Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Húsvéti nyúl NEM, kutya IGEN?

Húsvéti nyúl NEM, kutya IGEN?

Figyelt kérdés

Miért van,hogy a húsvéti nyúl a gyereknek témára sokan egyöntetűen nemet mondanak,de ha egy kutyát akar a gyerek,arra meg nem?


Kutyát miért "nyúzhat" és nyulat miért nem? Ráadásul,ha megunja a nyulat,akkor mehet a fazékba,de a kutya nem igazán,és marad neki a lánc a kert végén vagy a menhely esetleg az utca vagy a fejsze. :(


2016. márc. 16. 11:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha felkészülnek a tartására, megismerik a fajtát, az igényeit, komolyan, hosszú távra gondolják, stb., akkor bármelyiket lehet tartani és akár húsvétkor, karácsonykor, szülinapra, vagy bármilyen alkalomra megvenni.

Csakhogy vannak, akik pillanatnyi felindulásból vásárolnak állatot, mert milyen cuki, de semmit nem tudnak róla, nem vállalnak érte felelősséget.

Hallottam egy pasiról, aki baltával vágta le a kutyája néhány ujját, mert a szerencsétlen kapart a kertben. Na, rá még egy meztelen csigát sem bíznék.

2016. márc. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
37%

DE amúgy kutyával több mindent lehet csinálni... Mondj legalább három olyan dolgot amit nyuszival lehet!

Kutyát viheted sétáltatni, tudsz vele játszani, inteligensebb is, tanitható könnyen, jelzi mindig ha valami problémája van...

Ellenben a nyuszival mit lehet csinálni? Simogatni.

Mert nagyon nyúzni nem szabad, nehogy összeroppantsd a csontjait, sőt, a nyuszik félénkebbek is. Az még a jobbik eset ha tudsz persze vele játszani!

2016. márc. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

A nyulakat is sokan szeretik, ne menjünk bele a "kutya, vagy a nyúl jobb" témába. Pl. sokan nem szeretik a kutyát, vagy félnek tőlük, vagy nem szeretik sétáltatni. Olyanok is vannak, akik aranyhalakat tartanak, pedig azokat maximum nézni lehet, meg takarítani. :)

A lényeg a felelősségteljes állattartás.

2016. márc. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen állatot nem vennék kifejezetten a gyereknek, amíg nem elég felelősségteljes.

A párommal is sokat harcoltam, mert összevásárolt a lányának egy fél állatkertet (sikló, teknősök, madárpók, hörcsög, törpesün), de egy hét után mindre ráunt, kellett a következő. A póktól konkrétan félt is, de kellett, mert az osztálytársnak is van.

Aztán, a családon belül megunt állatok is hozzánk kerültek, mert inkább befogadtuk őket, mint az utcára kerüljenek. A legszebb az volt, mikor a szomszéd reggel vett egy macskát, majd délután áthozta, mert letépte a függönyt. Egy hétig kerestünk gazdát neki, a kutyánk miatt nem maradhatott. Épphogy elpasszoltuk a macskát, jött a szomszéd, hogy vettek egy "extra mini" yorkit...3 hétig volt náluk a kiskutya, aztán megunták, hogy gyakran le kell vinni, és elpasszolták.

Magát az állattartást is engedélyhez kötném.

2016. márc. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A nyuszikkal is lehet játszani, lehet nekik alagútrendszert építeni, lehet őket tanítani, ugyanúgy agilityzni is lehet velük, mint a kutyákkal, ők is tudnak bújni a gazdihoz, kedveskedni, tudnak rosszalkodni, és az is elég egyértelmű, ha megsértődnek valamiért. Csak az mondja, hogy semmire sem jók, aki nem ismeri őket.

Kutyánk és nyuszink is van.

2016. márc. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 bollocks ***** válasza:
100%
Kérdező, nem tudom, hogy szándékosan trollkodsz, vagy csak analfabéta vagy, de minden felelős állattartó mindenütt azt írja, hogy SEM nyúl, SEM kutya, SEM semmilyen állat nem való ajándéknak.
2016. márc. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem a kérdező a gyerek, aki nyuszit szeretne húsvétra. Az állat ajándékozással akkor van gond, ha nem tudja előre, aki kapni foglya, tehát nem is várható el tőle, hogy felelősséget vállaljon érte. Ha viszont a dolog meg van beszélve, és nem hirtelen ötlettől vezérelve akar kisállatot, akkor szerintem nem gond, ha nyuszit kér húsvétra.

Én pl perzsa cicát kértem a férjemtől szülinapomra, előtte már el volt tervezve a dolog, a felszerelések nagy részét is beszereztük, mielőtt megérkezett hozzánk a kis dög :)

2016. márc. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!