Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Méhészek! Van valami megoldás?...

Méhészek! Van valami megoldás? Riaszó berendezés stb.

Figyelt kérdés
Méheket tartunk, minden előírást betartunk (kerítés, távolság megtartása). A szomszédot viszont így is zavarják, szerinte túl sok méh megy át tőlünk hozzájuk.
2010. ápr. 26. 11:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Esetleg vidd ki őket a mezőre, ott is ugyanúgy vannak gyümölcsfák...
2010. ápr. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
KÖsz, de nem ilyen megoldásra gondoltam, nem visszük ki és gondolom te nem méhész vagy :-)
2010. ápr. 29. 20:52
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát lakott területen belül nem tarthatod a méheket!!

És igaza van a szomszédodnak , a mi szomszédunk aki egyben unokatesóm is 3 konténer méhecskéje van (olyan 300 család) és nem itthon tartja őket ! Most van a szezon , kint vannak Akácon , holnap pegetünk , aztán megyünk gesztenyére előtte repcén voltunk ... :S

Ha itthon is vannak max a pároztatók , és néhány gyengébb kicsalád (olyan 10-20) van itthon !

Nekem lovaim vannak , és nem szeretnék bajt, és a Utesóm sem ..... így nincsennek itthon .

Nem veszélyeztethetsz egy embert sem , vidd el a méheidet, nem lesz semmi bajuk , és több mézet tudnak termelni neked :) Gondolj bele , az egyik lovam allergiás a méhcsípésre, ha őt megcsípi 1 is (bár ha 1 csíp akkor a többi is ) és pont nem vagyok itthon , akkor az egyik lovam "feldobná a patáit" , amit nagyon nem szeretnék!! És ha egy ember allergiás rá ?? Pont a szomszéd , vagy szimplán nem tud tőlük teregetni , vagy kiülni napozni??!! Érted??

Erre nincsen megoldás ...... !

2010. máj. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Tévedsz, lehet lakott területen belül tartani!!!!

Olvass utána. De nem is ez voltam a kérdésem, légyszi hülyeséget ne írjatok!

Régen miért tudtak normálisan az emberek egymás mellett élni, csak most nem megy? Régen is tartottak méheket....

Nemsokára azért fognak feljelenteni, mert kukorékol a kakas :-)


Na mindegy, a lényeg az, hogy szeretnénk kompromisszumot, mivel egyelőre nem tehetjük meg, hogy a méheinket elvigyük otthonról. (Pár éven belül szeretnénk, most még nem tudjuk hova).A szabályokat mint már írtam, teljes mértékben betartjuk, a méhek köré két méteres "nádfalat" húztunk, illetve a kerítés mellé is. (Tehát két réteg nádfal) Ami tény, hogy nem akadályozza meg teljes mértékben, hogy a méhek átrepüljenek, de minimális megy át, nem tömegesen, ahogy azt a hozzá nem értő emberek gondolják, és nem támadják "ész nélkül" az embereket, ez is egy tévhit. Persze nem hibáztatható emiatt senki, én sem értek a szarvasmarhák tenyésztéséhez, csak akkor van gond, ha alaptalanul vádaskodik valaki.Ezt csak kiegészítésképp írtam.


Szóval,ha valaki tud megoldást, az írjon légyszi, mert tényleg az egyezség a célunk, nem a viszálykodás!

2010. máj. 31. 19:58
 5/13 A kérdező kommentje:
Ja, majd el felejtettem a lényeget, nálunk is csak 10-20 gyengébb család van itthon!!!! A konténer az erdő szélén!!!
2010. máj. 31. 20:00
 6/13 anonim ***** válasza:

Vagy elviszed őket, vagy pedig a szomszéd megszokja őket !

Riasztóberendezés és egyéb dolgok nincsennek , de egy méhésznek ezt illene tudnia ! -_-'

2010. jún. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Miért illene tudnia egy méhésznek? Nem a szomszédok "megmentéséről" tanítanak az iskolában.....Egyébként meg a technika fejlődik stb.stb.

Kösz a sok hülyeséget, tényleg igazán sok a megfásult, rosszindulatú ember manapság. Segítőkészség meg 0. Egyétek csak a sok kínai behozott gyógyszerezett mézet!!!!

2010. jún. 11. 18:43
 8/13 anonim válasza:

Bocs de ha a szomszédod nemtűri el nem lehet sok mindent tenni...

De ha neked a saját érdeked a fontosabb mint másoké, és télleg 100% legális minden akk. hagyd ott ahol van. Ugyse tehet ellene senki semmit.

De én azt ajánlom keress neki valami helyet közel a várps/falu hoz de a határain kivül.

2010. aug. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
( *VÁROS )
2010. aug. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszi. Mint ahogy korábban írtam is, tervben van, amit javasoltál, de egyelőre nem tehetjük meg :(
2010. dec. 2. 13:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!