Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen madarakat lehet tartani...

Milyen madarakat lehet tartani kerti röpdében?

Figyelt kérdés
Csak olyan érdekelne amit télen is kint lehet hagyni.
2010. ápr. 21. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
galamb
2010. ápr. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy a röpdének van-e olyan része, amely minden oldaláról zárt, nagy ablakkal, ahová be lehet őket zárni télen.
2010. ápr. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Adhatok egy jó tanácsot?

Tarts MAGYAR madarat! Felejtsd el a papagájokat!

Miért? Mert a papagájok külföldi madarak, ezen a klímán sosem fogják annyira otthon érezni magukat, mint egy magyar madár. Egyébként én személy szerint (nem tudom miért) sose szerettem a papagájokat, műmadaraknak tartom őket, egyszerűen távoliak. De egy hazai madár, azt magáénak érezheti az ember, az hazájához is kötődik:D És hidd el, meg lehet őket is ugyanúgy tanítani beszélni!!!

Na, akkor most lássuk a választékot:

Mindenképp a varjúfélékkel érdemes foglalkozni. Ennek több oka van:

1. Nem védettek, szabadon lehet őket vadászni, vagy, esetünkben tartani.

2. A legintelligensebb madárfélék.


A magyar nem védett varjúfélék: szarka, szajkó, dolmányos varjú.


Szarka: ő az: [link]


Nagyon jól alkalmazkodott a városi élethez, bizonyára láttál már, nem ritka látvány. Előnye az, hogy őt a legkönnyebb beszerezni, mivel szinte mindenhol fészkel.

Én mondjuk személy szerint nem kedvelem annyira, igaz, még nem tartottam, de tanultam olyantól, aki nagyon sokat foglalkozott velük, szóval ismerem. Kicsit úgy tudom, butuskább, de nyilván lehet vele is szórakozni.


Szajkó: a kedvencem, ilyet tartottam én is. Igazi erdei magyar madár, akármelyik vadász ismeri. Mátyásmadárnak is nevezik. Róla van szó: [link]


[link]


Beszerezni őt sem annyira nehéz, ha az ember tudja, hol keresse. Nagyon okos, kíváncsi, mindent megfigyel, mindent elcsen. Ha van valami az emberen, ami élénk színű, azt rögtön elkezdi birizgálni. Közismert, hogy ezek a madarak lopják az ékszereket. Ez teljesen igaz, de nemcsak azt, hanem minden mást is. Még egy pénzérmét vagy kavicsot, vagy színes műanyagdarabot is, és eldugdossák mindenfelé.

Szóval haláli jó fej, kívááncsi és okos. Természetesen megtanul beszélni is egy idő után. De amúgy nemcsak azt, hanem mindenféle hangot: én pl füyültem neki mindig, és tök ugyanúgy tudott fütyülni, mint én, egy csomóan kérdezték, hogy miért fütyültem, aztán kiderült, h ő volt... meg pl. a talicskakerék csikorgását vagy a dudálást is megtanulják. Ja és szép, tetszetős madár.


Dolmányos varjú: [link]

Őt nem igazán ismerem, hallottam róla mindenfélét, gondolom általánosságban azok igazak rá, amik az előzőekre, bár állítólag ő is butuskább egy kicsit. Meg nyilván nagyobb hely kell neki. Kb. akkora, mint egy vetési varjú.


Viszont érdemes megjegyezni, hogy nekik kicsit nagyobb hely kell. Nekem volt röpdém, abban kényelmesen elfért a szajkóm. Plusz, ha van rá időd, akkor, ha nagyon sokat foglalkozol vele gyerekkorában, akkor nem is nagyon kell röpde/kalitka nekik éjszakára, mert úgy hozzád szokik, hogy nyugodtan elengedheted, minden éjszakára visszajön. Én is így akartam, csak sajnos nem volt elég időm.


Etetés: nem nagy igényűek, a konyhamaradékot is megeszik. Nem válogatósak. A lisztkukac is jó, de inkább csemegének. Én általában adtam nekik áztatott macskakaját (teljesen jó nekik), gyümölcsöket, amikor volt időm szöcskét is fogdostam. Húst csak nagyon ritkán.

Ami fontos, hogy mindig legyen tiszta vizük.


Beszerzés: van olyan hely, ahol árulnak, de sokkal jobb, ha te szeded ki a fészekből. Mert akkor már az elejétől fogva te neveled. Meghát ingyen van. Erről írok bővebben, ha érdekel.


Én csak ajánlani tudom őket, mert nagyon jó fejek, tudnak mindent, amit egy papagáj, és magyar madarak. Szerintem ezeket kellene inkább népszerűsíteni. Ha kell még info, írok szívesen.

2010. ápr. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
21%

A papgájoknak már a szüleik is röpdében éltek, legtöbbjük meg sem élne a szabadban nálunk. Tehát szép nagy helyen tartva nem embertelen dolog. Ami meg szabadon röpdös az erdőben vagy épp ott fütyül a fenyőfa tetejében, azt embertelen dolog befogni, zárkában tartani!!!

Műmadár a papgáj? volt már neked, válaszoló? Nekem 29 éve van, jópár fajtát ismerek.

És azt pl. tudod, hogy a barátpapgájok szabadon élnek sok helyen Európában is, pl. angliában is? Pedig attól sokkal jobb a mi klímánk. Mi ez a magyar-majomkodás még a madarászatban is???

2010. ápr. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Angliában
2010. ápr. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az a is rendre elmaradt a papagájból, de ez a lényegen nem változtat.☺
2010. ápr. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 datolya válasza:
Én nem szeretnék senkivel vitázni, kötözködni,de szerintem az egyes papagájfajok már tenyésztve vannak és megfelelő helyen jól érzik magukat.
2011. ápr. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!