Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit jelent a fajtamentés?

Mit jelent a fajtamentés?

Figyelt kérdés
Nem találtam google-ben olyan oldalt, ahol ezt elmagyaráznák, szóval itt teszem fel a kérdést.

2016. ápr. 19. 23:19
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Egy bizonyos fajtát/fajtacsoportot mentenek.
2016. ápr. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát ezt sejtettem... :D

De azt hogy csinálják? Pl. németjuhász fajtamentők ha látnak egy kóbor kutyát, csak akkor mentik meg, ha németjuhász-szerű kinézete van? Vagy csak a törzskönyves kutyákat mentik?

2016. ápr. 19. 23:32
 3/10 anonim ***** válasza:
20%

Jol sejted, csak azokkal a kutyakkal foglalkoznak akik az adott fajtahoz tartoznak.


Egyebkent alszent egy nepseg.

2016. ápr. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Nem csak őket fogják be. Őket hozzák ki a gyepmesteri telepekről, menhelyekről, magánszemélyektől őket közvetítik.
2016. ápr. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Platypus ***** válasza:
100%
Fajtajellegű keverékekkel is foglalkoznak, nem csak fajtatisztának látszó kutyákkal. Mivel általában szaporítós kutyák kötnek ki a fajtamentőknél, törzskönyvről ritkán van szó.
2016. ápr. 20. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Nem az ő dolguk befogni a kutyákat, bár néha ez is előfordul, ha értesítést kapnak az adott fajtához tartozó/hasonlító kóbor kutyáról. De inkább az a jellemző, hogy a már menhelyre, gyepire került kutyákat hozzák ki, vagy sokszor eleve hozzájuk passzolják le az öreg, megunt, vagy a szaporítónak már hasznot nem hozó kutyát.
2016. ápr. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
És utána mit csinálnak a kutyákkal?
2016. ápr. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kivizsgálják, ha kell, és általában kell, gyógyíttatják, pótolják a hiányzó oltásokat, chipet. Van ahol ideiglenes befogadóhoz kerülnek, máshol saját menhelyre. Aztán pedig örökbeadják őket.
2016. ápr. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kényegében fajtaspecifikus menhelyként kell elképzelni.

Nekünk fajtamentéstől van bullterrierünk.

2016. ápr. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Állatvédő egyesületek inkább,nem menhelyek.Ilyen a:

NOÉ(boxer,minden bullifajta,mopsz,bullterrierek stb valamint az összes divatfajta...)

Vagy a

Futrinka(német dog,magyar vizsla,tacskó fajtamentők,emellett keverékek elkötelezettjei).Nekem tőlük van minicsivim.Előtte is tőlük volt kutyám,közben voltam ideiglenes is náluk.

2016. máj. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!