Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A nők/lányok átlagosan miért...

A nők/lányok átlagosan miért félnek/undorodnak jobban a hüllőktől, kétéltűektől, rovaroktól?

Figyelt kérdés
Ismerek olyat, aki még a lepkéktől is fél...és hát elég kevés hölgy van a terrarisztika szerelmesek közt is, kb 90% fiú, és ebbe a gyík/gekkó/gőteféleket is belevéve amik azért lehetnek cukik is.
2016. aug. 21. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Sokan azért félnek tőlük mert még nem láttak élőben, meg sok lány cukibb állatot tart.

Én mondjuk patkányt tartok de ők is sokak szerint "nemszeretem" állat, hüllőt csak azért nem tartanék mert nem mindet lehet babusgatni, de ha a kezembe adnának egy kígyót ellennék vele :)

2016. aug. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Platypus ***** válasza:

Én meg egy felnőtt férfit ismerek lepkeiszonnyal :)


Egyébként nagyrészt szociális a dolog, a lányokba belenevelik, hogy ezektől félni kell. Meg ezek a félelmek azért nem olyan logikátlanok. A nemszeretem állatok hasonló alakú rokonai gyakran mérgezőek, vagy fertőzéseket terjesztenek. Egy gyerekkorától beijesztett embernek meg aztán magyarázhatod, hogy ez a kígyó nem olyan kígyó.

2016. aug. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A 23 éves öcsén nem hajlandó jönni hozzánk, mert tele a lakás hüllőkkel. Engem mindig is érdekeltek, de komolyabban csak 2 éve foglalkozom velük, mióta a páromhoz költöztem.
2016. aug. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, én nő vagyok,és engem úgy neveltek, hogy féljek. Anyum sikítva iszonyodik minden pikkelyestől, 6-8 lábútól, és rágcsálótól, és apum sem rajong értük, nem fogna meg egy pókot, vagy békát...

És amíg mások babáztak gyerekként, én a természetet bújtam, és vadásztam le a bogarakat, siklókat, békákat, gyíkokat, hogy jobban szemügyre tudjam őket venni, de gőtét, viperát, szalamandrát és lábatlan gyíkot is sikerült fognom. Aztán természetesen elengedtem őket. A kertben legyekkel etettem a pókokat, sáskákat, és szarvas/orrszarvú bogarakat mentettem meg hangyák karmai közül, illetve a kerti tóból mentettem ki a darazsakat, cincéreket, mindent ami beleesett. Pedig én is úgy voltam nevelve, hogy ezek mérgezőek és veszélyesek.

És sosem értettem a fura pillantáskkat, amikor a 6éves fodros rózsaszín ruciba öltöztetett kislány siklóval a kezében szaladgál, és egy jólmegtermett erdei varangy ül a fején a szőke göndör fürtjeiben. Bezzeg unokaöcsémnél tök természetes volt már ez a viselkedés, de rokonok szerint, nekem mint kislánynak nem illett volna ilyet csinálni...

És hiába vagyok már 23, még a mai napig nem tudom megállni, hogyha látok egy gyíkot/siklót/erdei, unka vagy leveli békát ne fogjam meg pár percre, de minimum ne vegyem szemügyre őket :D

Akkor én miért lettem ilyen "fura"?

2016. aug. 21. 18:34
 5/8 anonim ***** válasza:

a pókokat én sem szeretem. de a hüllőket és a kétéltűeket igen. :)

mindenkinek a saját dolga,hogy mit szeret és mit nem. előbb tartanék patkányt itthon, mint kutyát. mert én a kutyáktól félek inkább,nem a rágcsálóktól pl.egyéni dolog

2016. aug. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én megfogom a békát, kígyót, pókot... Nem félek vagy undorodok tőlük. A darazsaktól viszont félek, a legyektől undorodok.

Vannak achátcsigáim, rendszeresen kézbe szoktam venni őket :)

A barátom nem szeret hozzányúlni az állatokhoz, még egy macskát is nehezen simogat meg, fél a baktériumoktól. A csigáimat sem akarja megfogni.

2016. aug. 23. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Az osztálytársam (lány) kaméleont tart.

Én kifejezetten imádom a hüllőket. A kígyókhoz nemigazán tudok kötődni. Pókok és egyebek pedig eléggé hidegen hagynak

2016. aug. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7-vagyok.

13/L

2016. aug. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!