Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Manapság miért zárja ki...

Manapság miért zárja ki egymást a gyerek és a háziállat (főleg:macska, kutya)?

Figyelt kérdés
Egyre több megjegyzést kapok a környezetemben, hogy a mi korunkban már babázni kellene, nem macskázni illetve ha teherbe esek hova fogjuk tenni a macskát?Én állatok között nőttem fel és nem értem,ha lesz gyerekünk,miért törvényszerű, hogy megy az állat,ha meg nem megy, akkor mi vagyunk az az elvetemült szülők.

2016. szept. 27. 07:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%

Biztonsági okokból. Újszülött mellett pl. egy féltékenyebb macskával azért nagyon óvatosnak kell lenni, illetve nyilván hamarabb kap el fertőzéseket a kis nem létező immunrendszerével. (Olyan betegségeket, amik nekünk triviálisak, nem is tudunk a létezésükről, mert az immunrendszerünk legyőzi, mielőtt észre vennénk.)


Kutyát nagyobb bizalommal engedek a közelébe, de nekünk világéletünkben családbarát kutyáink voltak. De azt sem felügyelet nélkül. A legjószándékubb bernáthegyi is meg tudja ijeszteni, vagy meg tudja lökni véletlenül.

2016. szept. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Én is állatok között nőttem fel habár falun laktam szóval muris lett volna minden állattól megszabadulni :D (kecske,liba,tyúk,kutya...stb) én sem értem mit vannak el ezzel az emberek, a gyerek legalább megtanulja hogyan bánjon az állatokkal, vagyis könyebb neki megtanítani.
2016. szept. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nekünk szobamacskánk van, soha nem jár ki. Továbbra sem értem,ha nincs életveszély,miért kell menni az állatnak. Amikor én gyerek voltam,természetes volt,mint minden ismerősnél, hogy volt állat és mégis felnőttünk és egészségesek vagyunk. Nyilván nem arról beszélek,amikor a kutya rátámad a gyerekre.
2016. szept. 27. 07:29
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Figyelj, senkinek semmi köze az állataitokhoz vagy a gyerekeitekhez, sőt az életetekhez sem. Nekem is van cicám, imádom, bár az ágyra, asztalra nem jöhet fel és nagyon higiénikusan tartjuk (oltások, rendszeres bolha, kullancs elleni csepp és féreghajtás), de sajnos pár hete nagyon beteg lett, egy szerben bízunk, de sajnos lehet, hogy már nem fogja megérni, hogy babánk legyen. Nagyon fáj és bárkivel szembe szállnék, ha ott lehetne, amikor gyerekem születik és a pici megismerhetné azt a tüneményes szőrmókot. Egyébként 25 vagyok, én is kezdek már kapni hasonlókat, de vagy nem veszem magamra vagy helyére teszem az illetőt (anyósjelöltem pl tiltakozott az ellen, hogy a lakásba bejöhessen a macska, megmondtam neki, hogy akkor nem kötelező odajönni). Sok hülye ember van, akinek a macskák csak koszos, beteg, elhanyagolt bolhazsákok, mert ők így tartják a macskáikat és eszükbe sem jut, hogy vannak tiszta, rendesen tartott állatok is. Szóval vagy tegyél a véleményükre nagy ívben, vagy tedd helyükre őket és mondd el nekik, hogy semmi közük a dolgaidhoz.
2016. szept. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A takarítószer reklámok eladták a vírusokat és baktériumokat, mint nagyon veszélyes dolgokat (A reálisnál veszélyesebbként).

A kutya és macskatartásnak valóban van kockázata. A legismertebb a toxoplazmózis, amit a macska (ha megfertőződik) az élete során legfeljebb 2 hétig tud az embernek továbbadni.

A kutyák részéről a támadást tartják veszélyesnek. Nem ismerek olyan összehasonlítást, hogy hány gyermek hal meg kutyatámadás (ami hír) és hány autóbaleset (ami nem hír) következtében.

Különböző vizsgálatok kimutatták, hogy a kutyával/macskával felnövő gyermekek sokkal kevesebbet hiányoznak az iskolából, ritkábban látogatják az orvost, mint a háziállat nélkül felnövők.


