Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen állatot vegyek panelba?...

Milyen állatot vegyek panelba? 14/L

Figyelt kérdés

Feltételek: Ne legyen túl hangos, és ne legyen büdös miatta a szobám. Papagáj kilőve, már van 2.

Csak ennyi lenne. Ha tanulok, akkor tudjon csendbe maradni arra az 1-2 órára.

Gondoltam hörcsögre/tengerimalacra, de anyum undorodik tőlük, és már nagyon sokat könyörögtem érte, FÖLÖSLEGESEN.

A nyúl úgy hallottam, hogy nagyon büdöset pisil, ez mennyire igaz?



2015. okt. 13. 17:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Hal, sisakos kamèleon, süni
2015. okt. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az ivaros bakok igen.

Sűrűn kell az alomtálcát takarítani.

2015. okt. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Halat nem szeretnék, unalmasak. Kaméleonoktól undrodok. :(

És honnan tudom, hogy az a nyúl ivarérett bak?

2015. okt. 13. 17:51
 4/10 A kérdező kommentje:
ivaros/
2015. okt. 13. 17:52
 5/10 anonim ***** válasza:
Megvannak a heréi.
2015. okt. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Oké...XDD
2015. okt. 13. 17:53
 7/10 anonim ***** válasza:

A bakok vizelete nem büdösebb a nőstényekénél se ivarérés előtt, se ivarérés után. Ezt csak azért szokták mondani, hogy ne kelljen elmagyarázni a "bonyolult" valóságot, ami annyi, hogy a nyulaknak többféle vizeletük van. Érdekesség, ők akarattal tudják ezeket szabályozni. A jelölésre szánt vizeletnek mind a nőstényeknél, mind a bakoknál erősebb a szaga, mint az egyszerű ürítésé. Csakhogy ezt a nőstények ritkábban használják, a bakok gyakrabban jelölnek. Bár nekem van jelenleg is egy domináns nőstényem, ami állandóan jelöl és volt már olyan bakom, ami sohasem jelölt. Tehát bár nagy átlagban az előbb leírtak igazak, mégis vannak kivételek.

Egyébként a nyulak egyszerű vizelete is igen büdös. Nem csak számunkra, számukra is. Nagyon fontos a rendszeres takarítás, mert az erős ammóniaszag súlyos egészségügyi problémákat okozhat a nyuszinak, ami ugye egész nap ebben áll, és persze nekünk sem kellemes.

Bár vannak illatos almok és alomszagtalanítók, nem ajánlom. Egyrészt a legtöbb semmit sem ér, fölösleges pénzkidobás, másrészt mindegyik egészségtelen a nyuszinak. Rendszeres takarítás mellett nincs szükség ilyesmikre. A nyulak 95%-a szobatiszta, egy helyre vizelnek. Ha ezt a sarkot minden nap kitakarítod, nem lesz büdös. A bogyókkal már kevésbé tartják be a szobatisztaságot, bár helyes ketrecelrendezés mellett azok sem sikerülnek rossz helyre, de a bogyók úgyis szagtalanok.

Egyébként nyuszit helyesen tartani nem olyan egyszerű, mint hörcsögöt vagy tengerimalacot. Igen nagy a mozgásigényük, érzékenyek sok mindenre. Viszont nagyon kedves állatkák, aranyosak, okosak, én imádom őket.


Ennyi alapján nem tudok állatot ajánlani. Van rengeteg: degu, mókus, csincsilla, teknős, gekkó, kígyó, pók, hal, sün, görény stb. Nagyobbakat, mint a macska vagy akár kutya is lehet panelben tartani, ha van elég időd rájuk, ki tudod elégíteni az igényeiket.

Szóval inkább válaszolj:

- Mennyi időt szánsz rá naponta?

- Mennyit vagy hajlandó költeni rá kezdőösszegnek és utána havonta?

- Mennyi időre tervezel, 10 év múlva is tudsz vele foglalkozni? Nem mindegy, hogy 2 vagy 12 évet él.

2015. okt. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vegyél gőtét. Bár panelba nyáron melege lesz.
2015. okt. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
A törpenyuszit tudom ajánlani, az enyém ivartalanítva van és egyáltalán nem büdös. Természetesen az alomra oda kell figyelni,hogy tiszta legyen, de különösebb gond nincs vele.
2015. okt. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A nyuszival az a "gond", hogy nem te mondod meg neki, hogy mikor legyen csendben :) És azt is figyelembe kell venni, hogy előfordul(hat), hogy éjjelente rázza a ketrecet, vagy akár nappal is, ha be van zárva és látja, hogy te meg ott vagy a szobában. Ja, és szeret megrágni dolgokat, függetlenül attól, hogy esetleg a vezetékek kábelcsatornában futnak, attól még a bútorokat (vagy a falat, tapétát) lehet hogy meg fogja csócsálni. Ezt nem elrettentésként mondom, hanem mivel te még gyerek vagy, nyilván a szüleid fognak végső soron dönteni az állatról és ha ők nincsenek tisztában ezzel, vagy mégse tudják tolerálni, akkor legrosszabb esetben csóri állat az utcán fogja végezni, vagy örökké bezárva.

Amúgy ott van még lehetőségként a teknős.

2015. okt. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!