Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mely részükkel "gondolkodnak"...

Mely részükkel "gondolkodnak" az egysejtűek, mint például az amőba?

Figyelt kérdés
Hova van beépítve az idegprocesszoruk?
2016. máj. 30. 21:47
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Csak remelni tudom, hogy hulye a humorod, es nem komolyan kerdezted.
2016. máj. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%
Matematikai és más hasonló, puszta logikát igénylő feladatokhoz a riboszómákat, kreativitást igénylő, elsősorban a művészi tevékenységhez pedig az endoplazmatikus retikulumot használják.
2016. máj. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Az alaplapra. Én is amőbáztam már, de a processzor mindig kivert.
2016. máj. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Érdemes utánanézned, hogy mikortól van legalább idegdúc az állatoknál... Az, hogy egy egysejtű egész kis komplex rendszer és működik, az nem gondolkodás...
2016. máj. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat! Processzor alatt tulajdonképpen az idegrendszerüket meghatározó állapotgépet értettem.
2016. máj. 30. 23:10
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha azt hallod, hogy "annyi eszed van, mint egy amőbának"...na az nem dicséret!
2016. máj. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor sajnos komolyan gondoltad a kerdest...


Egysejtu. Erted, EGY sejt az egesz. Nincsenek benne sem idegek, sem 'gondolatok', sot, meg osztonok sem, mert nincs miben tarolni az ilyesmit. Az amoba nem sokkal tobb egy miniatur vegyiuzemnel, ami az utjaba kerulo tapanyagokat feldolgozza es uj, kis amobakat csinal beloluk. Nincs benne 'processzor' sem, hacsak a DNS-t nem veszed annak (de ne tedd, mert nem az).

2016. máj. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nincs "idegrendszerük". Ingerületátvitel, ami az idegi folyamatok alapja is, csak sejtszinten van, vagyis kémiai és fizikai úton pl. diffúzió, gyorsított diffúzió, transzport, szállítódnak bennük olyan ionok, molekulák, amelyek a soksejtűekben idegi folyamatokban is szerepelnek. De a kettő nem összevethető, mivel egészen más szinten működik. Ha mindenáron hasonlítani akarnám, akkor a taxisok, amelyek megjelenhetnek náluk, pl. kemotaxis, fototaxis, olyan tudat nélküli módon történnek, mint nálunk a reflexek, nincs mögötte gondolkodás. Csak egy egyszerű kémiai rendszer az ő esetükben.
2016. máj. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!