Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen állatot lehetne tartani...

Milyen állatot lehetne tartani kisgyerek mellett?

Figyelt kérdés
Két kisgyerekünk van egy 10 és egy4 éves. Melletük lehetne valamilyen kisemlőstm macskát, kutyát tartani? Ha igen akkor milyen allatot?
2015. szept. 27. 19:17
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Miért ne lehetne? Nálunk a 4 gyerek mellett 3 kutya és 4 macska, valamint egy mongol futóegér van. Mindig volt állatunk, akkor is, amikor egész kicsik voltak. nálatok már a kicsi is 4 éves? Mi a kérdés? Persze meg kell tanítani a gyereket, hogy nem bántjuk az állatot, meg az állatot is normálisan, oltva, féregtelenítve, bolhátlanítva kell tartani.
2015. szept. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, úgyis te fogod gondozni ők még kicsik az állandó állatgondozáshoz. Hamar rá fognak unni.
2015. szept. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jajj elnézést és van még egy 2 éves.
2015. szept. 27. 19:31
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

1. vagyok. A véleményem nem változott. Gondoljátok át, tudjátok- e egy kutya tartását akár 15-18 éven keresztül vállalni? Meg tudjátok-e oldani, ha nyaralni mentek? Oltás, chipelés stb. pénzbe kerülnek.


A macska rövidebb életű általában, bár mi tavaly veszítettük el a 14 éves macskánkat.


Ha bizonytalanok vagytok, soha nem volt állatotok, akkor valami kisemlőssel, pl. törpehörcsög kezdjétek.


családi házról vagy lakásról beszélünk?

2015. szept. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

ha előbb van a kutya és jól van szocializálva, akkor jöhet mellé a gyerek és akkor a kutya vigyázni fog rájuk, mint a szeme fényére, hiába húzza vonja a gyerek... persze azért soha nem szabad kisgyereket és kutyát kettesben hagyni, mivel az ördög a részletekben van mindig...


Ha a gyerek van előbb, akkor viszont én mindenképen azt tanácsolom, hogy kölyökkutyát vegyetek, mert egy felnőtt kutya ki tudja, min nőtt fel, nem lehet tudni, hogy fog reagálni, ha hirtelen 3 gyerek húzza vonja egész nap... egy kölyökkutya viszont nem tud ellene mit tenni, ha esetleg odakap, abból sem lesz tragédia... Viszont ebben az esetben sem szabad kutyát és gyereket kettesben hagyni, mert itt viszont a gyerek, főleg a minél fiatalabb gyerek tud komoly károkat tenni szegény kutyusokban...

Így együtt nőnek fel, gyerek és kutya és mindketten tudni fogják, hol a határ a másiknál..

2015. szept. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4# nekem volt egy herélt kandúrom, aki 21 évet élt :P
2015. szept. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

Nálunk két gyerek és két nyuszi van. A gyerekek már 7 és 10 évesek, de mikor kisebbek voltak, akkor sem volt semmi probléma.

A szomszéd kétévese át szokott jönni, ő mindig püföli szegény nyuszikat. Az egyikük iszonyú szelíd teremtmény, szépen tűri, ha nyúzzák. A másik inkább elmenekül. Soha nem karmoltak vagy haraptak még, pedig lett volna rá okuk.

A tesóméknál a 3 éves mellett kutya és macska is van. A pici szépen bánik az állatokkal, bár ha olyanja van, hozzájuk vág egy-egy játékot. Az állatok is jól szocializáltak, nem bántanak.

Bármekkora gyerek mellett tarthatsz állatot, a titok annyi, hogy meg kell őket tanítani, hogyan bánjanak velük és természetesen az állatokat is megfelelően, tisztán kell tartani, jól szocializálni, nevelni.

Én is mindenfajta állatból kölyköt javaslok, könnyebben megszokják egymást a gyerekekkel és nincs még rossz tapasztalata az emberekkel, ami miatt agresszívan reagálna.

2015. szept. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem először vegyetek tengerimalacot... Ha szereti es jol gondozza akkor utana kutya is johet.. Ha tengerimalacrol lenne kerdesed irj nyugodtan. Macskaval nem karmoltatnamm ossze a 2 eves gyereket
2015. szept. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ízlés dolga... a tengerimalac az én ízlésemnek büdös. Ismerőseink tengerimalacai szoktak nálunk lenni nyáron, amíg a gazdik nyaralnak. Nálunk a 2*90 négyzetméteren, nyáron nem gond, de elképzelem ugyanezt egy 50 négyzetméteren.. lehet, csak nekem érzékeny az orrom, de 2 nap után érzem a szagukat, pedig nagy ketrecben vannak, alomszagtalanítóval mindennel ellátva. Akkor inkább macska, aki az alomba megy, amit 2 perc alatt kitisztítok. Még soha nem karmolták össze a gyerekeket, igaz, ők is tudják, hogy nem bántjuk az6 állatot.
2015. szept. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!