Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mocsári teknős?

Mocsári teknős?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma az udvarunkban találtunk egy mocsári teknőst. Szegény nagyon rossz állapotban van, megharapta egy kutya, a páncélja több helyen eltört, beköpték a legyek, a nyakához közel is van egy viszonylag mély seb, az alsó páncéljáról pedig hiányzik egy darab. Vízzel kitisztítottam, meg öntöttem rá jódot, majd ismét lemostam vízzel-így sikerült a lárvák nagy részét eltávolítani. Ez így jó?? Vagy valami mást pl. Hidrogént öntsek a sebre, vagy semmi mást?? Valamint mit adjak neki enni? Csak addig szeretnénk megtartani amíg meggyógyul,utánna elvinnénk a közeli tóhoz, nagy valószínűséggel onnan is jött...
2016. júl. 26. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:

vidd el azonnal orvoshoz! lehetőleg olyanhoz,aki ért a hüllőkhöz. pénzt nyilván ne fizess, elvégre nem a te teknősöd. ha nem vállalja így,akkor keress fel olyan szervezetet,aki ezzel foglalkozik.de akár állatkertet is. ott van állatorvos és lenne hely a tekinek is,hogyha meggyógyul.

így kicsi az esélye,hogy túléli. a teknősök szívós állatok, de a leírtak alapján nem sok esélye van, ha nem kap ellátást.(profit)

2016. júl. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vidd el állatorvoshoz, vagy állatmenhelyre. Kérlek ne nézd végig, ahogy meghal.
2016. júl. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, de sajnos a közelben nincs állatkert, a helyi állatorvost meg kérdeztük, de ő nem ért ilyenekhez...
2016. júl. 26. 13:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Hívj fel vadasparkokat, állatkerteket, hátha valaki eltud menni érte.
2016. júl. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!