Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik állat adja...

Szerintetek melyik állat adja a legtöbb szeretetet? (persze nem a párotokra gondolok) :D

Figyelt kérdés
Kutya, macska vagy ló??

2015. máj. 20. 16:39
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Láttam már a kutyámat őz után eredni, szerencsére nem lett belőle tragédia, de ahogy elnéztem lehetett volna, szerencsére elég nagy előnyük volt az őziknek, de így is majdnem megcsípte... Ez kutyafüggő. Nyilván, egy túlszaporított mopsz nem éli túl, de egy egészségesen tartott, gyakran mozgatott, vadászösztönnel rendelkező kutya hamar feltalálja magát. Több kutya meg pláne, lévén, hogy egyedül valóban nem húzzák sokáig, mivel a csapatban az erejük.


Dehogyisnem hallottam. Az előző macskám ilyen volt, pontosan ez a típus. Nagyon szerettem, ugyanígy a mostanit is, annak ellenére, hogy kevésbé érzékeny a hangulatomra. Imádom őt, nem bírom hangsúlyozni, de egész más az, amikor a kutya úgy ahogy van átveszi a kedvedet. Ugyanúgy reagál mindenre. Fél órája történt eset: Úgy hallottam, hogy valaki van itthon, ezért magam elé küldtem a kutyát a hálóba, hogy nézzen körül. Nem szokott ilyen csinálni, ezelőtt nem volt ilyen eset, nincsen hozzá kapcsolódó vezényszó, meg semmi, annyit mondtam neki, hogy gyere és kézmozdulattal előre küldtem, de olyan precízen felmérte a mozdulataimat, hogy ahogy belépett a szobába felismerte a helyzetet és keresni kezdett. Szabályosan. Mindent körbe szimatolt, többször is benézett az ágy alá, aztán mikor nem talált semmit automatikusan átnézte a többi szobát is. Még sosem láttam ezelőtt tőle ilyet, nem találkozott még hasonló problémával, de rájött. A testtartásom, a tekintetem, a hanghordozásom elárulta neki, hogy mi bajom.


Igyekszem rájuk ugyanannyi időt fordítani, de képtelenség egy macska figyelmét lekötni hosszú órákra. Ha odamegyek megsimogatni az nem jó neki, félrehúzódik, ha olyanja van. Mikor félálomban van, akkor nagyon szereti a simogatást és kap is, bőven. Adok neki falatokat, többször próbálkoztam már klikkerezni vele, 2 hét alatt megtanítottam ülni parancsra, de nem fogom nála sosem elérni, hogy leüljön egy simogatásért, meg egy fültővakargatásért.

2015. máj. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Látom elég elfogult vagy a kutyákkal kapcsolatban :)

Persze vannak egyéni különbségek, de úgy általánosságban a válaszom a kérdésre továbbra is macska = kutya (persze ez csak az én véleményem)

2015. máj. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:
Nekem kutyam & macskáim vannak,mégsem tudnám eldönteni, melyik ad nagyobb szeretet(imádatot)Mindkettö másképpen szeret,mondhatnám;imád,ami kölcsönös.Talán erre az ember nem is képes!Ennek semmi köze az ennivalohoz,elöttük a kajás tálca egész nap.
2015. máj. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Hát igen, meglehet :)
2015. máj. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!