Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám leszoktatni a...

Hogyan tudnám leszoktatni a csikómat a harapásról?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 6. 16:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
26%

16:00 vagyok. A kérdezőnek mégegyszer bocs a durva szavakért, csak hát tényleg nagyon fáj, ha ilyet látok.

"Ha egyszer megfigyelsz egy ménest, sokkal durvább dolgok mennek ott, mint az hogy én rákiabálok a lovamra, hogy ne harapjon belém." Na igen ezután a lovak ott "ellenségek" lesznek, kikerülik egymást, ha mégis szembejönnek egymással akkor összerúgnak. De gondolom senki sem akarja ezt elérni a lovával. sokféle ló van, gyávább is de vadabb is. Ha sokat ütik előbb-utóbb szembefordul az emberrel és az elég kellemetlen tud lenni, ha majd ráébred saját erejére.


"1 LÓ MUNKA ÁLLAT ebből adódóan nem házimacska és kutya akit orba szájba kell simogatni!" Erre már tényleg nem lehet mit mondani!


"legegyszerübb példa a vad ló ha valamejk rosszalokodik akkor a vezér móresre tanítja akit kell!" Aha, hol láttál te olyat, hogy a vezérkanca addig üti a rosszalkodó lovat míg az meg nem ígéri, hogy jó leszek?

A legrosszabb ami egy lóval történhet, hogy kizárják a ménesből, a vezér testbeszéddel adja tudtára: tűnj el a ménesből, nem látunk szívesen! Erre az engedetlen csikó, rögtön elnézést kér mert nem akar könnyű préda lenni a ragadozóknak.


És nem azt mondtam, hogy ló a összetörik, ha megütöd, hanem, hogy félni fog tőled, nem pedig tisztelni téged. Van különbség!!! A félelem egy határon gyűlöletbe, majd önvédelembe fordul. A lovak azért tisztelik a vezérkancát, mert az tudja biztos helyekre, legelőkre vinni őket, elkerülni a ragadozókat. Tehát csak azt tisztelik, aki mellett biztonságban érzik magukat. A vezér nem kényszeríti társait, hogy kövessék, a többiek döntenek így.


Érted a logikát? Ezzel a módszerrel tanít Monty Roberts, Pat Parelli, és a többiek. A ló dönt úgy hogy tisztel téged, erre NEM TUDOD kényszeríteni a lovat, csak a félelemre!!! és az NEM UGYANAZ!!! A tiszteletet azonban ki kell érdemelni! Én sem tisztelném azt aki úgy oldja meg a dolgokat, hogy megüt engem. A lovak egyáltalán nem úgy gondolkodnak ahogy az emberek ebből sok a félre értés, máshogy is kommunikálnak, és mi csak a verekedést vesszük észre, az azt megelőző figyelmeztetést nem. Pedig ők sem rögtön csépelik egymást.


A lovak nyelvén:

a ló szemszöge: ember szemszöge:

barátság, nyugalom = biztonság

biztonság = tisztelet

kellemetlenség, fájdalom = félelem

félelem = menekülés, visszatámadás

zűrzavar, egyedüllét, = halál, ragadozó támadása

halálhelyzet = menekülési kényszer


A ló prédaállat ennek megfelelően viselkedeik. Ahol kellemetlen neki, onnan menekül, ahol kellemes, békés ott biztonságban van, aki segíti a tulélésben AZT tiszteli, nem azt aki veri.

Tudod, ez a helyes gondolkodás: Nem az a jó lovas, akinek a lova megcsinálja azt amit kér, hanem az, akinek a lova meg szeretné csinálni amit kér!!!

Bármit tanítasz a lovadnak ez lebegjen a szemed előtt. Vidd el olyan megfelelő emberhez, aki tényleg tud segíteni, és nem bántja a csikódat.

Sok sikert és kitartást kívánok, ha tényleg szereted, biztosan sikerül leszoktatnod a harapásról!

2010. ápr. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, eszembejutott egy név: Mészáros Gyula!

