Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Akiknek többféle állatuk van...

Akiknek többféle állatuk van házikedvencként (több faj), milyen állatok, és hogyan szoktattátok össze, mennyire és mire kellett odafigyelni? Jól megvannak?

Figyelt kérdés
2015. nov. 10. 12:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Van: macska, hörcsög, papagáj, hal. A macskák nem mehetnek a lakásnak arra a részére, ahol a többiek vannak. Zárjuk a megfelelő ajtókat. Egyik faj sincs soha semmilyen kapcsolatban a másikkal. (Bár a halakkal nyilván nem zavarnák egymást, egy időben volt fedett akváriumunk a nappaliban is, a macskák imádtak "mozizni", de úgy volt az akvárium elhelyezve, hogy véletlenül se férjenek hozzá. Amikor évente egyszer-kétszer beszöknek az elzárt területekre, a papagájokat már ijesztették meg, de nem fértek hozzájuk, a hörcsögöt meg terráriumban tartjuk, azt az alatt az egy-két perc alatt nem fedezték fel.)

Régen kutyánk volt, megpróbáltunk mellette macskát tartani, de nem sikerült, pedig a kölyökkutyáról és kutyák között felnőtt macskáról volt szó. (Amikor odaköltöztünk, az előző tulaj a macskát nem volt hajlandó magával vinni.) Később próbáltunk kölyökmacskát hozni a felnőtt kutya mellé (már csak azzal a kitétellel, hogy csak akkor hozzuk el, ha visszavihetjük, ha azt sem tűrné meg), nem is tűrte meg, így csak azután lett macskánk, hogy a kutya elpusztult.

2015. nov. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Van kutya, nyúl, varánusz, teknős, kaméleon és néhány kígyó. Egyszerű a dolog, èlesben sosem találkoznak. A kutya mindig ki van zárva a lakás azon pontjáról, ahol épp egy másik van szabadon.
2015. nov. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mostmár csak nyulak, de volt több is.

A kutya és a macska kölyökkorukban találkoztak, megszokták, megszerették egymást, mindig együtt voltak kint. A nyuszik is kint voltak/vannak, de ketrecben, így nem érintkezhettek a többivel. Felnőttek voltak, mikor kiengedtem őket a kutyához és a macskához. A kutya pórázon volt, a macskára nagyon figyeltem. Végülis nem volt semmi probléma. A kutyával teljesen jól megvoltak, szóval levettem a pórázról, a macskával eleinte kicsit pofozkodott az egyik nyuszi, de aztán megbékéltek. Onnantól minden nap kiengedtem őket és együtt voltak az udvarban, nem foglalkoztak különösebben a másikkal. Néha a nyuszik odabújtak a kutyához és pihentek. Amíg kint voltak, én is mindig velük voltam. Nyilván utána visszazártam a nyulakat.

Hörcsög, tengerimalac stb. bent voltak, sohasem találkoztak más állattal.

2015. nov. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem macskám, hörcsögöm, és nyulaim vannak.

A cica kint van, ősszel-télen van bejárása, akkor is csak a nappaliban lehet. A hörcsög a szobámban van, ha bent van a cica, mindig zárom az ajtómat, így ők még nem találkoztak. A nyuszik kint vannak egy hatalmas nyúlházban (kifutóval). Amikor először találkoztak a macskámmal, ott voltunk, figyeltük őket, de szerencsére a cicus barátságos volt. Ez azóta sem változott, jóban vannak a nyuszikkal. Jövőre tervezünk egy kutyát is, majd meglátjuk vele hogyan fog sikerülni :)

2015. nov. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem vannak görények, tengerimalacok, egerek, hörcsög és egy ékszerteki. A kisrágcsálók fent vannak a polc tetején, a malacok is legalább derékmagasságban, hogy a görények ne érjék el. Összeszoktatni nem lehet őket természetesen. A teknős tavasztól őszig kint van tóban, csak télre hozom be, akkor a földön van az akváriumában, de őt nem piszkálják a görik mert félnek a víztől.
2015. nov. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!