Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit szóltok az Arab lovakhoz?...

Szyszke kérdése:

Mit szóltok az Arab lovakhoz? (kép) Aki más fajtát szeret milyet és miért?

Figyelt kérdés

[link]


Akinek van tapasztalat várom, én imádom őket.


2010. ápr. 9. 14:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Tapasztalatom szerint ez a lófajta semmiképpen nem való kezdő lovasoknak! (lehetnek kivételek) A lovardába ahová járok 5 (!) Arab ló van és mind az öthöz tapasztalt lovas kell! Aki tapasztalatlan azokat simán ledobják. Csintalanok. Nekem ez a tapasztalatom! Egyébként kedvenceim: Shetlandi póni


[link]


Fríz:


[link]


Shire:(nagyon nagyon kedvenc (L) )

[link]


[link]


Falabella:

[link]

2010. ápr. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

1. vok

Egyébként az Arabok és szépek:)

2010. ápr. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
* is
2010. ápr. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem vagyok kezdő, 6 évig egy arab kancán éltem szinte az életemet is úgy hogy nem saját volt:(

Nekem bajom nem volt velük, csak érdekel kinek mi a tapasztalata.


Egy kisbéri Kancával gyűlt meg a bajom, na ő nagyon azt akarta csinálni ami épp az eszébe jutott.

Az arab előtt egy Hucullal lovagoltam, az volt az eddigi legokosabb ló amivel találkoztam:)

Voltak trükkjei:)

A Fríz is nagyon tetszik de sose ültem még olyanon :(

Közbe persze volt más fajta is ..Lipicai, Muraközi...

ezekről valaki tapasztalat vélemény vagy valami érdekes lovas sztori?

2010. ápr. 9. 16:23
 5/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Én inkább a hidegvérűeket szeretem, legnagyobb (szó szerint:D) kedvencem a Shire...

A fríz, nóniusz lovakat is kedvelem nagyon. Az arabok is szépek, de nem nekem valóak.. :)

2010. ápr. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Én pont a kisbérikkel jövök ki jól, imádom ezt a fajtát :)
2010. ápr. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Én arab fan vagyok :)

fél évig felestartottam egy shagyat, és imádtam.

sztem jó fejek, van bennük élet, kitartók. Az h szépek is, az már csak ráadás :)

2010. ápr. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Lovas sztorit kértél , de nem érdekes inkább szörnyű...(velem és kedvenc lovammal történt)


Új lovardába mentem tanulni. Nagyon kellemes voltam a környezet egyből otthon éreztem magam. Az oktatóm megmutatta nekem a lovakat. Megállt egy lónál. Gyönyörű, hatalmas, pej csődör volt. A sörénye hosszú, szemeit rám szegezte.Ő volt Bróker a fiatal csődör. Ezen fogsz lovagolni, mondta az oktatóm. Az első lovaglás előtt féltem ,mert hatalmas paripa volt, de mikor felültem a nyeregbe minden félelem elillant. Hetente 3× jártam lovagolni, de volt amikor csak kimentem Brókerhez. Teljesen beleszerettem. Teljesen összeszoktunk. Tudtam mit szeret mit nem. Sokat jártam vele terepre. Teljesen összekovácsolódtunk, mintha ötvöztek volna minket. Amikor lovagoltam csak ő és én voltunk a világon. IMÁDTAM! Egyszer egy nap amikor éppen terepről jöttünk a lovardába ott állt egy új lovász. Kinézetre se volt valami szimpatikus, de amikor megszólalt akkor meg még inkább nem! Nem nagyon értett a lovakhoz! Nem is tudom,hogy vehették fel! Mindegy nem foglalkoztam vele sokkal inkább Bróker érdekelt. Következő héten amikor mentem az edzésre hallottam,hogy veszekszik. Oda mentem az istállókhoz és láttam,hogy Brókerre veszekszik és emelte a kezét amiben ostor volt. Ekkor kiáltottam,hogy : Maga meg mit csinál?! Hagyja békén ezt a lovat! Ő erre rám kezdett veszekedni: Te egy kis taknyos vagy és ne dirigálj nekem, azt csinálok amit akarok hiszen a tulaj rokona vagyok! Én ekkor leblokkoltam. Világossá vált,hogy ezért vette fel, mert a rokona. Szerencsére bejött az oktatóm Gábor aki kihozta Brókert a boxból. Nem mondtam el neki a történteket. Idegesen mentem haza aznap. Este belázasodtam és nagyon beteg lettem. 2 hétig nem mentem lovagolni. A két hét közben Gábor felhívott,hogy elment nyaralni és csak következő hónapban jön haza. (Augusztusba ,de addig már csak 1,5 hét volt). Meggyógyultam, Gábor hazajött. Együtt mentünk be a lovardába. Sietek Bróker boxához,hogy végre megsimogassam a gyönyörű fejét. Nem volt sehol. Ekkor kiabáltak,hogy Bróker, Bróker !szaladtam a hang irányába amia mezőre vezetett. Ott is volt az én pacim. Meg a lovász és a tulaj. Kergették Brókert mert megszökött mert a lovász nem jól zárta be a box ajtót. Amikor hívni akartam Brókert akkor a nagy hajszába a gyönyörű ló elesett.Rohantam hozzá, Gábor is szaladt velem.Bróker nem tudott felállni. Kihívtuk az állatrovost aki azt mondta : BRÓKER LÁBA KÉT HELYEN IS ELTÖRT. Én azt hittem ott helyben halok meg!Oda térdeltem Brókerhez hosszú sörényébe bújtatva arcomat és sírtam! A lovász mondta: Állj már fel mit sírsz! egy lóval kevesebb!

