Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik állat adja...

Szerintetek melyik állat adja a legtöbb szeretetet? (persze nem a párotokra gondolok) :D

Figyelt kérdés
Kutya, macska vagy ló??

2015. máj. 20. 16:39
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Igen ez igy igaz igazat adok az utolso komisnak. A macskaval van h nemis bannak olyan jol azer is keruli az idegeneket a legtobbje
2015. máj. 20. 19:08
 12/24 anonim válasza:
BÁLNA!!!
2015. máj. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Lol
2015. máj. 20. 20:03
 14/24 anonim ***** válasza:

Upsz, a végét félre írtam, szóval: Kutya, macska, ló.


Oh, és ezt úgy mondom, hogy nekem is van macskám. Sok szeretetet kap és ad is, de ez nem ugyanolyan kapcsolat, mint egy kutyával.

2015. máj. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
A kutyussal hogy masabb? Mivel ad tobb oromet?
2015. máj. 21. 19:10
 16/24 anonim ***** válasza:

Annyiban más, hogy egy macskával együtt élsz. Ott van veled, általában melletted, bújik és nagy szeretetet ad, de egy kutyával valami egészen mást lehet kialakítani.

Sokkal több közös élményre van lehetőség, egy kutya mindenhova elkísér, folyton téged les, egyszerűen minden rezdülését érzed. Látom rajta, ha valami gond van, például ha odamegy hozzá valaki és megsimogatja egyszerűen érzem, ha nem szimpatikus neki az a személy. Érzed, hogy ha este mentek sétálni, mindenkit figyel, folyamatosan melletted van, hozzád simul és ha valamiért te is idegeskedsz azt ő is átveszi.

Ha bármilyen problémád van, rögtön ott van, bújik, figyel, de ilyenkor dolgozni nem tudsz vele, mert ő is levert, rossz kedvű. Egyszerűen nem lehet átverni, olyan dolgokat is észrevesz, amiket te nem.

Mondok egy példát: Fent vagyok vele a pályán, engedelmességizek. Le kell fektetnem, ő még nem hallotta a vezényszót és semmilyen jelét nem adtam, de már rögtön kissé összerogy, látszik a testtartásán, hogy fekvésre készül. Miért? Mert volt valami apró jelem, amit a fektetés előtt szoktam, mondjuk kicsit megmozdítottam a kisujjam, vagy felsóhajtottam, nyeltem egyet, de erről csak ő tud.

Ha olyanja van, akkor persze ő is tud szemét lenni. Van, hogy csak úgy magától nincs kedve valamihez, vagy nem tetszik neki a feladat, mert túl egyhangú, akkor produkálja magát, piszkál, próbál kizökkenteni, direkt rosszul reagál bizonyos mozdulatokra és pontosan tudja, hogy ki tud borítani ezzel és akkor ő nyer. Persze, ezt lehet és kell kezelni, de azért vannak belőle érdekes helyzetek.

Ezt igazából nehéz elmagyarázni, ha még nem volt kutyád, akkor nehéz megérteni :)

Nagyon szeretem a macskákat is persze, tök jó fej állatok, meg elképesztő vicces dolgokat művelnek, de a kutyákat mégiscsak évezredek óta arra szelektálták, hogy együttműködjenek az emberrel, bármi történjen is.

2015. máj. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

16. szerintem ebben amit leírtál nincs semmi, amit egy macska ne tudna. Persze, nem viszed sétáltatni meg ilyenek, meg sokkal jobban elvan egyedül, de attól, hogy önállóbb még nem szeret kevésbé. Egy kutya sokkal inkább olyan, mint egy gyerek, teljesen az emberre van utalva.

Egy kutyának megmondhatod, hogy hova menjen, mikor mit csináljon, egy macska ezt nem tűri el, egyedül is el tudja dönteni, hogy mikor mit csinál. Emiatt jobban együtt lehet működni egy kutyával, be lehet tanítani őket mindenféle munkára stb. de az engedelmesség és a szeretet két külön dolog.

2015. máj. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Mondjuk nekem volt olyan kutyaval dolgom aki odajott hozzam megnezt van e valami a kezembe kaja nemvolt es megse engedte magat simogatni hanem elment..
2015. máj. 21. 22:23
 19/24 anonim ***** válasza:

Akkor látom nem jött át az írásból :D

Amúgy nincs teljesen az emberre utalva, ha kivágnám az erdőbe 1-2 napon belül feltalálná magát, nem olyan nyomorult :"D Csak hát, falkaállat, minek hagyná el magától a falkát, ha tudja, hogy az jelenti a biztonságot és itt a családja. Persze, az erdős csak feltételezés, eszemben sincs ilyet tenni.

Egy kutyát alapvetően azért lehet(illetve könnyebb) tanítani, mert örül az örömödnek. A legtöbb feladat után nem egy falat a jutalma, hanem az, hogy dobok neki egy labdát és miközben érte megy, majd visszahozza boldogan tapsikolok neki és dicsérem. Szeretem a macskákat, de tudod mikor csinálna bármit is azért, hogy boldog legyek. Persze, nyilván egyénfüggő, vannak jófejebb cicusok is, az előző macskánk például sokkal szeretetősebb volt, de még ő sem az a kutya szint. Egyszerűen mások, ilyen szempontból kissé felesleges is összehasonlítani őket, hiszen az ember jellemétől is függ, hogy mit szeret jobban.


Nekem is volt, sőt, láttam olyan kutyát, aki ezt a gazdájával csinálta meg, mert a gazdi nem tudta rendesen kezelni. Ez kutyaiskolában történt, négy hét alatt, megfelelő segítséggel a gazdi megtanulta motiválni a kutyáját és ma már több kutya közül is kihívja.

Meg hát, nem minden kutya szereti, ha egy kevésbé ismert személy simogatja.

Én is találkoztam olyan macskával, akinek a gazdája mindent megadott neki, imádta, szerette, de egyszer csak úgy döntött elköltözik, ki tudja miért. Ma pár utcával lejjebb lakik, eleinte még időnként haza-hazajött, mostanra már nem szokták látni.

Mindenre van jó példa, meg rossz is.

2015. máj. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

"ha kivágnám az erdőbe 1-2 napon belül feltalálná magát, nem olyan nyomorult" - na ezt rosszul gondolod, a kutya nem tud az ember nélkül életben maradni. Igen, vannak kóbor kutyák, amiket nem etet senki, de azok a települések közelében keresnek ételmaradékot, szemetet, stb. ha kiraksz egy kutyát valahol messze, egy nagy erdő közepén lehet, hogy 1-2 kisebb állatot elejt, de nem vadászik elég ügyesen a túléléshez.


"Szeretem a macskákat, de tudod mikor csinálna bármit is azért, hogy boldog legyek" - lehet, hogy még nem hallottál olyanról, hogy valakinek rossz kedve van, vagy beteg, akkor odamegy a macskája, hozzábújik és dorombol... de pl. nekünk is van ilyen cicánk.


A válaszaidból nagyon az jön le, hogy a kutyának az ember a legfontosabb, a macska meg csak magával foglalkozik. Pedig ez egyáltalán nem igaz. A macskáinkról ugyanennyi jó dolgot el tudnék mondani, mint amit te a kutyádról írtál.

De most gondolj csak bele, hogy mennyit szoktál játszani a kutyáddal és mennyit a macskáddal. Ha a kutyáddal órákat játszol, sétáltatod, a macskádat meg néha simogatod egy kicsit aztán kész (ahogy a legtöbb kutyás-macskás), akkor miért csodálkozol azon, hogy a kutyádtól több szeretetet kapsz? :)

2015. máj. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!