Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Budapesten tudtok ajánlani...

Budapesten tudtok ajánlani olyan kisállatkereskedést, ahol a lehető legtöbb fajta kisállat megtekinthető?

Figyelt kérdés
Kislányom szeretne valamilyen kisállatot de még nincs konkrét elképzelése, illetve több fajta is felmerült...Hol lehetne a lehető legtöbb állatkát megnézegetni?
2016. máj. 17. 00:05
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Sajnos konkrétan a kérdésre nem tudok válaszolni, mert Szegedi vagyok, de egy biztos. Bármilyen állat mellet is döntötök, NE kereskedésben vegyétek, meg, hanem tenyésztőtől! Nem sokkal drágább, de garantáltan egészséges, így hosszú életű lesz.
2016. máj. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

Nem feltetlenul szerintem.

En anno kiskallatkereskedesbol kaptam a hullamos papagalyomat aki 13 evig elt velem. (hullamosok eletkora atlagban 7-10 ev, de van amelyik 15ig is kihuzza).

Nem tudom tenyesztotol lehet-e/kell-e ilyen kisallatot venni.

Persze kutyat csakis tenyesztotol, de horcsogot/papagalyt/tengerirofit?

2016. máj. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Minden állatot tenyésztőtől érdemes venni. Nem csak kutyát, hanem a hörcsögöt, tengerimalacot és minden egyebet is. (A papagáj meg J és nem LY - bocsi, de zavart.)

Amúgy meg ne így döntsetek.. Mennyi idős a kislány? Mekkora helyetek van az állatnak? Mennyi pénzetek van rá? Milyen hosszú távra terveztek? Mennyit utaztok? Mennyire fontos, hogy lehessen vele valamit kezdeni (kézbe venni, esetleg játszani vele..)? Mennyire lehet zajos?

Nem mindegy, hogy egy 3 évig élő hörcsögöt vesztek egy ketreccel, ami nincs fél négyzetméter vagy mondjuk egy nyuszit, amiből eleve kettő kellene min. 4 négyzetméternyi hellyel és napi 6-8 óra futással, plusz 10 évig is élhet, oltatni kell stb. stb.

Nem jó ötlet úgy dönteni, hogy bementek és amelyik tetszik. Az alapján kell dönteni, melyik igényeit tudjátok kielégíteni.

2016. máj. 17. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Eddig 3 papagajunk es 1 tengeri malacunk volt kereskedesbol, egyik sem huzta ki fel evig...
2016. máj. 17. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

- mi egy papagáj párt (fiú-lány) kértünk/vettünk egy kereskedőtől ,

- hazavittük,állandóan veszekedtek,

- végül kiderült,hogy azért ,mert a kedves kereskedő, ránk sózott egy kisebb és egy nagyobb hímet,

nem csoda,hogy problémásak voltak egy kalitkában,

2016. máj. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kereskedésben eddig szinte kivétel nélkül az a tapasztalatom, hogy félretájékoztatják az embert. A hörcsög magányos állat, tilos együtt tartani kettőt, erre a kereskedésben párosával adják el, mert milyen jó, több a bevétel. Szóval már csak azért is érdemes mindenféle állatot tenyésztőtől venni, mert ő ismeri a fajtát, és mindenben tud segíteni.

Majd írj, milyen állat mellett döntöttetek. Ha hörcsög mellett, akkor írhatsz is privátot, és segítek, 10 éve van hörcsögöm, kapcsolatban vagyok tenyésztőkkel is. :)

2016. máj. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5 éves a kislányom. Nem feltétlen vennénk meg ott a helyszínen, inkább csak felmérnénk a lehetőségeket. Ami itt van közel kisállatkereskedés, ott nagyon kicsi a hely, nem lehet normálisan nézelődni és nincs is minden fajta állat, ami nálunk felmerült.

Kislányom hónapok óta egy kaméleonért nyúz :-D én viszont jobban örülnék mondjuk egy süninek, vagy mókusnak...esetleg tengerimalac. Párom maximum halakat vagy teknősöket tud elképzelni. Kislányom szerintem bármelyik állatba bele tudna "szeretni", imádja az állatokat, kis szürke bogarakat szokott felhozni dobozban (aztán elengedi őket), és figyeli hogy mit csinálnak. De ha mind odamennénk, és megnéznénk őket, kikérdeznénk az eladót az állatokról, akkor talán közelednének az álláspontok.

Utazni átlagos gyakorisággal szoktunk, mondjuk évente kétszer, de van ismerősünk ,aki gondozná akkor is az állatokat. Az is jó lenne, ha lehetne simogatni, esetleg kézbe venni. Az ára nem annyira számít, mondjuk a fenntartási költség ne legyen túl magas azért havi szinten. Kutya, cica, nyuszi nem jöhet szóba mert kicsi a lakás. Hörcsögöt én nem szeretnék mert volt nekem gyerekkoromban, és nem élt túl sokáig, talán fél évig, rossz emlék maradt az elvesztése.

2016. máj. 17. 10:33
 8/9 anonim ***** válasza:
64%
Én kisállatkereskedésben vettem az eddigi állatkáimat (halak, teknősök, hörik, tengerimalacok) és hálistennek mind egészségesek voltak, szép kort megéltek. Azonban egyetértek, hogy tenyésztőtől mégis biztonságosabb. Kisállatkereskedésben az a veszély is fennállhat, hogy nem tudhatod melyik állatka egészséges, a nemüket sem tudhatod biztosra és a korukat sem, ill., hogy terhesek-e. Rádsóznak akármit és azt mondanak róla amit hallani szeretnél (tisztelet a kivételnek).
2016. máj. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
63%
Kérdező, a hörcsög 2-3 évig él, főleg akkor garantált ez az életkor, ha tenyésztőtől van. Viszont egy 5 éves kislánynak szerintem elsőre nagyobb testű állat kellene. Javasolnám a tengerimalacot, viszont belőlük csak kettőt szabad tartani, egyedül nem. Tehát kettő azonos nemű malacra szavazok én. Ha viszont csak egy állatot szeretnétek, akkor a hörcsögöt tudnám ajánlani. A hüllők tartása drágább, plusz a felszerelések is többe kerülnek.
2016. máj. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!