Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá anyát a görény...

Hogy vegyem rá anyát a görény tartásra?

Figyelt kérdés

Anya azért nem szeretné h görényeket tartsak (2) mert szerinte büdösek apának nincs baja a görényel.Én mondtam anyának h ha egy görény jól van tartva eggyátalán nem büdös de nem hitt nekem mert van 1 kollégája aki azt mondta neki h a görények büdösek meg stb...

Ja és azért sem engedi mert ha el utazunk fogalma sincs kire fogjuk hagyni a göriket(ezt még én se tudom) Kérlek SEGÍTSETEK!!!


2016. jún. 17. 16:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Én, mint vadászgörény tartó, nem hiszem, hogy ajánlanám neked.

Ezek vad állatok, hiába vannak megszelidítve, néha megharaphatnak.

És nem tápon élnek, hanem húst esznek hússal, igaz az enyéim 70-80g/nap +paszta amit imádnak.


Egyiknek kellemes kávé illata van, a másiknak meg teássütemény :)


Ha nincsenek ivartalanítva, akkor lehetnek szagosak +a takarítás is fontos.


Általában 18-20 órákat alszanak, és éjjel vannak fent, de akkor meg pörögnek.


Hidd el, annyira nem ajánlom, nem tudom miért, de félek, hogy most hirtelen fellángolás, hogy ilyen cukimuki bűnözőfeje van, de nem csak ennyiből áll.

2016. jún. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha jól vannak tartva a görények akkor nem büdösek, viszont egy alap állatszaguk van. Ez akármilyen tartásnál érződik. Ahogy járkál a görény a szobában meg fog érződni a szaga szőnyegen, ha felmászik az ágyra akkor egy idő után ott is. Valaki elviseli ezt a szagot, valaki nem. Nálunk például anyám folyton emiatt veszekedik velem. 3 görényem van mind ivartalanított, tehát nem büdösek egyáltalán. De az alap állatszagukat semmivel nem lehet eltüntetni.

Ha sokat utaztok akkor viszont alaposan meg kell gondolni a tartást, mert nem lehet őket még egy napra se egyedül hagyni. Vagy találni kell ilyenkorra mindig egy személyt akihez lehet vinni, vagy panzióba kell beadni.

2016. jún. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat azt tudom h ha nincsenek ívartalanítva büdösek
2016. jún. 18. 11:41
 4/8 A kérdező kommentje:
Annyira sokat nem szoktunk utazni télen megyünk 1 hetet síelni nyáron pedig max 2 hét nyaralás szerintetek ennyi ídőre érdemes elpasszolni őket egy állat panzíóba ? Mert ugyan is rokonhoz/ ismerőhöz nem tudom odaadni h vigyázzon rá mert nem igazán szívlelnék a görényeimet
2016. jún. 18. 11:47
 5/8 A kérdező kommentje:
Még annyi h takrítás nem lesz nehéz dolog mert volt hörcsögöm igaz őt heti 1x kellet takarítani de úgy hallottam h a görényeket rá lehet szoktatni a sarok WC-re és azt csak ki kell űríteni minden nap ez
2016. jún. 18. 11:51
 6/8 anonim ***** válasza:

Még ha akár csak pár napra mentek el otthonról akkor is muszáj vagy panzióba beadni, vagy valami görényes ismerőshöz (facebook-on vannak csoportok, ott lehet találni olyan embereket akik fel szokták ajánlani hogy nyaraláskor befogadják más görijét is). Mivel minden nap foglalkozni kell velük, hogy szelídek maradjanak így még egy két napot se bírnak ki bezárva a ketrecben. Tehát ha mentek nyaralni vagy síelni akkor vagy göris ismerős, vagy panzió, de abból is az a fajta ahol értenek a görényekhez.

A görik alomra szoktathatóak úgy mint a macska. Azt naponta kétszer érdemes takarítani (reggel, este), a ketrecben lévő tálcánál heti egyszer teljes alomcsere, és ha összekoszolják a tálat akkor azt is érdemes megsikálni. A házban meg értelem szerűen több alomtálcát kell elhelyezni. Az alvórongyukat hetente egyszer ki kell mosni, mert büdös lesz.

Ha eddig csak hörcsögöt tartottál akkor a görény az nagyon nagy váltás lesz. Sokkal többet kell vele foglalkozni, napi szinten 3-4 órákat, már majdnem olyan mintha kutyád lenne. Ha komolyan gondolod hogy szeretnél egyet, most úgy is kölyökszezon van, keress fel egy tenyésztőt (ne szaporítót, mert tőle neveletlen harapós kölyköt kapsz) és akár anyukáddal együtt menjetek el, nézzétek meg milyen egy görénnyel együtt élni.

2016. jún. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ nagyon sokat segített napi 1-2 óra menni fog viszont azt hallottam h ha ki vannak engedve a szobámban tudnak egymással játszani ha pl közbe olvasok telefonok vagy éppen tanulok már mint benn a szobámban elég Percenként mondjuk 3x rájuk nézni h mit csinálnak
2016. jún. 18. 12:33
 8/8 anonim ***** válasza:

Napi egy két óra nem elég nekik. Inkább 2-3, de kölyköknél még több. Ha viszont idősebb görényt fogadsz örökbe akkor velük nyilván kevesebbet kell foglalkozni, mert többet alszanak mint a fiatalabbak. Nálam 7,5 éves görénynek napi 2 óra mozgás elég bőven (reggel is meg délután is 1 óra) mindig magától visszamászik a ketrecébe aludni utána. A 3 meg 4 évest viszont napi 3 órára muszáj vagyok kiengedni mert ennyit igényelnek.

Ha csak a szobádban engeded ki őket és szem előtt vannak akkor mellette tudsz mást is csinálni persze, de ha az egész házban vannak, akkor ott már rájuk kell nézni mindig. Görényeknél ha csöndben vannak akkor ott már baj van :)

2016. jún. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!