Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi a teendő ha egy idegen...

Mi a teendő ha egy idegen kutya van az udvarunkban? A történet nem ilyen egyszerű, lenn folytatom

Figyelt kérdés
Szóval egy kutya folyton átjárt hozzánk nyáron, kb 5 másik udvaron keresztül jön,a kerítéseken átmászott. Több szomszéd is tett bejelentést a falu önkormányzatánál,de azt mondták,hogy őket nem érdekli a dolog(mi is szóltunk). Majd a gazdáknak is szóltunk,akik elkergettek minket. Utána nem jött többé. Majd ma megint megjelent lánccal a nyakában,már agresszív és a kerítést is tönkre tette,a növényeket letörte és a mi kutyánkat kergeti,megeszi a kitett ételt,félünk,hogy bántani fogja. A gazdához már nem merünk fordulni :( esetleg állatvédők? Menhely? Fejér megye
2015. okt. 10. 23:11
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Slaggal nem tudod kikergetni? Akkor elmenne a kedve az udvarotoktól :D
2015. okt. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Számlázd ki a kerítés javítás és a növényekben tett károkat a gazdinak.
2015. okt. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

Ez olyan, mintha a migránsokról lenne egy tanmese.


Ha megoldható, akkor a legegyszerűbb egy jobb kerítés lenne. De tudom, hogy ez pénzbe kerül és nem is mindig kivitelezhető.

2015. okt. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nagyon szeretem a kutyákat, de ha velem történne ilyen én fognék egy seprűt és elűzném. (ha kell rá is verek vele)
2015. okt. 11. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Az első ötlete nem rossz a negatív társítással, csak nem slaggal locsolnám, hanem gázsprével.
2015. okt. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem fél semmitől, kiabáltunk neki és csak néz, vagy morog, megverni pedig nem akarjuk,mert ha nem számítunk rá pl hajnalban ha megyünk dolgozni félő,hogy nekünk támad amiért bántjuk. :( így is félünk tőle, és a kutyánk is.
2015. okt. 11. 12:37
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a legrosszabb, amit tehetsz.

Tudom, hogy a félelmen nehéz úrrá lenni, de ragadozó állat lévén kb olyan érzékenységgel érzi meg a félelmet, mint ha neked a vak sötétben a szemedbe világítanának egy reflektorral.

És ha azt megérzi, onnan nincs megállás. Teljesen kontroll alatt tarthat titeket.

Úgyhogy az egyetlen amit érdemben tehetsz, hogy beleállsz a konfliktusba, és adsz neki. Vagy így, vagy úgy, de ezt meg kell lépnetek.


Ja, és ne ruházd fel emberi tulajdonságokkal!!!


Nem attól fogy megtámadni, mert megverted, és bosszút akar állni! Nem ember!!! Állat!!!

Akkor fog megtámadni, ha érzi a gyengeséget, és a lehetőséget!

2015. okt. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"nem fél semmitől, kiabáltunk neki "


Ilyen nincs!

Mármint hogy nem fél semmitől.

A kiabálástól lehet, hogy nem, mint mondtam, nem ember, nem a szomszéd pistike, akire elég rákiabálni.

Attól fél, ha az életét fenyegeted. Mivel hogy (nem győzöm hangsúlyozni) állat, és mint ilyen, ösztönlény.

Ha nem hallja ki a hangodból a gyilkos szándékot, akkor persze, hogy csak néz, hogy mi a fenét hangoskodsz.

Sőt, ha esetleg a bizonytalanságot véli felfedezni a hangodban, (amit már mondtam, hogy erre "egy picit" érzékenyek) akkor a nézésével már gyakorlatilag a prédáját méri fel.

Úgyhogy vedd elő az állatias éned, és tök nyugodtan dobáld meg B30-as téglával.

2015. okt. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást! :D szerencsére ma nem találkoztunk vele. remélem a gazdái újra megkötötték és enni is adnak neki...
2015. okt. 11. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!