Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állatorvosi egyetemre belehet...

Állatorvosi egyetemre belehet kerülni állami támogatással? Létezik állatorvosin állami és ha igen mennyi a ponthatár?

Figyelt kérdés

2016. szept. 12. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Igen be lehet. Emelt kémia vagy elemt biológia vagy emelt fizika kell hozzá (ebből kettő kötelező) kb 480 pont kell hozzá, úgyhogy hajra, kitünő érettségi és 4,88 as 11-12.-es középiskolai bizonyítvánnyal
2016. szept. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá 480 pont, az elmúlt években 400-435 között voltak rá a ponthatárok, nem hinném, hogy jövőre ennyit emelkednének, de amúgy minden mást elmondott már az előző.
2016. szept. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Idén 426 volt szóval elég jó érettségik kellenek és tényleg kell két emelt.
2016. szept. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. szept. 16. 21:04
 5/6 anonim ***** válasza:
csak emelt kémia+emelt biosszal jutsz be, a fizika nem jó erre az egyetemre.
2016. szept. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
79%

Te jó ég, nem szoktam mások válaszát lehordani, de az #1 válaszban nagyjából annyi igazságot tudtam nagyítóval találni, hogy be lehet jutni... A többi hülyeség, nem tudom, hogy honnan szedte, de biztos nem hallgató a tisztelt válaszoló.

A többi válasz viszonylag jó volt, de írok egy összefoglalót:


- Igen, van államilag finanszírozott támogatás, és be lehet kerülni. Azt nem mondom, hogy simán, mert az ország egyetlen ilyen egyeteme, és 5x túljelentkezés szokott lenni, de ha tanulsz, akkor nem kell aggódnod. :)

- Csak emelt biológia és emelt kémia érettségivel veszik figyelembe a pontjaidat, ha ezek közül akár egyet is közép szinten írsz, vagy meg se írsz, akkor az össz érettségi pontod az egyetem nulla pontnak veszik.

- Koránt sem kell kitűnő érettségi/bizonyítvány, ha duplázod az emelt érettségi pontjait (olvass utána, hogy nektek van e még ilyen), akkor csak azt a kettőt (biosz+kémia) veszik figyelembe.

- 480 pont sose volt, és sose lesz a ponthatár. Eddig ~413-430 pont között mozogtak a pontok, ha 435 pontot érsz el, nem azért, mert baromi egyszerű volt az érettségi (mert akkor mindenkinek ennyi, és emelik a pontokat), hanem mert rendesen felkészültél, akkor félig-meddig biztonságban érezheted magad, tény, hogy biztos csak a ponthatár kihirdetés után lesz biztos.


Szerintem mindent összeszedtem, ha van még kérdésed, írj, megpróbálok válaszolni.


I. éves hallgató vagyok.

2016. okt. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!