Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne leszoktatni a...

Hogyan lehetne leszoktatni a macskát/macskákat, hogy NE az ajtóinkat vizeljék le?

Figyelt kérdés

Az oké, hogy bejönnek az udvarra, hisz kit zavarnak, de az azért durva, hogy állandóan a bejárati, a hátsó ajtót, a seprűtartó tárolót vizelik le. Irtó büdös, és ki is marta már a fát, még jó, hogy az ajtók műanyagból vannak! Én értem, hogy terület megjelölés, de állandóan kell?

Állítólag van valami macskariasztó spray,az hatásós? Esetleg valami más szag, amit nem bírnak és így nem jönnének? Bántani nem akarok őket, szóval valami kíméleteset! :)


2010. márc. 22. 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát szerintem az a legnagyobb gond hogy érzik egymás illatát és "felül akarják írni" azt.Tarts kutyát és nem lesz ilyen gond :)
2010. márc. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Kutyát nem szeretnénk. Volt egy, aki 13 év után elpusztult és másik nem kell, de azért köszi!

2010. márc. 23. 06:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Állítólag a tömény hypoval, domestosszal lekenés-lemosás hatásos, de sajna a kandúrpisi nagyon durva anyag, azt tényleg nehéz felülírni akármilyen más szaggal...


Ivaros, idegen kandúrokat nem lehet leszoktatni a jelölgetésről, sajnos. Gondolom, más macskáját nem fogod megműttetni, ami érthető is.

Csak a szag ellen tudsz védekezni, vagy ha van lehetőséged, lesben állsz és elkergeted (megdobálod mondjuk üres pet-palackkal), de az nyilván nem megoldás, ha sokan vannak és éjszaka "támadnak". :(

2010. márc. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi! Azért megpróbálom, hátha!

Meg majd azt a macskariasztó spray-t is!

Valamit muszáj, mert ez így nem jó!

2010. márc. 23. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!