Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Malac házikedvencnek?

Malac házikedvencnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék otthonra egy törpemalacot. :)

Ugye közöttük is van teljesen rózsaszín? Mert én képeken csak foltosakat látok. Olyat szeretnék igazából mint egy sima háztáji sertés csak kisebb méretben. Úgy tudom ugyan olyan intelligensek mint a törpemalacok. Csak nagyobbra nőnek. Szóval nekem nem kell "igazi" törpemalac, nekem a legideálisabb egy olyan lenne mint a Gravity falls-ból Csámpás. Na mindegy, ez csak részletkérdés. Amúgy egy 90 nm-es lakásban lakna, és délután vinném ki a kertbe/sétálni. Ez elég neki? Vagy reggel is kell? Akkor is, ha sima malacka? Eseteg akinek valamelyik van el tudna látni tippel? És egy NAGYON FONTOS DOLOG még, hogy a "sima" malac is lehet szobatiszta? Előre is köszi!



2015. júl. 31. 00:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Szia! Van teljesen rózsaszín törpében is. Nekem egy olyan volt az első, vemhesen vettem úgy volt 60 kg, aztán 2 hét múlva plusz 7 malacom volt. :) De mindegyiken volt egy kis folt. Most van egy törpe keverék, 2 éves és hatalmas, 220 kg, és vannak rendes hús disznók is. De mindegyik kint van, ólakban. Szabadtartásban, villanypásztorral leválasztott kifutókban vannak, de figyelni kell rájuk mert így is olyan lukakat túrnak, meg volt már hogy fölszedték a betonjárdát, téglákat szedtek ki az ól falából, meg egyszerűen leszedték az ajtót és összetörték. Szóval semmiképp se tartanám őket lakásban, főleg nem felügyelet nélkül. Nagy kárt tudnak csinálni.
2015. júl. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
9-es vagyok. Tudom, hogy éjjel is előfordulhat a lakásban baleset, nem vagyok hülye, nem élek álomvilágban, csak gondoltam ez még mindig jobb megoldás, mint egész napra bezárva egy lakásban!
2015. júl. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm a hasznos válaszokat!

Nem gondoltam, hogy egy háztáji sertéssel ennyi a gond lakásban. Törpemalacot továbbra is szeretnék, örülök, hogy belőlük is van teljesen rózsaszín. :)

Ők legalább szobatiszták is.

Még várok tippeket, egyebeket! Köszi!

(jővőhónapban) 15/F

2015. júl. 31. 12:10
 14/16 A kérdező kommentje:
És ha esetleg egy szakértő leírná milyen fajták vannak,(mert a neten nem találtam semmit) azt nagyon megköszönném. Nekem mindegy milyen fajta, ha 80-100kg lesz max, és full rózsaszín. És úgy tudom 15E forint körül mozognak. Igaz ez?
2015. júl. 31. 12:31
 15/16 A kérdező kommentje:

Kb. olyat mint ő, csak ne legyen 330 kg :D

[link]

2015. júl. 31. 12:36
 16/16 Nikol8902 válasza:
Nekem minnesotai törpemalacom van. Kb 1 óra alatt lett Szobatiszta 2 hónaposan amikor behoztuk lakásba. Ezerszer jobb választás volt a gyerekek melle mint a kutya vagy macska. Imád játszani a gyerekekkel , furkaroznak a szabadban meg a lakásban is, nagyon bujos. Csak ajánlani tudom. Az alkatorvosunk mondta ha legtisztább állat mind közül. Nem szarok oda ahol eszik vagy alszik. Es nem eszik ott ahol alszik. Ezért ezek mind külön helyen legyenek
2017. ápr. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!