Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Toxoplazma fertőzés esélye?

Toxoplazma fertőzés esélye?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek értelmezni a 13. héten elvégzett vizsgálatom eredményét! Csak két hét múlva esedékes az újabb orvosi vizitem.


Az eredmény:

1070 IU/ml


<1.0 IU/ml - non-reactiv

1.0-3.0 echivoc

> - reactiv



#kutya #macska #terhesség #toxoplazma fertőzés #analízisek
2015. júl. 31. 13:20
 1/10 anonim ***** válasza:

IgG vagy IgM?


Ezt a kettőt szokták nézni.


Ha az IgG pozitív (rekatív) az IgM negatív (non-rektív)akkor már átvészelt fertőzésről beszélünk. Az jó.


Ha fordítva van, vagy mindkettő pozitív akkor friss fertőzésről van szó. Az baj.

2015. júl. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Kiegészítem:

IgG: 1070 IU/ml

IgM: 0.215 COI


Az IgG be van keretezve. Aggódnom kellene?

2015. júl. 31. 13:29
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha az IgM negatív akkor nem kell aggódni.
2015. júl. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
De hívd fel a dokidat az a legegyszerűbb, ne ilyen hülye fórumokon akarj tájékozódni. A doki is megkapja újabban a leleteket e-mailben.
2015. júl. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ! Az a baj, hogy a negatív/pozitív kifejezések ezen a lapon nem szerepelnek. Csak non-reactiv, echivoc, reactiv.
2015. júl. 31. 13:34
 6/10 A kérdező kommentje:
Külföldön készült a vizsgálat, s itt a dokit nem lehet hivogatni és nem is kapja meg a rendszeren keresztül a vizsgálati eredményeket.
2015. júl. 31. 13:35
 7/10 anonim ***** válasza:

Elvileg a rekatív a pozitív.


Ha az IgM érték a non-reaktív vagy az echivoc tartományba esik akkor szerintem nem lehet friss fertőzésről beszélni. Főleg ilyen magas IgG mellett.


Az IgG jóval a fertőzés kezdete után kezd termelődni, így szerintem nem lehet friss fertőzés.


Az IgM akkor termelődik nagy mennyiségben mikor először találkozik a szervezet a parazitával. Az IgG pedig a megjegyzésért felelős, tehát a fertőzés legyőzése után termelődik, hogy megjegyezze a kórokozót és legközelebb már ne legyen gond legyőzni.


De én nem vagyok orvos, én is csak olvastam ezekről. Az a biztos ha orvos mondja.

2015. júl. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Elnézést, hogy nem ide illő a válasz, de kötelező ez a vizsgálat, vagy csak ajánlott? Ugye nagyon ritka, hogy valakinél gondot okoz? Ill. meg lehet csinálni a 20. hét után is, amikor a terhelésest csinálják?
2015. júl. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Úgy tudom nem kötelező. Az orvosom megkérdezte, hogy kutya vagy macska van-e a házban/közelemben és miután mondtam, hogy igen, kiírta a vizsgálatot.

Szintén úgy tudom, hogy később is el lehet végezni a vizsgálatot, a lényeg, hogy ha van aktív fertőzés, akkor kezelve legyen, minél hamarabb.

De én kezdő kismama vagyok, így nem biztos, hogy igazam van.

2015. júl. 31. 16:28
 10/10 anonim ***** válasza:
2015. aug. 1. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!