Gábor is nagyon sajnálta brókert de ráveszekedett a lovászra akit Bandinak hívtak,hogy haggyon már engem békén és hagy legyek Brókerrel egy kis ideig egyedül. Elmentek. Én csak sírtam és sírtam. Bróker felemelte a fejét és a nyakamba tettem. Szorosan megöleltem mert tudtam ez lesz az utolsó ölelés. Aznap Brókert lelőtték! Miért nem lehetett elaltatni? Miért lőtték le? Persze én Bróker boxában sírtam, hallottam a puska dörrenést. Azt hittem megszakad a szívem. Gábor oda ült mellém és azt mondta : Sajnálom! Én a nyakába borultam é sírtam.......


Kb 1 hónapig nem is mentem ki a lovardába! Vgül rászántam magam és kimentem. nagyon fájt Bróker halála. A legszeretetreméltóbb ló elment. itt hagyott és többet nem lehetek vele!

2010. ápr. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

De tudtam,hogy erőt kell vennem magamon mert Ő is ezt szeretné. nyár záróként volt egy buli. Elmentem én is. "Bulizás" közben is sokat gondoltam Brókerre. Amikor leültünk enni paprikás krumplit tálaltak fel. Elém beült lovász ! Amikor befejeztem az ebédet akkor mondta a lovász ! Bernadett tudod mit ettél? Persze krumplit kolbásszal. Nem nem kolbászt! Brókert etted!

Én lefagytam ,elkezdett émelyegni a gyomrom , elöntött a düh. Nem bírtam tovább oda vágtam neki egyett! (bevertem neki) Mindenki csak nézett én kirohantam sírva a Bróker boxába! Gábor és anya utánam. Mi a baj? Bandi elvitte a vágóra Bróker testét és azt etette meg velem! Senki nem akart hinni a fülének. A tulaj (Miki) megkérdezte Banditól,hogy igaz e ő persze flegmán mondta hogy igaz!

Miki Bandit megverte, kirúgta és soha többet nem szólt hozzá! Bocsánatot kért tőlem,hogy felvette és,hogy ilyet tett velem!Soha sem fogom elfelejteni ezeket a napokat! De mostmár van egy vigaszom! A kicsi Bróker :) Amikor még élt Bróker fedezett egy kancát akinek megszületett a kisfia a kicsi Bróker:) Őt megvettük és azóta itt van velem:)


Tudom,hogy nagyon szörnyű ez a történet de igaz! Bandi azóta pszichiátrián van! Mikinek született egy gyereke:) Gábor olyan mintha a bátyám lenne :) Én és kicsi Bróker pedig szeljük az erdőt mint régen Brókerrel tettem!

2010. ápr. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
nekem nem tetszik a nyaka, és az angol telivér a kedvencem mert rohadt jó vele vágtázni
2010. ápr. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!