Két saját tapasztalat (mindkét kutya nagyon nagytestű "rossz hírű" fajta, egyik sem az enyém):

A család gyerekét babakocsiban az udvaron lehetett hagyni a kutyával. Ha a gyereket tisztába kellett rakni, vagy felsírt a kutya egyből rohant a gazdákhoz (egyébként a kocsi mellett feküdt)


A kutya valamiért nem szerette a család gyerekét (az ok nem derült ki). Ha a (tízen kevés éves) gyerek a közelébe ment morgott és hátrált, támadni eszébe sem jutott A viszony természetesen rendezve lett, a kutya azóta öreg és morcos, de a gyereket (aki azóta felnőtt) is imádja...

2016. szept. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

Én is állatok között nőttem fel. Bár nem szobaállatok voltak. Volt mindenünk a lótól kezdve a macskáig.

De nem velük aludtunk :)

Macskánál az a legveszélyesebb, hogy ráfeküdhet a babára és megfulladhat.

Szóval ha macska van, akkor vagy biztosítani kell, hogy a baba szobájába nem mehet be. Vagy 0-24-ben figyelni kell.

Kutyánál tanítás, nevelés kérdése, hogy kivel, hogyan viselkedik.

2016. szept. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

ha az állataink rendszeresen vannak oltva, féreghajtva, akkor olyan nagy baj nem lehet, kb semmilyen betegséget nem terjesztenek így. meg nyilván figyelni kell a bolha és kullancs írtásra is.


egyébként sok fiatal pár van úgy,hogy már vágynak a gyerekre,de valamilyen okból még nem lehet és ezért pótlékként vesznek egy kutyát/macskát. aztán ahogy megfogan a baba, kb azonnal ki is rakják az állatot. rengeteg ilyen van.

de ahol az állat évek óta a család része, ott nem is fognak megszabadulni tőle,csak mert jön a baba.

én egyébként emberileg elítélem azokat, akik nyugodt szívvel megszabadulnak az állatuktól,csak mert jön a gyerek. és nem épp felelősségteljes gondolkodásra vall.aki kutyát /macskát vesz magával, tudnia kéne,hogy 15-20 év felelősség. de ha ők 1-2 éven belül gyereket akarnak és addigra már nem akarnak cicát/kutyát akkor bizony nem kéne magukhoz venni..felelőtlenek, nem értem ilyeneknek minek gyerek , de mindegy.

szerintem ne érezd magad rosszul, mert fontosak neked az állataid. pont azt mutatja,hogy jó ember vagy.


a betegségre visszatérve , ami terhességkor veszélyes lehet, az a toxoplazma.de ezt egy egyszerű vérvizsgálattal ki lehet deríteni,hogy az anya átesett -e már ilyen fertőzésen korábban. ha igen, akkor nem kell aggódni.

https://www.youtube.com/watch?v=DGtpTEskboI ezt a videót nagyon ajánlom annak, aki ettől fél.

2016. szept. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2016. szept. 27. 21:41
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nem lesz a gyereknek a macskáktól meg a kutyáktól. Nyilván az almostálban ne turkáljon, de aki azt mondja, hogy a kettő nem fér meg együtt, az hülye. Rengeteg ismerősöm van akinek a gyereke macska vagy kutya mellé született.

Ha aktuális lesz, akkor olvass utána a toxoplazmózisnak, mert a védőnők többsége is idióta ebben a témában.

2016. szept. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha rendesen meg van nevelve az állatod nem lesz baja a gyereknek, aki attól fél hogy a kutyája kárt tesz a gyerekben az azt tanusítja hogy nincs megnevelve. A macska kicsit önfejű, velük tényleg vigyázni kell, de nagyon sok olyan sztorit hallottam ahol a kutya/macska konkrétan kipécézte a gyereket hogy őt mostantól védeni fogja és konkrétan a gyerek mellette nőtt fel.

Valakinek normális hogyha jön a gyerek, akkor megszabadul az állattól, az ilyennek nem is való állat.

2016. szept. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!