Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért akad ki a legtöbb...

Miért akad ki a legtöbb ember, ha azt mondom, hogy pár kivételt leszámítva nagyon nem szeretem a kutyákat?

Figyelt kérdés
Szinte minden állatot szeretek pedig, legfőképp a macsekokat és a hüllőket. De volt már papagájom és tengerimalacom is, gyerekként két halam, de a kutyák valami iszonyatosan irritálnak a gazdáikkal együtt. A kisebb testűekkel még elvagyok, illetve találkoztam azért pár kivételes nagyobb testűvel is, de zömmel tisztára kikészítenek sajnos! A viselkedésüktől sem vagyok elájulva, nem tudom, miért tartják sokan annyira nagy számoknak őket. Nem tetszik, hogy szolgalelkűek, hogy behódolnak az embernek, függenek az embertől minden téren, ebből adódóan nem önállóak, ugatnak a semmiért is, borzasztóan féltékenyek, stb. De most komolyan, nem is hiszem, hogy van még ilyen állat a világon, ami akkor is rajongással szereti a gazdáját, ha az agyba-főbe ütlegeli a semmiért is, de az idegent akármilyen jó szándék is vezérli, azt meg széttépné... Na ennyit a jó emberismeretükről. Féltékenyek minden más állatra, hisztiznek, ha nem velük van foglalkozva, továbbá két napra se tudnak elszakadni a gazdájuktól, ha esetleg úgy adódna. Apropó gazdik... Némelyik kutyás tényleg nem tudom, hol él... Szabadon engedik a parkokban az állataikat, akik normálisan sétáló emberek után rohannak, ugatnak, de mint az őrültek, vicsorognak, stb... A gazdik meg ülnek a padon terpeszkedve, látják, de nem csinálnak semmit, de még csak bocsánatot sem kérnek. Nagy részük még az ürüléket sem szedi utánuk. Bezzeg, ha valaki ezután szidja őket vagy a kis kedvencüket... Az bezzeg valahogy sosem akkora probléma már, hogy sokan szinte divatból, már-már szektába tömörülve szidják a macskákat, visítoznak egy apró hüllő láttán is, stb... Igazából a kutyás gazdik ezerszer jobban bosszantanak, mint maguk az állatok. Szerencsére nem lakok kertes házban, de az is biztos, hogy se a tartó, se a kutyája nem úszná meg, ha az én állataimnak baja esne a kutya miatt.

2016. ápr. 19. 01:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
68%

na, jobb ugye, hogy kiirtad magadbol...szinte hallom, ahogy felsohajtottal


tulajdonkeppen mit is akarsz? Gyozzunk meg, hogy milyen jo kutyakkal elni? Adjunk igazat, hogy bizony a genya ebtartok? Vagy mi?

2016. ápr. 19. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Csak egy magyarázatot, nekik miért szabad mindent? Bezzeg az én állataimat leszólhatja bárki minden háttértudás nélkül... Továbbá miért én vagyok a szemét alak, ha azt mondom, megvédeném magam és az állataimat egy kutyával szemben, még ha ez azt is jelentené, hogy kárt teszek így vagy úgy a kutyában?
2016. ápr. 19. 01:49
 3/21 anonim ***** válasza:
80%
drágám minden állattartó csoportban vannak nagyon furák.
2016. ápr. 19. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
57%

Én se nagyon szereten a kurtyákat.Régen imádtam és minden kutyát amit lehetett megsimogattam de aztán az egyik megtámadott amikor kicsi voltam(pedig ott állt mellette a gazdága és én se csináltam vele semmi rosszat) és azóta bizalmatlan vagyok velük, én is inkább macskás vagyok.

Nem tudom, gondolom sokan szeretik a kutyákat és ezért tartják furának hogy te meg nem, velem is előfordult már ilyen.

