb egy delfintől ha arra jársz, hogy erkölcsös dolog e élő pingvinekkel játszani csak mókából, halálra rémítve azt aztán mikor megunta elengedni! Nem az, csak amíg menekül fellép az üldözés ösztöne, amikor meg már annyira fáradt hogy menekülni sincs ereje, megszűnik az inger és mivel nem éhes ott hagyja.

És ez csak egy példa a rengeteg közül!

2010. febr. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

20:47: Egy pelda nem pelda, ahogy mondani szoktak.

A masikra, meg, ez mar jocskan hitvita, mert "egy pappal ne vitatkoz!" alapon megtudom magyarazni hogy az ember mindent gepiesen, es elore eltervezve csinal.

Erkolcsos dolog-e... mi is megeszuk a szarvasmarhakat, disznokat, csirkeket.. Szoval teljesen marhasagokat irsz, de ha neked ettol boldogabb az eleted, akkor semmi gond. :)

Mindenesetre, regebben ezt gondoltak, hogy az allatok fajdalmat sem ereztek, es a visitas, es egyebb szenvedo hangkiadas csak automatikus oszton akarmi, mint egy gepnel, szoval, kerlek, ne farasz engem a >50 eve tulhaladott dolgokkal, mert hacsak nem vagy idiota es etologus, eselyes, hogy tobb kozom van az etologiahoz, mint gondolnad. :/

2010. febr. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
60%
bosszút azt tudnak állni a kutyák, legalábbis az enyém biztosan. miután nagyon leszidtam, hogy lejelölte az ajtófélfát megszeppent rendesen a jószág. majd olyan 1 óra múlva kimentem a szobából 5 percre és mire visszaértem az ágy közepén egy hatalmas hugytócsa volt. hát mi ez ha nem bosszúállás?
2010. febr. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
74%

Egy a lényeg! A delfin kergeti a fókát de elengedi mert nem éhes! Lehet, hogy akaratlanul megijeszti de nem az a cél. Az ember kergeti a kóbor cicát-kutyát és megijeszti mert az a cél! Nem engedi el pedig nem éhes és valami beteges ö

römtől vezérelve eltemeti élve, kiszúrja a szemét, felköti egy fára! Én én nem vagyok se pap sem etológus de nap mint nap látom a különbséget ember és állat között. Az ösztön nem aljas szándék de a tudatos kínzás az!

2010. febr. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
46%

23:05 a kutyád a falkavezér még fölötted is. Megjelöli a területét, így jártál.

Az állat leölése evési célokból nem gonoszság, hanem létfenntartási funkció. És ne kérdezz vissza h és ugyan mit szól ehhez az a leölt állat, mert állatok között is rengeteg öl táplálkozás céljából.De ettől még nem gonosz, csak követte az ösztöneit.

2010. febr. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
61%
A kutya ha jelöl az nem bosszú! Különben sem nagy dolog ha bepisil. A bosszú minimum az ha neked megy! A kutya jelöl mert ez a dolga és nem azért mert leszidtad! A kutyatámadások is általában az emberi félre nevelés következménye, illetve a rossz tartásé! Az állatok ha néha tesznek is bosszantó dolgokat nem gonoszak! Mi emberek azok vagyunk és nem jelölés miatt vannak tele a börtönök!
2010. febr. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
Ha a féltékenység nem is gonoszság de szerintem az sem csak az ösztönökön múlik, hogy ha egy másik kutyát elkezdek simogatni amikor az enyém ott van, akkor az enyém bevágja a durcát rendesen... :)
2010. febr. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
72%

*sohajt*


Azt gondolom, az ide irok jelentos resze meg a "gonoszsag" fogalmaval sincs tisztaban. Mindazok, akik azt allitjak, egy kutya nem lehet "gonosz" megfosszak a tudatos gondolkodas lehetosegetol. Tenyleg azt gondoljatok, hogy egyes egyedul az embert elegge fejlett ahoz, hogy tudatos legyen?

2010. febr. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
48%

Én tudatosan gondolkodom tehát tudom mi a jó és mi a rossz!

Pont ezért nem vagyok gonosz! Senki nem mondta, hogy az állat erre nem képes! A macskám belemegy az alomba és oda piszkít tudatosan és nem ösztönből, de az állati és az emberi tudatosság nem összehasonlítható! Az állat az ,az ember az ember! Sajnos az állat sok esetben az ember felett áll! Különbség van az emberi tudat és az állati tudat között. De alapból az állat nem gonosz. Mit akarsz ezzel a tudatossággal? És mi köze az állati gonoszsághoz?

2010. febr. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
30%

Az állat az állat, az ember az ember. Ezt akartam írni.

Előző vagyok.

2010. febr. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!