Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nyuszit, vagy görényt szerezze...

Nyuszit, vagy görényt szerezzek be háziállatnak?

Figyelt kérdés
Üdv! 18 éves vagyok, és szeretnék háziállatot. Eddig a görény és a nyuszi amik elnyerték a tetszésemet, csak éppen nem tudok dönteni közülük. Utánnaolvasgattam, és most a kérdésemben nem a higéniát tartom szemelőtt, mert ígyis-úgyis törődnék vele, bármelyiket is venném, csak személyes tapasztalatból esetleg, ti mit mondanátok? Nagyon tetszik, ahogy a görények rohangálnak és trollkodnak egész nap, és hogy televannak energiával*-* de a nyuszikat is pont ennyire imádom, írtó aranyosak azokis, és ráadásul ők nagyon puhákis, egésznap simogatnám legszivesebben barátom nyusziját:3 Viszonylag sokat vagyok itthon, tehát lenne időm bármelyikkel foglalkozni, de sehogysem tudom eldönteni, melyiket is kellene beszereznem. Szerintetek?

2015. dec. 30. 06:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

a nyuszit válaszd a görény hátrányai: bármilyen lyukba képes bejutni legyen az falon vagy bútorok között a görény harapása fájdalmas és a felnőttek bőrét nem de a gyerekekét átlyukasztja. viszont a görénnyel akár bújócskát és fogócskát is lehet játszani

a nyúl elég szagos állat nekünk kosorrú törpenyulunk van és jól meg van egyedül a görényből viszont érdemes kettőt tartani kivéve ha mindennap megkapja a szükséges törődést a görény elcsenheti a zoknidat vagy bármi más dolgodat (szereti széttépni a dolgokat hogy megnézze mi van bennük én a nyulat javaslom neked ( a nyúl akár 10 évig is élhet)

2016. jan. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
a 11. válaszoló vagyok a görényről nincsenek tapasztalataim de a görény hajnalban és alkonyatkor aktív állat (húsevő) a görényről mindezeket megtudhatod ha beírod google-ba hogy vadászgörény és a wikipédiára kattintassz
2016. jan. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

#11 Kérlek ne javasold úgy a nyulat, hogy ennyi mindent nem tudsz róla - annak ellenére, hogy neked is van.

A nyúl nem szagos, sőt nagyon tiszta állat, állandóan mosakszik, rendben tartja a bundáját és általában szobatiszta. A vizelete büdös, ammóniaszagú, de mivel a nyúlvécét naponta kell(ene) kitakarítani, nem válik túl büdössé, legalábbis nem büdösebb, mint a többi állat. Esetleg a jelölőpisi rosszabb, de nem minden nyuszinál van ilyen, elsősorban a bakoknál, ám ők sem mindig használják. plusz az ivartalanítás segít rajta (többnyire).

Ezenkívül NEM jó neki egyedül, el sem hiszed, mekkora szüksége van társra. Attól még, hogy te nem érted a kommunikációját és nem látsz a fejébe, ezért azt gondolod, elvan, valójában nem jó neki. Soha nem lesz teljes élete és soha nem lesz olyan boldog, mint egy fajtárssal lehetne. Hasonlóképp érzi magát, mintha te, egy ember, azaz szociális lény, csak nyulakkal lennél körülvéve. Soha nem beszélhetnél egy szót sem más emberekkel, soha nem értenéd meg a körülötted lévőket, soha nem kapnál törődést és azokat az alapvető szükséges társas interakciókat, amik a jó közérzethez kellenek. Soha nem éreznéd magad kellő biztonságban, magányos lennél és talán bele is őrülnél. Ez nem mondható el minden állatról, például a hörcsög tipikusan magányos fajta, a macska is jól megvan egyedül, a kutya bár falkában él alapesetben, képesek az embert társként elfogadni. A nyúl nem tartozik ide. Már említettem, jobb helyeken előírás és büntetik, ha a nyuszi egyedül van tartva - még a kísérleti- és húsnyulakra is vonatkozik.

A nyúl egyébként megfelelő tartás mellett nem akár 10 évet is élhet, hanem 10 évet él (vagy többet.. az enyémek közül az egyik épp 12). Azért számít nálunk ritkának a 10 év, mert rosszul tartjuk őket, így 3-8 éves koruk között a legtöbb elpusztul. Azonban elegendő mozgáslehetőség, helyes étrend (nem a száraz táp és széna..) valamint megfelelő környezet, tehát fajtárs és jó higiénia mellett vígan leélnek 10 évet.


Görényről nem nyilatkozom, mert nem sokat tudok róluk.


Kérdező, azt az állatot válaszd amelyiknek meg tudod teremteni a szükséges feltételeket egy boldog és egészséges élethez.

2016. jan. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szerintem mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai, azt válaszd, amelyik Neked jobban tetszik, ne azt, ami másoknak.

(Nyuszit amúgy tényleg mindenképp párban tarts!)

2016. jan. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!