Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek megtisztelő vagy...

Szerintetek megtisztelő vagy megalázó hogy ha egy háziállatot úgy nevez el valaki ahogy egy ismerősét, rokonát, szomszédját hívják?

Figyelt kérdés

Pl ferike vagy jancsika?...


Pl annó egy már nem emlékszem mit de egy kisállatot ajándékoztam a szomszéd gyerekeknek mert én is úgy kaptam és csak az az egy volt belőle, náluk meg volt több és rólam nevezték ez, mm az én keresztnevem adták neki, nekem valahogy jólesett mert nagyon örültek neki és szerintem ez megtisztelés ha egy kiskedvencet akit szeretnek rólam neveznek el, de ugyanakkor a szüleik meg fel voltak háborodva mert hogy szerintük ez nem illik és rám nézve ez megalázó és sértő...


Szerintetek sértő vagy megtisztelő, ti hogyan reagálnátok ilyenre ha pl a gyereketek kapna egy kisállatot és az ajándékozó nevét adná neki, megengednétek neki? Illetve ha a szomszéd a kutyájának vagy macskájának esetleg más háziállatának a ti keresztnevetek adná hogyan reagálnátok?



2015. nov. 30. 15:33
 1/5 anonim válasza:

Ha házi kedvenc, akkor nem sértő.

De ha vmi haszonállat, akkor azért kicsit az :D

2015. nov. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ízlések és pofonok....

Én valahogy nem örülnék neki.Fura lenne hogy:XY megharapott/idekakilt/pisilt/meghalt...

2015. nov. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy háziállatot általában normális ember szeret. Ebből indulj ki, és abból, hogy milyen sok Ferike és Jancsika létezik rajtad kívül.
2015. nov. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Aranyos, de nem praktikus.


Gondolj bele, elkiáltod magad, hogy "Ferike, gyere ide!" aztán jön a kutya, a szomszéd kisgyerek és a lábszomszéd pasija is.

Megtörtént eset: a rokonságban az egyik macskát Ferikének hívták, amíg ki nem derült róla, hogy lány. A cica azóta átneveződött, a gazdája meg beszerzett magának egy Ferike nevű fickót.


Szintén elhangzott mondat: "Képzeld, meghalt a Jocó!" és nagyon nem mindegy, hogy a masszív életundorral rendelkező, egyetemről kibukott, öngyilkos hajlamú ismerős kötötte fel magát vagy a macskát ütötték el, amit a 6 éves unokahúgom nem volt hajlandó máshogy elnevezni.

2015. dec. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 elwera ***** válasza:

Gyerekről van szó, egyértelműen kedves dolog a részéről és azt jelenti hogy kedvel téged. A gyerekben nem vetődik fel hogy nem illik mondani ezt, vagy azt.


Pl volt egy ismerős kisfia 3 éves, aki azt mondta az anyjának: - ráncos a homlokod. Erre az anyja megcsikizte a hasát. A gyerek legközelebb odajött hozzám és nekem is mondta: - ráncos a homlokod. Én meg csak néztem, hogy mivan. Így gondoltam magamban, miről beszél ez? Nem is ráncos. Aztán az anyja tájékoztatott, hogy csak azért mondja, hogy csikizzem meg. Megcsikiztem, aztán röhögött. És utána ment oda a páromnak mondani, hogy ráncos a homloka. Ez is ugyanolyan. A gyerek gondolkodásából kifolyólag nem megalázó.

2015. dec. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!