Csak hírből ismerem, nem tudom, hogy tudsz vele találkozni, de tart ilyen kurzusokat, és ő tudna segíteni! Olyan jó tréner mint, Nevzorov mondjuk, csak szerencsére magyar:


[link]


(bocs, az előző válasz hosszúságáért)

2010. ápr. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, h verd a lovad mert félni fog tőled és ha majd a belovaglásáról lesz szó ne csodálkozz ha majd nem fog engedelmeskedni! A ló menekülő állat, és ha vered akkor mindig megpróbál elkerülni. De ha más módja nincs a harapás leszoktatásáról akkor amit megharap vagy amidet megharapja kend be azt vmi olyan dologgal ami a lovak számára írtó büdös és írtó rosszízű! ?ert ha sűrűn harap akkor lassan rossz dolgokat köt össze a harapással. Sztem az nem megoldás ha vered szegénykét, képzeld csak el, hogy téged vernének ha pl, nyújtogatnád a nyelved. és ha harap utána sohase simogasd meg!!!!
2010. ápr. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Nos mivel én nem a szívlapáttal verést, hanem a rákiabálást mondtam, így nem baj, ha nem úgy gondolom, hogy a kettő ugyanaz.

Tévedés, hogyha a ménesben összetűzés alakul ki, azok a lovak utána ellenségek lesznek.

A ménesben hierarchia van. A csúcson a vezérkancával, vagy esetleg egy herélttel.

Ahogy a lóval való kapcsolatban is egyfajta hierarchiának kell lennie,mert senki nem akarja, hogyha egyszer úgy lép hogy nem tetszik a lovának, az felrúgja. És ez a nagybetűs TISZTELET. Ami jár a hierarchia csúcsán lévőnek és az embernek.

És most még egyszer kihangsúlyozom, nem a verést népszerűsítem. Nem verem a lovam. Sokkal jobban tudok hatni rá a hangsúlyommal.

Az hogy a ló munkaállat, ez így van. Régen sem azért tartottak lovat, hogy a gazda reggeltől estig kint legyen az istállóban és pátyolgassa a lovát.

Senki nem írta azt ha jól láttam, hogy addig üsd a lovad amíg mozog.


Mivel én vagyok a gazda én vagyok a vezér. Mellettem a biztonság, és én vagyok az, akibe ha beleharap a ló, bizony nem fogom megsimogatni érte.

És ugye a fenyítésnek is vannak fokozatai. Pont ugyanúgy mint a ménesben.

És a másik Pat Parelli.Pl a 7 játék nagyon jó tényleg, de egy pillanatig se gondolja senki azt, hogy ez az erőszakmentes lókiképzés. Ja és mellesleg a harapós ló, úgyanúgy harapni fog azután is,hogy gyönyörűen lehet vele csinálni minden játékot.

Egyébként pedig a csikók 80%-a harap. Akár kanca, akár csődör. Ilyenkor próbálgatják a határokat, játszanak stb.

Ez az esetek döntő többségében elmúlik, talán visszafejlődik csipkelődéssé, de az sem túl kellemes.


Úgyhogy mégegyszer: Nem kell verni a lovat,és a tiszteletet nem is veréssel kell kivívni. DE! Csak babusgatással és simogatással nem lehet elérni semmit.

2010. ápr. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Én meg ettől "az állatoknak is vannak jogaik, nekik is vannak érzéseik" zagyvaságtól lúdbőrözöm. Az állat azért állat mert idomítani kell. Nem kérheted meg szépen, h na igazán ne harapj, jó légyszi.... mert annak úgysem lesz foganatja. Az állatokkal "állatnyelven" kell beszélni, úgy. h érezteted hogy te vagy a gazda, ők pedig az alárendeltek. Ebből lehet később barátság, de abból nem hogyha nem idomítod az állataid kellőképpen.
2010. ápr. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
néha tényleg muszáj figyelmeztetésből egy kicsit odacsapni, különben teljesen elkapatod. egyébként ápolás közben harapdál? Mert akkor azzal csak kölcsönösen akar ápolni, de ha sunyít is közben akkor egyértelműen támad, nem szereti, hogy hozzá érsz.
2010. ápr. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
rúgj a bokájába mert eltereled a figyelmét a harapásról
2010. jún. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
én azt olvastam h ha megakar harapni akkor csípj bele a felső ajkába, persze ne túl erősen. :)
2010. szept. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!