Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állatkínzás! Mit csináljak?

Állatkínzás! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ahol lakom, van egy állatkereskedés. A körülmények: van kb 50 fajta állat, a madaraktól kezdve, a halakon át egészen a görényig. A madarak kb 50 cm-es ketrecben, egy ketrecben akár 10 madár is van. A halak vize fekete, nem látszanak benne a halak! A hörcsögök egymást eszik, és a falnak a színét sem lehet megállapítani, olyan vastagon áll rajta a por és a pókháló. A csincsillák láthatóan betegek, a nyulak szintúgy. Ha úgy vesszük a nem törődés miatt az összes állat egészségtelen! Sok madár lassan már kopasz. Az állatokat szerintem 1-1,5 havonta takarítják ki! Ha bemegyek az üzletbe, egyből felfordul a gyomrom attól a szagtól, ami ott van. Gondoljatok bele: 50 féle állat ürüléke ott rohad már egy hónapja a ketrecek és akváriumok alján. A dagadt eladólány meg ott zabál, ebben a sz@rszagban! Több éve működik az üzlet, az önkormányzat tud róla, milyen állapotok uralkodnak ott, mégsem tesz semmit! A tulajt szinte az egész település ismeri, beleértve a rendőröket és polgárőröket! Most akkor mégis hol jelentsem be ezt az állatkínzást, ha még a rendőrség sem tesz ellene semmit??? Állatvédők egyértelműen kizárva! Segítsetek, mert azok az állatok nagyon szenvednek ott! Van valami ötlet, hogy mit lehet tenni? Sokan szeretnék már zárva látni azt a szemétdombot, de senki nem tud tenni semmit!
2010. márc. 3. 14:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szörnyű ez az állapot,a leírtak alapján!

Nem tudom,hogy kihez lehetne fordulni,

legvégső esetben talán a médiához...

Szegény kis állatok!!!

2010. márc. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

állatvédők mért nem?

max fogyasztóvédelem bár az nem pont ezzel foglalkozik..

szerintem akár egy közeli állatkertbe is elmehetnél.. ott tudnak ajánlani vkit sztem..

2010. márc. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

teljesen megertelek, engem meg ha csillog villog is az allatkereskedes borzasztoan zavar. Sot allartkertbe sem szeretek menni, mert nekem az is allatkinzas, csak egy enyhebb fokozat.

Az allatvedok miert vannak kizarva??

2010. márc. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ha a rendőrök lesz@rják, akkor az állatvédők mit tehetnek? Az állatkertben tényleg tudnak segíteni?
2010. márc. 3. 14:57
 5/11 anonim válasza:

az állatvédők nem rendőrök..

sztem írj az rtl-nek egy levelet..ők is tuti h segítenek..

ésigen szerintem az állatkertbe is a felelőségteljes gondozók segíteni fognak!!!

2. vtam

2010. márc. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Borzalom! Én a jegyzőhöz (ő minden állatkínzási ügyet hivatalból köteles kivizsgálni) és valamelyik közeli (vagy akár távoli, de ismertebb) állatvédő társasághoz is bejelenteném, segítséget kérnék tőlük. Pl. a Noé nem hiszem, hogy szó nélkül hagyna egy ilyen helyzetet, de még nagyon sok lelkiismeretes állatvédő egyesület/alapítvány létezik.

És igen, a média fontos segítség! Fordulhatsz a Fókusz vagy a Napló szerkesztőségéhez (vagy akár rögtön mindkettőhöz, legalább mindkét tv csatorna rákattan a témára), fent van az elérhetőségük a neten. Kis településen laksz? Mert én ilyen helyzetben pl. be is írnék a vásárlók könyvébe és a másolatot küldeném a jegyzőhöz. Persze ez olyan helyen, ahol mindenki mindenkit ismer, kissé kamikaze-módszernek tűnik...

2010. márc. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem azok, csak az állatvédők a rendőrséghez mennének nem? Na mindegy, köszi a tanácsot, szerintem akkor elmegyek egy állatkertbe és megkérdezem tőlük, mit lehet tenni! Köszönöm még egyszer!
2010. márc. 3. 15:21
 8/11 anonim ***** válasza:
Az Állatkertet szerintem nem érdekli ilyesmi, hisz nem állatvédelemmel foglalkoznak. Az írta a legokosabbat, aki a jegyzőt ajánlotta, hisz ő az illetékes ebben a kérdésben. Ha írásban fordulsz hozzá, akkor kötelessége kivizsgálni. a baj viszont az szokott lenni, hogy kirendel egy hatósági állatorvost, aki megvizsgálja a körülményeket, majd azt mondja, hogy nem tapasztalt állatkínzást és kielégítőek a körülmények. Ez sajnos sokkal durvább esetekben is így szokott lenni. Az állatvédőket azért javaslom, mert egyedül csak nekik érdekük ma Magyarországon egy ilyen helyzet megszüntetése. Ismerik a jogi utakat, tudják, hogy milyen intézkedésekkel lehetne a helyzeten javítani. Csak ők sajnos civilekként a saját szabadidejükben segítenek és gyakran a saját pénzükből, ami ugye nem túl hatékony. Csodát ezért nem szabad várni tőlük, hisz ők sem különböznek tőlünk semmiben, csak elszántságukban, mégis ők az egyetlenek, akik valójában segíthetnek.
2010. márc. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

húú nm tom mit csinálj de nagyin remélem h SZERENCSÉVEL JÁRSZ!!!!!!!!!!:):)

,ert egy lyen jó ember mint te megérdemli !!!

a gazdájukkal me gnehogy véletlenül összefussak mmert akkor asszem bajság lesz !!!:@:@:@zabáljon csak !!!!!az a dagadt

2010. márc. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Akkor megpróbálom a jegyzőt, és fölveszem a kapcsolatot egy állatvédő szervezettel! Köszönöm, hogy válaszoltatok, ha jutottam valamire, akkor írok! Aranyosak vagytok, köszi a segítséget!
2010. márc. 4. 18:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!