Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » 7 éves kisfiam nagyon szeretne...

7 éves kisfiam nagyon szeretne valami háziállatot. Sajnos kutya, macska kizárva. Valami olyan kéne, ami kis helyet igényel - pici a lakás. Mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
2015. okt. 8. 21:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%
Tengerimalac szerintem jó választás, azt ki is lehet venni, lehet vele valamennyire játszani. Egy hétéves már elvileg tudja is gondozni, persze csak ha megmutatják neki, hogy kell.
2015. okt. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
31%
Tengerimalacunk van, nálunk a legidősebb lányom 5 éves, de a malacka mindenkivel jól kijön, az sem zavarja, ha a legkisebb a rácsot üti. Nagyon kedves, barátságos. Simogatni, szeretgetni is lehet.
2015. okt. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
60%
Ékszerteknős, mi nagyon szeretjük és nagy előnye, hogy nincs szaga :D.
2015. okt. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Tengerimalac belepusztulhat, ha leejtik, raadasul eleg felenk allat, kell hozza ido, h megszokja a helyet, es akkor is a fajtarsaval szeret lenni, tarsas leny.

A tobbi ragcsaloval annyi a baj, h ugyis neked kell rakaritani, a horcsog elegge budi, nem is tul aktiv napkozben, inkabb ejjel. A nyuszi jo dontes lehet, egesz szobatosztava tud valni, es birja a gyurodest, a nyomkodast. Kisgyerek melle a nyuszit ajanlanam, vagy cicat, bar irtad, h azt nem akarsz.

2015. okt. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
Egy lakótársamnak volt tengerimalaca fősuli alatt, ha egy-két napig nem figyelt oda, büdös volt, kiszórta a forgácsot és hangos is volt, ha olyan kedve volt éppen. Én nem szerettem. A hörcsög aranyosabb szerintem, meg kisebb is, de másfél-két év alatt elpusztulnak. A lányomnak papagája volt, de hangos, feszt tévét akart nézni, és állandóan szórta a tollát, kapott halakat, de azt ugye nem lehet simogatni... ő most hörcsögért puncsol, de nem akarom annak kitenni, hogy szeretgeti, és két év múlva elpusztul.. nehéz kérdés. Egyelőre ott tartunk, hogy a bolt előtt mindig megetetjük a macskát, meg megsimogatjuk... nem tudom, meddig lesz elég..
2015. okt. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
61%

7 éves gyereknek plüssállat való, semmi más. Mivel nem fog törődni vele, nem fogja élőlénynek tekinteni, csak egy játéknak. Mondjuk ahogy látom a legtöbb hozzászóló sem veszi észre hogy ezek élő, érző lények, nem tárgyak... elég gáz.


Tengerimalacnak alapból nagy hely kell és társas lények szóval kettőt kell tartani együtt. Hangosak lehetnek, főleg ha valami nem tetszik nekik. Büdösek is ha nincsenek gyakran takarítva.

Nem tudok olyan állatot ami megfelelne egy 7 évesnek. Ami kis helyet igényel az csak a törpehörcsög és egér. De egy 7 évesnek egyik sem való. Meg ezek harapnak is ha nem jól fogja meg... elejti akkor meg többé lehet meg sem találjátok.

2015. okt. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Papagájt.
2015. okt. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is papagáj a nyerő, a nimfa, az még gagyog is valamennyit.

https://www.youtube.com/watch?v=YVdkMqlm6fc

2015. okt. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

ma 21:23

Normális szülő úgyis tudja, hogy 7 évesnél még segíteni kell az állata tartásában.Ha felügyelettel is, de el lehet várni, hogy takarítsa, etesse, stb.

2015. okt. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Akvárium vagy törpehörcsög
2015. okt. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!