Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért kell állatokon tesztelni?

Miért kell állatokon tesztelni?

Figyelt kérdés
Én undorítónak tartom és nem értem, hogy miért kell állatokon tesztelni. Nem érdemlik meg, hogy ilyen kegyetlenül bánjanak velük. Én inkább azokon tesztelnék, akik embereket ölnek meg, vagy lopnak [nagy értékeket és sokat]. Meg azokat, akik állatokat ölnek, bántanak kínoznak, és egyéb gonosz embereken.
2010. márc. 17. 21:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

az állattenyésztő vagyok


ne haragudj, nem neked szántam, h válassz másik terméket, elkerülte a figyelmem a hozzászólásod. persze te máshogy oldod meg az állatok védelmét és ez igy a jó. nem lehet mindig mindent támogatni, ezt csak a nagy általánosságra mondtam, nem az extrém esetekre.

2010. márc. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!! ...

Persze, tudom, hogy nem lehet embereken csak úgy, de szerintem másképp is lehetne tesztelni, nem csak állatokon. Meg különben is. Miért van szükségünk egyáltalán erre a sok sza.ra?

Meg szerintem ti sem örülnétek, ha a cicátok, vagy kutyátok elszökne, vagy kóborolna egy kicsit, aztán soha nem jönne vissza, mert hogy kell tesztelésre.

2010. márc. 18. 13:36
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Szeretnél érzékletes példát?

Mondjuk van egy jóféle betegséged amiben éppen könnyen belehalhatsz, teszem azt spanyolnátha. no ha szegény állatokon nem tesztelték volna ki az ellenszerét igen nagy gázban lennél sok esetben. Imádom az állatokat, tényleg undorító, de nemtudnak mást kitalálni egyes dolgoknál hát uram bocsás' inkább egy majom mint én.

A "nemhasználok olyat" -ra meg annyit hogy ez egyáltalán nem ment meg semmilyen kisállatot, és használsz olyat, max nem tudsz róla...:S tudom hogy közhelyesen hangzik és ez a probléma hogy midnenki így godnolja, de hidd el ha csak egy kisegér életét megmenteném vele soha többet nem kennék szemfestéket vagy akármit a fejemre... sajnos nem így működik...

2010. márc. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Tudom, de akkor is szemétség így bánni az állatokkal :S

De ha mondjuk, mindenki olyan lenne, hogy nem venne olyan termékeket, amit állatokon tesztelnek, akkor nekik sem érné meg állatokon tesztelni, vagy egyáltalán gyártani a terméket.

2010. márc. 18. 18:40
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy terméket állatokon tesztelnek, akkor azt kötelesek közölni a vásárlóval. Persze ettől még el lehet hallgatni. De azért ha valaki érdeklődik, akkor utána lehet járni, hogy azt az adott sampont tesztelték-e állatokon.


keo

2010. márc. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

kóbor állatokon se szoktak kísérletezni

(na jó van egy két beteg ember)

, mert nem lehet tudni, hogy most a korábban kapott sugárfertőzéstől esett le a lába vagy a rákent kenőcstől.

2010. márc. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező? Milyen termékeket használsz?

Mert lehet sírni, meg rohadtemberezni, de ha gondolkodás nélkül leveszed a Colgate fogkrémet meg a Loreal alapozót a polcról, akkor csak támogatod az egészet.

Amíg van kereslet, addig lesz kínálat is, így az üres beszédnek nincs értelme.

A tudatos vásárlással elmondhatod magadról, hogy te teszel ellene.

Ugyanez a vágóhidazás is. Sokan ki vannak bukva, hogy milyen körülmények között folyik a nagyüzemi állattartás és vágás, de másnap simán megveszik a boltban a húst, megfőzik, és jó ízűen megeszik...

2010. márc. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Nem Colgate fogkrémet használok, hanem Vademecumot :D [remélem ők nem tesztelnek]. És igen, van egy csomó L'Oreal és Garnier termékem, de most, hogy megtudtam, hogy állatokon tesztelnek inkább átpártolok Niveához, Avonhoz, és Oriflamehez, és más olyan gyártókhoz akik nem tesztelnek állatokon.
2010. márc. 22. 17:32
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

A Vademecumot a Henkel gyártja, ami szintén tesztel.

[link]

[link]

2010. márc. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!