Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit jelent az hogy egy kutya...

Mit jelent az hogy egy kutya inteligens?

Figyelt kérdés
2015. márc. 31. 15:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem azt, ha jó a problémamegoldó képessége.

Mások azt mondják, hogy az amelyik könnyen tanul.(szerintem ez csak tanulékonyság)

2015. márc. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
*intelligens
2015. márc. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Gondoltam is rá hogy rosszul írtam az intelligens szót :D

2015. márc. 31. 15:57
 4/10 anonim ***** válasza:
wcbe kakil
2015. márc. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is a problémamegoldó képességet, a jó logikát mondanám intelligens vonásnak.

Ugyan nekem csak macskáim vannak, így csak olyan példával tudok jönni, de ők összedolgoznak (hogy minket bosszantsanak :D), képesek ijesztő okosan megoldani problémás helyzeteket. A kedvencem, amikor az egyiküknek sikerül a kilincsről levadásznia a lelógó játékot, majd amikor a másik kicsapja a hisztit hogy nem tud játszani, egyszerűen felugrik vele a fotelre, és lelógatja a karfáról. Addig tartja, míg a társa rá nem un.


Kutyásként hasonló cselekedeteket keresnék... anyámék ebje pl. teljesen magától összeszedi az összes játékát, mindig mindent bevisz az ágyába, semmit nem hagy elő. Rendszerető kutya :D

2015. márc. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tudományosan:

- tanulási képesség,

- engedelmességre való hajlam, és

- ösztönös intelligencia.

Itt van egy, akár otthon is könnyen kipróbálható kutya IQ-teszt: [link]

2015. márc. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Szerintem egy kutya azért intelligens, mert betanítható (nem úgy, mint pl. a macskák), megérti a gazdáját. Van amikor már szavakat, mondatokat értelmezni tud. És persze szót fogad, mert felméri, hogy a gazdája jót akar. :)
2015. márc. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mindent ért, amit mondunk... szó szerint mindent, a kisbetuk nem fejezik ki eléggé. És kedves, néha akaratos, érzékeny, érzelmes, erzelemgazdag, néha rafinált. 2 éves szuka kutya. Órákig tudnék róla mesélni, imádom.
2015. márc. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a betaníthatóság pusztán megfelelő motiváció és türelem kérdése. Mindegyik kutya motiválható, csak a megfelelő eszközt kell hozzá megtalálni. Ráadásul egy kutya nem tudja felmérni, hogy a gazda jót akar vagy sem. Ne akarjunk őket antropomorfizálni. Ők csak legfeljebb azt látják, hogy a jól teljesített feladatnak pozitív (jutifalat, dícséret) vagy a nem teljesített feladatnak negatív (szidás, rosszabb esetben verés) a következménye.

Az intelligencia ennél sokkal összetettebb.

2015. márc. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2015. ápr. 1. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!