Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatok is izzadnak?

Az állatok is izzadnak?

Figyelt kérdés

2015. okt. 14. 21:21
 1/4 anonim válasza:
Azt tudom hogy a kutyák a lihegéssel hűtik a testüket.
2015. okt. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A kutyák lihegnek, ők úgy párologtatnak. A lovak is tudnak izzadni, látszik is a bőrükön, meg a szerszám mentén ha levesszük róluk. A nyulak a fülükön keresztül hűtik magukat. Gondolom én a legtöbb állat valamilyen módon leadja a hőt.
2015. okt. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze, van amelyik.


A háziállatok közül pl. a ló. Ő izzad.


A kutya, macska, ők csak párologtatnak (fül, nyelv, mancs)

2015. okt. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan állat, ami izzad. Nem véletlen a mondás, hogy izzad, mint egy ló - a lovak képesek izzadni. Azt hiszem a szamár is, de abban nem vagyok biztos.

A kutya és még sok más állat csak a talpán izzad, egyébként pedig lihegéssel adja le a hőt. Tüdejük felszíne nagy és sűrűn átszövik a vérerek. A belélegzett levegő hűti a tüdők felületét, a kilélegzett levegő pedig hőt és vízpárát szállít. Néhány faj emellett még nyalogatja is a bundáját és az elpárolgó nyállal hűti magát, ilyen a macska.

A madarak széttárják a szárnyukat, felborzolják a tollukat, hogy a szél jobban érje a bőrüket. Ezenkívül kinyitják a csőrüket és ők is "lihegnek".

Azok az állatok, amiknek nagy a fülük, mint a nyúl vagy a sivatagi róka, a fülükkel szabályozzák a hőmérsékletet. Ha megnézed, elég vastagok az erek, jól áramlik ott a vér, így hőt adnak le. Plusz ők is lihegnek.

Néhány állat (pl. malac, víziló) elsődleges hűtési módszere a dagonyázás, fürdés.

2015. okt. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!