Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire lenne...

Szerintetek mennyire lenne nekem jó választás a kisállatorvos szakma? ( bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mostanában mélyebben elgondolkoztam azon ,hogy a jövőben mi szeretnék lenni és valahogy ez a kisállatorvos tetszik a legjobban :)

Lány vagyok , imádom az állatokat ,sajnos már nagyon sok háziállatom halálát végignéztem és 2 kivételével mind gyógyítható lett volna ,de mivel nem voltunk olyan anyagi helyzetbe hogy kifizessük a műtété sajnos el kellett tőlük búcsúznunk :( Mivel ugye ahogy mondtm sok yógyítható kisállatom halálát végignéztem ,és ahogy ezen elgonolkodtam átfutott a gondolataim között ,hogy milyen jó lenne ,ha azokat az állatokat akiknek lehet segíteni meggyőgyítani... Hiszem mekkora öröm lehet az az orvosnak is és magának a gazdának is ,amikor e beteg kisállata meggyógyul ,ezt én érezni akarom az életben....Nem tudom ,hogy ez a gondolatom felnőtt koromra ,ogy vátozna de gyerek fejjel azt mondom ,hogy azoknak akár ingyenis vállalnám a műtétet ,akiknek nincs akkora anyagi helyzetük ,hogy az ellátást és a mútétet kifizessék.... persze tudom nem csak műtétek vannak ezek a jobbik esetek :)

Szóval egyszerű minden állatot imádok , legyen szó ákár disznóról ,akár kutyáról... :)


TUODOM OGY NAGYON HOSSZÚ de egyszerűn ezt gondoltm fontosnak elmondani neketek...

ELŐRE IS KÖSZI A VÁLASZOKAT MINDENKINEK ,SOKAT SEGÍTEN VELE.. :)



2015. júl. 28. 19:24
 1/4 anonim válasza:
Azt csináld, amit szeretnél.
2015. júl. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jó választás az állatorvosi szakma, ha van gyomrod és türelmed hozzá, és tiszta szívből teszed, mert szereted az állatokat.

DE

Jó látni, ahogy gyógyul, de ne feledd, hogy a beteg/idős menthetetlen állatot el kell altatnod (megölnöd) tehát nem csak gyógyítani fogsz, hanem halálba is segíteni állatokat.

Ha ehhez nincs szíved, ne búslakodj, lehetsz aszisztens, aki csak a kisebb dolgokat végzi el, pl oltás/chip beadása, rutinellenőrzés (súly, hőmérés, fülek ellenőrzése, toklász kiszedése, karomvágás).

De elmehetsz kutyakozmetikusnak is :)

2015. júl. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha alacsony vagy akkor jó választás, ha 180 centinél magasabb vagy akkor a nagyállatorvos ideálisabb választás.
2015. júl. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mennyire vagy jó tanuló? Állatorvosi elég kemény szak, biológia, kémia, latin, fizika. Sokat kell tanulni, jól kell bírni a terhelést, nem remeghet a kezed, nem lehetsz epilepsziás stb.
2015. aug. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!