Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Csigát hogyan tartsak életben...

Csigát hogyan tartsak életben estig?

Figyelt kérdés

A 2 éves lányom csigamániás, de többnyire rajzon látott, vagy üres csigaházat. Most találtam egy élő csigát neki.


Jobb ötlet híján kimostam az egyik homokozóvödrét, aminek szitás, ráilleszthető fedele van. A vödör aljára ujjnyi vizet és két nagyobb kavicsot tettem, hogy legyen mire kimásznia, ha unja a vizet.

Bármilyen más jótanács? Szeretném a körülményekhez képest jól tartani, ha már kiszakítottam a megszokott környezetéből.


2016. szept. 12. 08:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2016. szept. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ne rakd vízbe, mert nem vízben él. Salátát, zöldségek levelét eszi. Egyébként hónapokig is elvan egy vödörben, ha kap kaját és egy kis tálka vizet, de azért majd engedjétek el valamikor.
2016. szept. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Az esti mutatvány után szabadon engedjük. Tettem be egy szelet almát. A nagyon kevés vizet azért tettem bele, hogy legyen mit innia és ne száradjon ki (feltételezem, hogy a kiszáradás jobban érint egy csigát, mint egy emlőst...).


Annyi a cél, hogy a gyerekek - van egy hasonló korú szomszéd gyerek is - megnézhessék, "futtassák". Mi meg felügyeljük, hogy ne essen baja. Utána beteszem a virágágyásba, aztán mehet, amerre lát.

2016. szept. 12. 08:36
 4/14 A kérdező kommentje:

Bocsánat, valószínűleg hülye kérdés, de: a meztelen csigák zabálják a bazsalikomunkat, őket irtjuk.

Éti csigának is tehetek be bazsalikomlevelet, nem ártok vele?

2016. szept. 12. 08:37
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

Ne haragudj, de remélem, a gyerekneveléshez több fogalmad van, mint hogy hogyan tarts életben egy csigát egyetlen napig. Nem bántani akarlak, de olyan vicceseket kérdezel. Tegyél be neki egy marék füvet, valami zöldségdarabot, kis vizet, aztán majdcsak túléli estig.

A meztelencsigára van egy nagyon jó ellenszerem, amire véletlenül jöttem rá 10 éves korom körül. Játékból egy nagyobb, üres konzervdobozban elkezdtem összekeverni mindent, amit a spájzban találtam. Lekvárt, darált paprikát, fogkrémet... Lehet, hogy volt még benne más is, de úgy érzem, ezek a kulcsfontosságú összetevők. Ugyanis olyan erős szaga volt, hogy még a szabad levegőn is irritáló volt. Aztán valamiért ott hagytam az egészet az udvar egyik eldugott sarkában. Másnap megnéztem, és döbbenten láttam, hogy vagy 20 meztelencsiga lelte benne halálát. Belemásztak és belefulladtak, vagy nem tudom mi lett velük, de onnan nem volt már kiút nekik.

2016. szept. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
#5-ös voltam, azt elfelejtettem mondani, hogy gyertyaláng felett felmelegítettem, és kb forrt a cucc, amikor levettem a tűzről. :)
2016. szept. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Igen, a gyereknevelés jobban megy. Csigával még nem volt dolgom, azokhoz hülye vagyok :)


A tippet a meztelencsigák ellen köszönöm, kipróbálom!

2016. szept. 12. 08:52
 8/14 anonim ***** válasza:
Én még mindig a nagyanyám régi módszerét használom meztelencsiga ellen, minden nap elvágom késsel amit találok. Próbáltam csigaölő szert is, működött, de ugyanúgy sok maradt belőlük. A leghatásosabb a fóliasátor, persze a legdrágább is.
2016. szept. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Istenem! Ez olyan cuki!!! Én gyíkot fogtam a kisfiamnak, aki 3 éves, betettem egy vödörbe, kb. negyed órát játszottunk vele, majd együtt elengedtük. Ami a lefontosabb: VEGYÉTEK FEL VIDEÓRA A CSIGÁT, hogy bármikor meg tudja nézni, és így könnyebben elengedi. Ja, és a csiga kakija mérgező, vagy betegséget terjeszt, nem tudom, a lényeg hogy csak a házát Engedd megfogni neki. Jó szórakozást!
2016. szept. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket! Az utolsót is megfogadom.
2016. szept. 12. 09:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!