Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Csigát hogyan tartsak életben...

Csigát hogyan tartsak életben estig?

Figyelt kérdés

A 2 éves lányom csigamániás, de többnyire rajzon látott, vagy üres csigaházat. Most találtam egy élő csigát neki.


Jobb ötlet híján kimostam az egyik homokozóvödrét, aminek szitás, ráilleszthető fedele van. A vödör aljára ujjnyi vizet és két nagyobb kavicsot tettem, hogy legyen mire kimásznia, ha unja a vizet.

Bármilyen más jótanács? Szeretném a körülményekhez képest jól tartani, ha már kiszakítottam a megszokott környezetéből.


2016. szept. 12. 08:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

A csiga kibírja étlen-szomjan is egy napig, a franciák két napig éheztetik őket mielőtt a kondérba kerülnek.

Egyetlen amire figyelni kell ,hogy hűvösben legyen.

Valami árnyékos helyet keress neki.

A mi kertünkben eső után tucatjával vannak.

A meztelen csiga csapdát én is kipróbálom.

2016. szept. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A meztelen csiga csapdával kapcsolatban a nagy érdeklődésre való tekintettel annyit mondanék, hogy olyan tálba tegyétek a matériát, amibe bele tudnak mászni, de onnan ki már nem nagyon. Akár beleáshattok félig egy rossz fazekat a földbe. A lényeg, hogy a csiga belemenjen és beleragadjon.

Bármilyen megbuggyant befőtt, rossz lekvár, 10 éve lejárt szavatosságú kakaópor, hasonló dolgok jók lehetnek. Szerintem én tettem bele még cukrot, borsot, mindent, amit találtam. El tudjátok képzelni, miket tesz bele egy 10 éves gyerek, amikor elkezd játékból "főzni". A lényeg, hogy erős, édeskés szaga legyen.

Aztán lehet, hogy ennél van hússzor egyszerűbb módszer is, nem tudom, mit szeretnek a csigák.

2016. szept. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Na, túlélte a csiga? :)
2016. szept. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Meztelen csigak ellen dgy furcsa modszer: tegyel ki egy kis sort, ugy hogy belemaszhassanak, de ki mar ne tudjanak. Valamiert a csigak imadjak a sort. Be is tudnak rugni tole.
2016. okt. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!