Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kutya macska összeszoktatása?

Kutya macska összeszoktatása?

Figyelt kérdés
Van egy 7 éves elég antiszoc lakás cicánk aki nem túl barátkozós. Ha idegen jön hozzánk azonnal elbújik. Legalább 2 óra kell neki hogy előjöjjön érdeklődni. Szeretnénk örökbefogadni egy 1 éves kis termetű keverék mentett kutyust. Ma volt az első találkozójuk, de nem sikerült valami fényesen. A cicu szokásos módon menekülni próbált volna de próbáltuk helyben tartani hogy ismerkedjenek. A kutyi nagyon érdeklődött. Kezdtük közelebb engedni egymáshoz őket ami a cicunak kicsit ellenére volt, de ő elég mimóza állat senkit nem bántana, inkább menekülne. A kutyi úgy tűnt csak meg akarja szaglászni de ahogy a közelébe került, felé kapott. Kissé megfedtük hogy tudja rosszat csinált. Majd később újra próbálkoztunk úgy hogy a kutyi teljesen nyugodtnak tűnt már, de ugyan ez történt. Sajnos másodjára nem tudtam idejében elrántani ezért meg is csípte de szerencsére csak cicabundát ért. Sajnos a kutyuban lehet h van vmi vadász vér. Szerintetek idővel ki lehet ezt írtani valamilyen módszerrel? És ha igen, hogyan? Olvastam sok útmutatót, próbálkozunk még, de ez az első találka nem volt túl bíztató. Én rettegek attól hogy ha tegyük fel sikerül is az összeszoktatás pár hét alatt, mivan ha egyszercsak a kutyának bekattan valami mikor nem vagyunk otthon és megtámadja a cirnyónkat, aki jelenleg a legféltetteb kincsünk? Erre van esély?

2016. júl. 9. 22:06
 1/1 anonim ***** válasza:

A cicát ne fogjátok meg, ne tartsátok ott, amikor az ismerkedés zajlik. Ne kényszerítsétek egyik állatot se, hogy egymás közelében legyenek, egymáshoz érjenek.

A cica úgyis pontosan tudja, hogy ott van a kutyus. Ez elég. Hagyni kell, hadd bújjon el, vagy üljön fel a magasba, ahol nem éri el a kutya. Időt kell számára hagyni. Eleinte elég, ha egy légtérben vannak, és a cica a saját tempójában szokja meg, hogy ott a kutya. Mindezt saját tapasztalatból írom, én is úgy próbáltam az elején, hogy megfogtam a cicát. Nem kellett volna. Felém is sérült a bizalma átmenetileg. Ez pár nap múlva ugyan helyreállt, mert nem engedtem oda a kutyát hozzá, hogy piszkálja. Bőven elég először (vagy akár végleg is), ha megtűrik egymást.


A kutyus oldaláról: határozottan tiltani a cica kergetését, harapdálását. A cicát a védelmünk alá kell venni, a kutya fölé helyezni, ezzel kifejezve számára, hogy nem bánthatja. Nálunk a cica eszik először, a kutya nem mehet oda ilyenkor például. Ott van most már mellette fél méterre, de hagynia kell a cicát enni.


Ezt a rendszert mindketten megértették, elfogadták. A cicám újra bízik bennem, a kutya szót fogad. (Érdekesség: minden más macskát üldözne, és látszik rajta, hogy nem játékból, hanem zsákmányként tekint rájuk. A saját viszont tabu.)

Én egy kamaszkorú menhelyi stafforddal és egy félénk cicával csináltam végig.

Most már ott tartunk, hogy a cica kezdeményezi találkoznál az üdvözlést, összedugják az orrukat. :) Soha nem hittem volna kezdetben.

Szóval legyetek kitartóak, és a cicát védjétek, a kutya legyen "alul" a rangsorban.

Ha már összeszoktak, nem fog bekattanni a kutya. Játékból valószínűleg fogja zaklatni a cicát (én ezt is tiltom neki, mert az csak a kutyának játék, a cicát zavarja és fél), de megölni nem. A cica meg nem fogja hagyni magát, el fog menekülni (legyen lehetősége mindig magas helyre menni, ahol nem éri el a kutya), vagy visszapofoz.

2016. júl. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!