2016. ápr. 19. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
56%
Csak a címet olvastam, a többire nem vagyok kíváncsi így kora reggel: nem hiszem, hogy kiakadnak. Az én első gondolatom is az volt, hogy ki ki le nem szarja, hogy te mit szeretsz és mit nem? De ha téged ez zavar, akkor az adott illetőkkel beszéld meg, vagy még jobb, ne hangoztasd, ennyi. Én meg nem sajnálom a migráncsokat, de ezt nem tudja tőlem senki, így nem is győzködnek, problem solved, lapozzunk.
2016. ápr. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
77%

Mert nem a kutyától mászol falra, hanem a gazdájától. A macska más, azt nem b..sztaják a gazdái, ezért az összes jófej marad. A kutyát viszont sok idióta félreneveli, vagy nem neveli, és akkor tényleg idegesítő.


Én is utálom, ha odamegyek valakihez csinosan felöltözve, ráadásul valami világosban, vagy egy világosabb kabátban, és nincs annyira megnevelve a kutya, hogy ne ugorjon rám, és mocskolja be a ruhámat. De ha sötét ruhában vagyok, akkor se ugorjon már rám szeretetből, meg koszoljon be. Egy macska nem törli belém a mancsát. Ez nevelés kérdése lenne, le kell az ilyenről szoktatni, de sok hülye dicséri az ebet, ha ilyet csinál.


Azt sem bírom, aki összesz..ratja a kutyával az utcát, parkot, és nem takarítja, és persze azt sem, aki póráz nélkül ugráltatja a járdán, egyet majdnem elütöttem, mert elég ugrott. A legjobban attól kapok frászt, aki minden lófüttyért dicséri a kutyát. Pisilt: jó kislány, simisimi, jutalomfalat. Kakilt: jó kislány, simisimi, jutifali stb. Aztán nem győzi iskolába hordani, mert neveletlen a kutya, nem merik már elengedni sehol, mert nem hallgat a gazdára.

2016. ápr. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
40%

Azért mert te is ugyanolyan háttértudás és hozzzértés nélkül szídod a kutyákat és teljesen egyértelmű, hogy semmit sem tudsz róluk, mindenféle butaságot összehordasz.

Az állatok nem emberek, nincs bennük gonoszság, szóval ha bosszantanak, akkor nem ők tehetnek róla. A legtöbb dolog amin nyavajogsz egy egyszerű különbségből adódik. A macska magányos ragadozó, a kutya viszont falkában élő. Így alakította ki a természet, mert így volt a legjobb esélyük túlélni. Ilyen alapon a farkasokat is utálhatnád, amiért szolgalelkűen behódolnak az alfának...

Amúgy az én macskámat biztos bírtad volna, hogy mennyire 'nem függ tőlem'. Amikor elkezdett szülni, leült szépen egy fa alá és addig nyávogott rám amíg meg nem oldottam a dolgot...

Az meg, hogy te mit csinálsz, hogy megvédd az állataid, igazán nevetséges és nem igazán tud érdekelni, mert az én állataim soha nem bántottak senkit, és a macskáimnak sem esett soha baja kutya által, szóval a nagy semmi ellen hadakozol nagy bőszen.

2016. ápr. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
84%
ez a kutyáskodás divat lett,és sok magányos ember tart kutyát,hogy legyen valakije,mindegy,hogy el tudja tartani,meg tudja nevelni azt az állatot .
2016. ápr. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
44%
Amúgy meg a szobában nevelt macskák ugyanolyan életképtelenek az ember nélkül, illetve a mindenféle kopasz, turcsi orrú, rövidlábú fajmacskák is. A papagájokról, tengerimalacokról nem is beszélve, a kedvtelésből tartott hüllők szabadon engedve meg egyenesen károsak a természetre, nem hiába vannak olyan emberek akik direkt a befogásukkal foglalkoznak.
2016. ápr. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
59%
A macska akkor is jófej marad, ha kurtalábú meg szobamacska, mert nem nevelik félre. Én legalábbis egy macskást sem ismerek, aki jutalomfalatot adott volna a cicának, mert pisilt vagy sz...rt egyet, vagy netán tizedik felszólításra/könyörgésre hallgatott a nevére, és odament "anyucihoz".
2016. ápr. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!