Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Macskát vagy kutyát érdemesebb...

Dancsó Imádó kérdése:

Macskát vagy kutyát érdemesebb tartani/venni?

Figyelt kérdés

Macskát vagy kutyát érdemesebb tartani/venni ?

Kertes ház van , szóval lehet állatot tartani .



2016. jan. 1. 18:12
1 2
 11/11 cftzk válasza:
Én, akinek jelenleg 4 macskája van (mindegyik kóbor) egy kicsi lakásban élek és a kérdésre rátérve kutyát lakásban nem lehet tartani kivétel kisebb kutyák de azokat se nagyon, és ahogy egy másik névtelen válaszoló kifejtette egy kutya nem jelent valami nagy védelmet, (persze külön kiképzett kutyák okozhatnak problémát a betörőknek) nekem személyes tapasztalatom hogy kivételes esetekben esetleg egy macska is elijesztheti a betörőt ha a betörő babonás és van egy fekete macskád. És nem tudok sokat róla de a macskáknak tényleg van gyógyító erejük, és ha rendes macskát fogsz ki az nem fog törni-zúzni(kísérletben összehasonlították egy macska és egy kutya rongálását pénz értékében és a teszt eredménye az volt hogy míg a macska kb. 2€ volt addig a kutyáé 10-szer ennyi igaz hogy szűk téren zajlott).De egy macska néha akár próbára is teheti az idegeidet éjszaka amikor teli torokból ordibálni támad kedve(ugyanis a macskák álltalában reggel alszanak és éjszaka aktívak).Amúgy nekem a fekete macskám aki tényleg elűzött egy betörőt már 21 éves és amióta úgy 1 éve leszedettem a fogkövet a fogáról azóta a régi egy helyben ülök mert öreg macska vagyok helyett azt a formáját hozza ami egy 4-5 éves macskára hasonlít. Amúgy a te döntésed.
2016. jan. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!