Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyiket vegyem? Hullámos...

Melyiket vegyem? Hullámos papagáj, nimfa papagáj, degu vagy tengerimalac?

Figyelt kérdés

2016. szept. 3. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:

-Társas lények, minimum 2 egyedet kell venned valamelyikből.

-Milyen ketrec/mennyi pénz áll rendelkezésedre?

2016. szept. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A két papagáj faj nem kér nagy teret, a degu és tengerimalac kolóniában él. Nálunk most két degura jut egy 1,5méter magas, 1 méter hosszú és ugyanennyi méter széles ketrec hisz ugró-mászó állatokról van szó. Legalább 30cm-es mókuskerékkel, mert a hátuk nem terhelődhet amikor hajtják, ezért minél nagyobb a kerék mérete annál jobb.

Ha nincs deguval foglalkozó orvos a közeletekben szintén nem tanácsos belefogni a tartásukba mert ha gond adódna, nem tudnak érdemben segíteni és az állat vesztébe kerülhet.

Tengerimalac esetében már elég egy méter hosszú, és egy méter széles ketrec kettejüknek, jó helyről kell venni, és elkerülhetőek a betegségek, így több mint 10 évet is elélhet.


Ha a lehetőségek adottak és megoldható hogy két példányt tarts, akkor papagáj vagy malacka lehet egyszerű ám jó választás, azt nem írtad hogy mennyire van tapasztalatod állattartás terén.

2016. szept. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elég különböző műfajok madár ,emlős. De ezek közül szerintem a Nimfa, mert talán a legértelmesebb a 4 közül és elég interaktív állat,ha foglalkoznak vele,tud beszélni is és elélhet 30 évig is. Tengeri meg degu elég félős kis állatkák ,a degu meg túlmozgásos,bár mind kétségtelenül aranyos tud lenni. A hullámos is okos és megtanítható beszédre, kb 10 évig él.
2016. szept. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
40.000 ft a max amit szánnák rájuk. Volt állatom,aranyhörcsög:) ez elég tapasztalat?
2016. szept. 3. 21:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Én a hullámost és a tengerit ajánlom.Régen volt két tengerimalacom[fiúk] ritkán hangoskodtak de imádtam őket tartásuk egyszerű de drágább mint a madaraké és az enyéim az egyik 7 a másik 8 évig élt.

Degut még nem tartottam de szerintem hasonlít a hörcsögtartáshoz és kb annyiba fog kerülni.A deguk szeretnek más degukkal lenni[fiú-fiú,lány-lány,fiú-lány] de más állatokat nem szeretnek bestresszelnek.

Nimfa személyiség függő hogy hangos-e vagy sem. Az egyik barátomnak volt és mindig panaszkodott hogy nem tud aludni...De vicces és aranyos madár olcsó és könnyű a tartása.

Hullámosom most van kettő imádom őket.Tartásuk egyszerű és könnyű de érdemes először egyet venni[nimfánál is] mert ha ketten vannak nehezebben szelidülnek meg és ha megszelidült venni egy másodikat ha nemakarsz fiókákat akkor azonosneműt.Tarthatod egyedül is de hangosabb lesz mint a párban tartottak és lehet hogy magányoslesz és kitépi a tollait ha nem foglalkozol vele sokat.

Remélem segítettem a választásban és ha még kérdésed van írd le és válaszolok.Légyszi írd le mire esett a választásod.

2016. szept. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!